Kaip krapšto nosį 12 Zodiako ženklų atstovai

Kaip krapšto nosį Zodiako ženklai

Ko gero ne vienam iš jūsų teko matyti nuotrauką, kur fotografai  „pagavo“ Anglijos karalienės Elizabeth II gestą, labai panašų į nosies krapštymą, jai besėdint ložėje per „II Royal Windsor Horse Show“ žirgų lenktynes. 

Tuo tarpu Japonijoje gaminami nosies formos su dviem šnervėmis kūno spalvos arba permatomas raktų pakabukas, į kurį galima bet kada įkišti pirštą, nebijant kreivų aplinkinių žvilgsnių. Be to, šnervės – keturių skirtingų dydžių. Tiesa, mokslininkai kategoriškai pasisakė prieš šią naujovę. Jų tvirtinimu, krapštant nosį stimuliuojama smegenų veikla ir net stiprinamas imunitetas. Taip pat mokslininkai teigia, kad dauguma atlieka šį, kad ir nevalingai, veiksmą, laikomą nekultūringu, mažiausiai keturis kartus per dieną. Tiesiog nepriimtina tai daryti matant aplinkiniams. 

Pirštu geriau išvaloma nosis 

Prieš kiek laiko Kinijos Liaudies Respublikoje buvo išleista daugiau kaip šimto puslapių knyga, kaip teisingai krapštyti nosį. Šiame leidinyje publikuojama daug patarimų, kaip elgtis su savo nosimi ir nepakenkti jai. Be to, pateikta galybė iliustracijų, kaip teisingai tai padaryti įvairiausiais būdais. 

Žinomo ausų, nosies, gerklės specialisto, profesoriaus, dr. Friedricho Bishingerio teigimu, padedant pirštui galima pasiekti  tas vietas nosyje, kurios paprastai nepasiekiamos vien nosinaitėmis. O tai reiškia, kad pirštu geriau išvaloma nosis.  Anot daktaro, žvelgiant iš medicinos pozicijos ši procedūra turi labai didelės reikšmės. Tai yra pirmiausiai stiprinama žmogaus imuninė sistema. „Nosis – savotiškas filtras, kuriame kaupiasi visokiausios bakterijos. Žmonės, besikrapštantys nosis, išvalo tą filtrą nuo bereikalingų „šiukšlių“ ir tuo pačiu stiprina savo  organizmo atsparumą“, - tvirtino profesorius. Anot jo, svarbu krapštyti nosį švariais pirštais, kuriais lengviau pašalinti pridžiūvusias gleives. Be to, medicinos profesoriaus tvirtinimu, nosies krapštymas daro įtaką protinių sugebėjimų vystymuisi. Kadangi krapštant nosį masažuojamos jo nervinėsgalūnės. O pirštais voliojant nosies gleives į  kamuoliuką ir metant jas ant grindų ar stalo ar kitų daiktų, skatina rankų miklumą ir judesių kordinaciją. 

Juokas juokais, bet tikriausiai ne vienam iš jūsų teko skaityti N.Gogolio apysaką „Nosis“, kur  aprašytas atvejis, kai žmogui krapštant nosį ilgus metus, nosies intelektas pakilo tiek, jog ji atsiskyrė nuo šeimininko ir pradėjo gyventi savarankiškai bei pasiekė karjeros aukštumų. 

Šis įprotis labiau paplitęs tarp vyrų 

Dar 1995  metais amerikiečių mokslininkai J.W. Jeffersonas ir T.D. Thompsonas atliko tyrimą ir parašė straipsnį, „Rhinotillexomania: psychiatric disorder or habit?“ kuris buvo publikuojamas leidinyje „The Journal of Clinical psychiatry“.  Beje, kiek anksčiau atliktais tyrimais išsiaiškinta, kad 99,9 proc. planetos gyventojų krapštė nosis vaikystėje ir  36,8 proc. tai daro sulaukę ir 18 metų. 

Tuo tarpu per mokslininkų Jeffersono ir Thompsono atliktą tyrimą nustatyta, kad  8,7 proc. apklaustųjų  tvirtino niekada nekrapštantys nosies, 91 proc. prisipažino, kad krapštė ir tebekrapšto nosį. Tiesa, taip pat paaiškėjo, kad šis įprotis gerokai populiaresnis tarp vyrų. Be to, 49, 2 proc. respondentų  įsitikinusių, jog nosies krapštymas labai paplitęs reiškinys tarp suaugusių. Tuo tarpu 9,2 proc. apklaustųjų galvoja, kad jie krapšto nosį dažniau nei vidutiniškai, 25,6 proc. krapšto nosį kiekvieną dieną, 22,3 proc.  2-5 kartus per dieną. Per tyrimą 3 respondentai prisipažino, kad krapšto nosį ne mažiau kaip vieną kartą per valandą, o 55,5 proc. respondentų krapšto nosį 1-5 minutes per dieną. Net 23,5 proc. – 5-15 min. per dieną, 0,8 proc. (du respondentai) 15-30 min., o vienas net 2 valandas per dieną. 

Tyrimo duomenimis,  65,1 proc. apklaustųjų krapšto nosį rodomuoju pirštu, 20,2 proc. – mažuoju pirštu, o 16,4 proc. didžiuoju pirštu. :mpson T.D. "Rhinotillexomania: psychiatric disorder or habit?" 

Avinas (kovo 21  – balandžio 20) 

Šio ženklo atstovas pradeda krapštyti nosį netikėtai ir neatsitraukdamas. Užtat tiesiog negali pakęsti kritikuojančių jo šį įprotį, bet nemato reikalo tai daryti pasislėpus, niekam nematant. Avinui bekrapštant nosį gali vykti nuožmios kovos, tautų konfliktai, nesutarimai. Tai reiškia, kad jokie pasaulio įvykiai ar stichinės nelaimės nepajėgs iš šio Zodiako ženklo atimti šį įprotį. Tiesa, tą patį jis daro ir laimingomis gyvenimo akimirkomis. Žodžiu, šis Avino įprotis nepalieka jo nė akimirkai. 

Jautis (balandžio 21 – gegužės 21) 

Šio ženklo atstovai prie šio reikalo prieina pagal aplinkybes. Pavyzdžiui, likus savaitei iki kitos numatytos nosies krapštymo dienos savo užrašų knygelėje pažymi: „Šeštadienis, 194 nosies krapštymas“.  Tam reikalui iš anksto ruošiasi kruopščiai. Prieš tai dezinfekuoja pirštą. Po to spektrometriniu metodu išsirenka reikiamą šnervę. Beje, niekada neprašauna pro šalį. 

Dvyniai (gegužės 22 – birželio 21) 

Dvynių žmonės paprastai blaškosi nuo vienos šnervės prie kitos, nes negali apsipręsti, kurioje geriau pasikrapštyti. Išeina, kad kaip reikiant neišsivalo nei vienos, nei kitos šnervės. Nepaisant to, lieka patenkinti turėję galimybę bent trumpam įkišti pirštą į nosį, nes jiems tai siejasi su erotiniu malonumu.

Vėžys (birželio 22 – liepos 22) 

Šio ženklo atstovai į šį reikalą žiūti itin droviai ir gėdingai, todėl krapšto nosį tik tada, kai niekas nemato, būtinai vienas  ir visiškoje tamsoje. Tuo metu kuria ateities planus, net šauna į galvą nemažai gerų minčių, projektų, kuriuos po to sėkmingai realizuoja. Galų gale jiems  tiesiog padeda atsipalaiduoti. Beje, šis procesas šio Zodiako ženklo atstovams susijęs su gerais pojūčiais. 

Liūtas (liepos 23 – rugpjūčio 23) 

Šio Zodiako ženklo atstovas nesibodi pasikrapštyti nosį, kai jam ploja žiūrovai arba kolega per petį. Manoma, kad audringos ovacijos ir šūksiniai: „Bravo! Pakartoti!“  40-47 proc. padidina Liūto Zodiako ženklo žmonių nosies krapštymo produktyvumą.

Mergelė (rugpjūčio 24 – rugsėjo 23) 

Kadangi šio ženklo atstovai -  estetai iš prigimties, tai apskritai nelinkę krapštyti nosies. Mat, tai žemiau jų savigarbos ir neatitinka moralinių estetinių principų. Užtat aktyviai įsijungia į pokalbius su kitais, apkalbant kaip jo kolega ar kaimynas krapšto nosį.  Po to rašo  recenziją šia tema ir stengiasi publikuoti kuriame nors kultūros leidinyje.

Svarstyklės ( rugsėjo 24 – spalio 23) 

Prieš pradėdamas krapštyti nosį, pirmiausiai labai gerai pasveria visus šio nekultūringo reikalo „už“ ir „prieš“. Po to pasitaria su draugais ar giminaičiais. Taip pat ir su psichologu bei vaikais. Jei neturi savų, tada su kaimynų. Po to perskaito Mergelės Zodiako ženklo atstovo recenciją, išspausdintą kuriame nors kultūros leidinyje, kad labai neestetiška ir neetiška krapštyti nosį. Paskui vėl pasitaria su draugais bei giminaičiais. Ir galų gale priima teisingą sprendimą. 

Skorpionas (spalio 24 – lapkričio 22) 

Krapšto nosį gudriai prisimerkdamas, tarsi rinkdamasis naują auką. Tada geriau netrukdyti šio ženklo atstovo. Ir apskritai geriau nesiartinti prie jo arčiau nei per 2 metrus. Psichiatrai tvirtina, kad tuo metu Skorpionas būna itin klastingas, gudrus ir pavojingas, nei per visą savo vedybinį gyvenimą. 

Šaulys (lapkričio 23 – gruodžio 21) 

Krapšto nosį energingai, juokaudamas ir pasakodamas anekdotus. Linksmina aplinkinius tol, kol neužknisa visų ir jam neišsuka piršto. Bet Šaulys nenusimena! Jis turi dar 9 pirštus ant rankų ir visus 10 ant kojų! Be to, Šaulys gali leistis per pasaulį, darydamas tą patį. Kitaip tariant, proceso pabaigoje šio ženklo atstovui lieka darbingi mažiausiai bent 6 rankos pirštai.

Ožiaragis (gruodžio 22 – sausio 20) 

Krapšto nosį tik ypatingais atvejais. Prieš tai paskambina numeriu 112 ir išsikviečia greitąja pagalbą, policiją, ugniagesius, taip pat kaimynus. Tiesiog dėl viso pikto. Šio ženklo atstovas linkęs iš anksto apsidrausti, nei paskui sulaužytais pirštais maigyti telefono mygtukus. 

Vandenis (sausio 21 – vasario 18) 

Tarp Vandenio žmonių bene daugiausiai genijų iš visų Zodiako ženklų. Todėl užuot krapštęs nosį, Vandenis išves idealaus krapštymo, absoliutaus krapštymo ir pusiau krapštymo formules. Po to ištrauks  3, 5, ir 8 laipsnių iš visiško krapštymo nosyje šaknis ir padalins iš 2. 

Žuvys (vasario 19 – kovo 20)  

Šio Zodiako ženklo atstovas apskritai neišima piršto iš nosies. Taip jie ir valgo, geria, sportuoja, groja gitara, dalyvauja viešuose renginiuose. Bet taip jis elgiasi ne dėl to, kad yra neišsiauklėjęs, o dėl nuolatinio susimąstymo ir pasinerimo savo mintyse. Jis tiesiog pamiršta ištraukti pirštą iš šnervės. O kai prisimena, jau vėlu, nes ir vėl laikas krapštyti nosį. 

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Draudžiama PatarimuPasaulis.lt skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur be raštiško sutikimo, o jeigu sutikimas gautas, būtina nurodyti PatarimuPasaulis.lt šaltinį su aktyvia nuoroda į jį.