- PatarimuPasaulis.lt
- Peržiūros: 45005

Grožis – dažniausiai tai vienas svarbiausių kriterijų, pagal kurį renkamės kokias kambarines gėles auginti, tačiau taip pat gana svarbu žinoti, ar įsigyjamas augalas nereikalauja pernelyg sudėtingos priežiūros. Taigi, kokios kambarinės gėlės žydi gražiausiai, ir kurios jų nėra pernelyg reiklios?
Anturis (Anthurium)
Anturiai – tai Centrinėje ir Pietų Amerikoje natūraliai vešintys augalai, kurie kitaip dar vadinami flamingo gėlėmis. Anturis vertinamas dėl ryškių raudonų, rausvų ar levandų spalvos žiedų, kurie nepalieka nė vieno abejingo. Flamingo gėlės nereikalauja ypatingos priežiūros – svarbiausia pasirūpinti, kad augalai gautų pakankamai drėgmės ir išsklaidytos šviesos. Jei patalpose oras labai sausas, anturius patartina apipurkšti vandeniu.
Anturis (Anthurium)
Begonija visadžydė (Begonia semperflorens)
Begonija visadžydė – tai labai populiari gėlė, kuri gali būti auginama ir namuose, ir balkone ar net darželyje. Šios gėlės džiugina gausiais ryškių spalvų žiedais ir gana paprasta priežiūra: tereikia pasirūpinti, kad begonija visadžydė būtų auginama šviesioje vietoje ar daliniame pavėsyje. Begonijos visadžydės nėra labai jautrios skersvėjui, tačiau pernelyg troškus oras joms gali būti pražūtingas. Jei šios gėlės bus auginamos kambaryje, svarbu pasirūpinti, kad patalpa būtų pakankamai gerai vėdinama. Lauke begonijas patartina sodinti gegužės pabaigoje ar birželio pradžioje, o į vazonėlius šias gėles patartina persodinti dar iki pirmųjų šalnų. Šių gėlių laistymas turėtų būti gana saikingas, tad persistengti nėra reikalo.
Begonija visadžydė (Begonia semperflorens)
Gloksinija (Gloxinia)
Tai – kambarinė gėlė, kuri yra kilusi iš Pietų Brazilijos uolų šlaituose natūraliai augančių gloksinijų. Šios kambarinės gėlės žydi sodrių spalvų žiedais, kurie gali būti marginti įvairiais raštais. Gloksinija labai mėgsta šilumą ir išsklaidytą saulės šviesą, jai reikalinga didelė drėgmė. Kai gloksinija peržydi, šios kambarinės gėlės laistymas turėtų būti saikingas.
Gloksinija (Gloxinia)
Guzmanija (Guzmania)
Guzmanija – tai Pietų Amerikos miškuose natūraliai auganti gėlė, kuri itin mėgstama dėl ryškaus ir puošnaus žiedyno. Šis kambarinis augalas yr pakankamai didelis, plačiai kerojasi į šalis, todėl gali tapti tikra namų puošmena. Guzmanija mėgsta lengvą šešėlį, todėl reikėtų vengti tiesioginių saulės spindulių. Šiltuoju metų laiku gėlę rekomenduojama gausiai laistyti ir nupurkšti vandeniu, o žiemos laikotarpiu tą vertėtų atlikti saikingiau.
Guzmanija (Guzmania)
Hibiskas (Hibiscus)
Hibiskas mums geriau žinomas kinrožės pavadinimu. Kinrožė stebina ypatingai dideliais žiedais, kuriuos gėlių augintojams dovanoja nuo vėlyvo pavasario iki pat rudens pabaigos (kartais hibiskas pražysta ir žiemą). Mūsų šalyje dažniausiai auginama kinrožės džiugina raudonos spalvos žiedais, tačiau taip pat galima rinktis ir hibiskus baltais, rausvais ar oranžiniais žiedais. Šie kambariniai augalai labai mėgsta tiesioginius saulės spindulius bei drėgmę, todėl kinrožes patartina ne tik laistyti, bet taip pat ir nupurkšti.
Hibiskas (Hibiscus)
Kalėdų kaktusas (Schlumbergera truncata)
Kalėdų kaktusas – tai visiškai nelepus augalas, kuris žavi raudonais, rausvais arba oranžiniais žiedais. Šis augalas pražysta didžiųjų žiemos švenčių laikotarpiu, todėl jis yra įgijęs Kalėdų kaktuso pavadinimą. Vis dėlto, džiugina ir tai, kad gerai prižiūrimas Kalėdų kaktusas gali žydėti net kelis kartus per metus! Tai yra ilgaamžė kambarinė gėlė, kuri gali būti perduodama iš kartos į kartą. Skamba viliojančiai, tiesa? Reikės pasirūpinti, kad Kalėdų kaktusas gautų pakankamai netiesioginės saulės šviesos ir drėgmės (augalą patartina ne tik laistyti, bet taip pat ir apipurkšti). Kalėdų kaktusą būtina saugoti nuo temperatūros svyravimų ir skersvėjo.
Kalėdų kaktusas (Schlumbergera truncata)
Klivija (Clivia)
Klivija vertinama dėl įstabių žiedų, kuriais pradžiugina ankstyvą pavasarį. Ši kambarinė gėlė augalų mylėtojams gali padovanoti net iki 20 didelių oranžinės spalvos žiedų! Klivija mėgsta vidutinio stiprumo apšvietimą ir drėgmę. Svarbiausia pasirūpinti, kad laistymui skirtas vanduo būtų pakankamai šiltas, nes tai paankstins klivijos žydėjimą.
Klivija (Clivia)
Oksalis (Oxalis)
Oksalis geriau žinomas kiškiakopūsčio pavadinimu. Ši kambarinė gėlė vertinama dėl kuklių, tačiau gausių rausvų arba baltų žiedelių. Oksalis nėra lepus augalas, tačiau jis nemėgsta didelio karščio ir tiesioginių saulės spindulių. Šiltuoju metų laiku šios kambarinės gėlės gali būti auginamos darželyje, o rudenį jos turėtų būti persodinamos į vazanėlius. Džiugina tai, kad kiškiakopūsčio lapeliai yra valgomi – jie pasižymi rūgštoku, tačiau tikrai maloniu skoniu.
Oksalis (Oxalis)
Sanpaulija (Saintpaulia)
Sanpaulija kitaip dar vadinama Afrikos žibute. Ši kambarinė gėlė džiugina sodrių spalvų žiedais ir storais aksominės tekstūros lapais. Sanpaulija mėgsta šilumą ir drėgną, purią dirvą. Laistant Afrikos žibutes labai svarbu nesušlapinti gėlės lapelių, nes pernelyg didelė drėgmė gali lemti lapų džiūvimą bei raukšlėjimąsi. Vanduo turėtų būti kambario temperatūros – pernelyg šaltas vanduo sanpauliją gali net pražudyti!
Sanpaulija (Saintpaulia)
Spatifilis (Spathiphyllum)
Spatifilis kitaip dar vadinamas papėdžialapiu. Šios kambarinės gėlės augalų mylėtojus vilioja neįprastais žiedynais, kurie džiugina. Nors gali atrodyti, kad papėdžialapiai yra labai lepūs, tačiau tai nėra tiesa. Spatifilio auginimas nėra sudėtingas: pakanka pasirūpinti, kad žemė būtų pakankamai drėgna, o esant aukštai oro temperatūrai vertėtų nepamiršti augalą nupurkšti.