5 šalys, kuriose verta apsilankyti pavasarį

5 šalys, kuriose verta apsilankyti pavasarį

Pavasaris yra puikus metas kelionėms ir atostogoms. Klimatas daugumoje tropinių, piečiau esančių šalių vasarą tampa nepakenčiamai karštas, todėl pavasaris - daug geresnis ir pigesnis pasirinkimas. Jei kelionės į populiariausias Europos ar pasaulio šalis jums atrodo neorginalios ir neįdomios, šiame straipsnyje rasite naudingos informacijos. Šiose 5 šalyse dauguma lietuvių tikriausiai net negalvoja apsilankyti, tačiau jose atrasite įspūdingus gamtos vaizdus bei norėsite grįžti vėl ir vėl. Dar viena gera žinia - į jas keliauti galite tiesioginiais skrydžiais iš Vilniaus!

Juodkalnija

Lietuviams dar nelabai žinoma šalis, tačiau neilgai. Juodkalnija labai orientuota į turistus - net atokiausi keliai lygiai asfaltuoti, miestuose pilna kavinių ir restoranų su puikiai veikiančiu nemokamu bevieliu internetu. Didžioji dalis šalies yra aukštesniame nei kilometras aukštyje, o bandant važinėti siaurais keliais gali būti labai nepatogu. Tai vienintelis minusas, kurį atpirks nuostabūs vaizdai. Būtina aplankyti Kotoro įlanką, Durmitoro nacionalinį parką ir Taros kanjoną, kuris, pasak turistinių bukletų, antrasis pagal gylį pasaulyje po JAV Didžiojo kanjono, Pivos kanjoną ir Ostrogo vienuolyną  - nepasigailėsite.

Makedonija

Paslaptinga ir dar gerai nepažinta Makedonija vilioja įstabiu gamtos grožiu, kalnų didingumu ir autentiškais miestais, kuriuose verda gyvenimas. Vasarą Makedonijoje tragiškai karšta, todėl pavasaris puikiausias laikas čia apsilankyti. Būtina aplankyti Skopjė ir Ohrido miestus, Šv. Panteleimono vienuolyną ir Mavrovo Nacionalinis parką. Kainos Makedonijoje tikrai pradžiugins ne vieną, ypatingai norintį kuo daugiau sutaupyti. Sutaupyti galite pirkdami pigius skrydžių bilietus. Daugiau informacijos apie lėktuvų bilietus rasite šioje svetainėje.

Madagaskaras

Lemūrai, didžiuliai baobabų medžiai, fantastiška pakrantė... Ši sala negali nepatikti! Aplink Madagaskarą yra daugybė salų, kurias verta aplankyti. Daugiau nei 80% šios salos augalų ir gyvūnų yra unikalūs, tokių žemėje daugiau niekur nėra. Iš 8 pasaulyje žinomų baobabų rūšių 6 galite rasti šioje saloje. Esame tik trečia tauta, turinti galimybę čia atskristi tiesioginiu užsakomuoju skrydžiu. Vykstant į Madagaskarą reikalinga Madagaskaro viza, kurią galite įsigyti atvykus į oro uostą, kaina - 35 Eur. Tačiau kelionė į tokią tolimą ir egzotišką šalį reikalauja papildomo domėjimosi ir priemonių. Būtina turėti stiprių apsauginių kremų nuo saulės (50 SPF), nes ji čia tikrai labai intensyvi bei apsauginių priemonių nuo uodų. Didelė maliarijos rizika laukia Madagaskaro centre esančiose džiunglėse. Tolimesnėse vietose ir kitose salose apsaugos priemonės nėra būtinos, tačiau naudinga pasitarti su gydytoju. Tačiau keli papildomi vargai tikrai nesugadins tokios unikalios, nepamirštamos ir nerealios kelionės.

Albanija

Ši šalis dar viena turistų neatrasta ir nesugadinta oazė. Turistų čia tikrai mažiau nei kitose šalyse, tačiau atrandus šią nuostabią vietą, apsuptą jūros ir kalnų, neįmanoma jos nepamilti. Verta aplankyti Logaros nacionalinį parką, kuris kol kas taip pat mažai lankomas turistų. Ksamil paplūdimys – tarsi iš Karibų salos. Krištolo skaidrumo vanduo, baltas smėlis, kalnų peizažas – čia yra viskas, ko reikia nuostabiam poilsiui ir tobuloms nuotraukoms. Šią vietą galima lengvai pasiekti iš netoliese esančios Korfu salos. Albaniją labai verta aplankyti, ypatingai tol, kol ji netapo turistų traukos centru.

Kambodža

Tai valstybė prie Tailando įlankos, kurioje verta apsilankyti bent kartą gyvenime. Pigūs skrydžiai į Kambodžą vilioja turistus ir išpildo svajones pamatyti šį kraštą. Lietuvos Respublikos piliečiams keliaujantiems į Kambodžą reikalinga viza. Labai verta pamatyti nacionalinį meno muziejų, kuriame eksponatai saugomi nuo IV amžiaus, nusprendusiems keliauti po šventyklas reikėtų kūną uždengti ilgais rūbais ir prieš įeinant nusiauti batus. Rekomenduojama prieš kelionę pasiskiepyti bei pasitarti su šeimos gydytoju dėl profilaktinių vaistų nuo maliarijos vartojimo. Kambodžoje jūsų lauks draugiškiausi žmonės, gražiausi paplūdimiai, šventyklos ir džiunglės.

Pavasaris yra geriausias laikas kelionėms, ypatingai ten, kur karšta. Pavasarį dažniausiai turistinis sezonas dar neprasidėjęs arba tik prasideda, todėl pigesni ne tik lėktuvų bilietai, bet ir kitos išlaidos lankomoje šalyje. Kam keliauti į tą pačią šalį kiekvienus metus, kai pasaulyje dar yra tiek daug, ką galima atrasti. Planuokite kelionę jau dabar! Visa informacija apie kelionių pasiūlymus rasite: https://lektuvubilietai.lt/ .

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Draudžiama PatarimuPasaulis.lt skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur be raštiško sutikimo, o jeigu sutikimas gautas, būtina nurodyti PatarimuPasaulis.lt šaltinį su aktyvia nuoroda į jį.