Neįtikėtina: nuo peršalimo – šampanas!

Nuo peršalimo – šampanas!

Vienoje garsioje sovietinių laikų komedijoje tvirtinama, kad šampaną rytais geria tik aristokratai ir degeneratai. Tačiau yra žmonių, šampaną geriančių prieš miegą – ir dar pagal močiutės receptą, rašo Tiesa.com.

Tai nėra išpuikimas, o senas prancūziškas kovos su peršalimo ligomis receptas. Ši profilaktikos priemonė iš tiesų ne tik maloni, bet ir labai paprasta – tereikia turėti taurę šampano, vilnonį šaliką ir porą šiltų kojinių. Kokia tvarka šiuos daiktus naudosite, nėra labai svarbu. Svarbiausia, kad persišaldęs žmogus, apsimovęs šiltas kojines, apsisukęs šaliku gerklę ir su pasimėgavimu išgėręs taurę šampano, atsigultų į šiltą lovą.

Dauguma prancūzų prisiekinėja kitą rytą atsikeliantys sveikutėliai. O šios šalies mokslininkai tvirtina, kad toks gydymosi metodas yra visiškai pagrįstas. Esą šampane esantis cukrus ir taninai suteikia žmogaus organizmui galingą impulsą ir paskatina antikūnų gamybą. Dėl to sustiprėja mūsų pasipriešinimas mikrobams.

Šampane taip pat yra nemažai sveikatai naudingų mikroelementų – vien tik magnio iki 15 mg vienoje taurėje! O būtent magnis padeda atgauti jėgas, sumažina raumenų nuovargį.

Be to, vienoje taurėje šampano yra iki 0,2 mg seleno, slopinančio ūmius beprasidedančios ligos simptomus.

Šiame gėrime yra ir sieros – apie 15 mg – bei aminorūgščių, slopinančių uždegiminius procesus, mažinančių karščiavimą ir infekcijos plitimą, palengvinančių toksinų pašalinimą iš organizmo.

O dabar šiek tiek prozos: šampaną, kaip vaistus, geriau gerti ne iš grakščios taurės, o iš paprasto puodelio. Esmė ta, kad gėrimas turi būti kone verdantis – šampanas nukaičiamas, vos jo paviršius pradeda judėti. Prieš tai į gėrimą dar reikėtų įmesti porą gabalėlių cukraus.

Aišku, toks karštas šampanas ligoniui negirdomas, prieš tai jį reikia truputėlį atvėsinti. O tada jau – į sveikatą!

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Partneriai

Draudžiama PatarimuPasaulis.lt skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur be raštiško sutikimo, o jeigu sutikimas gautas, būtina nurodyti PatarimuPasaulis.lt šaltinį su aktyvia nuoroda į jį.