Kaip po žiemos pasiryžti sportuoti?

Sezonas prasideda: kaip po žiemos pasiryžti sportuoti?

Artėjant pavasariui prisimename apie savo naujametinius pažadus pradėti sportuoti ir gyventi sveikai. Juk ne vienas prisipažintų, kad sporto klubo abonementas žiemą dažniausiai taip ir lieka dulkėti stalčiuje, o realus ryžtas aktyviai gyventi atsiranda tik pradėjus šilti orams. Ką daryti, kad po žiemos „miego“ grįžtume į sveiko ir aktyvaus gyvenimo vėžes?

Motyvacijai išlaikyti – planas

Pasak virtualių treniruočių portalo „Sporto birža“ įkūrėjos, asmeninės trenerės Vlados Musvydaitės, dažniausiai žmonės nustoja sportuoti, nes nesugeba susiplanuoti savo laiko: „Pradėję sportuoti žmonės pamiršta, jog norint pasiekti rezultatų reikia ne tik valios, bet ir disciplinos. Dažnas pagalvoja: galbūt šiandien galima skirti dieną poilsiui, o pasportuoti nueisiu kitą dieną. Tačiau ilgainiui pasiteisinimų „kitą dieną“ tik daugėja, kol sportas pamirštamas visiškai.“

Pasak trenerės, išvengti tokios situacijos padeda tinkamo plano sudarymas. „Aiškus planas, kuri diena yra skirta sportui, o kuri – poilsiui, padės laikytis disciplinos. Tada teliks atrasti valios to plano laikytis.“ – juokėsi V. Musvydaitė.

Į pagalbą – išmanūs prietaisai

Tuo tarpu, pasak „Samsung Electronics Baltics“ padalinio Lietuvoje vadovo Simono Skupo, išlaikyti motyvaciją sportui žmonėms šiais laikais padeda ir nuolatinės inovacijos technologijų srityje. „Galimybė realiu laiku matyti savo padarytą progresą padeda išlikti motyvuotiems ir žadina norą siekti dar geresnių rezultatų“, - sakė pašnekovas. 

Kaip vieną pavyzdžių, padedančių palaikyti sveiką gyvenseną ir sportuoti efektyviau, S. Skupas išskyrė išmaniuosius laikrodžius. Anot jo, tie, kurie juos dėvi, savo fizinį aktyvumą gali sekti visą dieną. Jeigu žmogus juda per mažai, laikrodis primena apie trūkstamą žingsnių skaičių.

Griežtai draudžiama PatarimuPasaulis.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur be raštiško sutikimo, o jeigu sutikimas gautas, būtina nurodyti PatarimuPasaulis.lt šaltinį su aktyvia nuoroda į jį.

 

 

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto