Atlėpusių ausų plastika

Atlėpusios ausys: ar visą gyvenimą reikia dangstyti po plaukais?

Atlėpusios ausys – estetinė problema, dėl kurios neretai patiriamas spaudimas iš aplinkinių. Todėl kai kurie žmonės ausis ima slėpti po plaukais, kepurėmis arba apskritai vengti viešumos. Kaip pasakoja Karolina Venslauskaitė, „SV plastinės chirurgijos centro“ gydytoja, nors atlėpusios ausys neturi įtakos sveikatai ir kai kurie susigyvena su esama ausų forma, kitiems tai didelis diskomfortas, sumažinantis gyvenimo kokybę.

Nyksta kompleksai

Pasak gydytojos, atlėpusios ausys yra viena iš dažniausių galvos ir kaklo įgimtų deformacijų. Nors neretas iš tėvų ir senelių yra prisiklausę, kad ausis gali išlyginti kepurė, juostelė arba pleistrai, gydytoja patikina, kad tai nėra veiksmingi patarimai. Be to, per stipriai suspaudus, gali būti pažeista kraujotaka.

„Tikrai ne vienas žmogus yra bandęs fiksuoti ausis kepure, tačiau tai yra tik mitas. Ausims išlyginti atliekama plastinė operacija. Jos metu pašalinami ausų defektai, kartu sumažėja arba visai dingsta ir žmogaus kompleksai. Labai svarbu, kad jei vyresniems žmonėms ši problema neatrodo tokia didelė, vaikams tai itin aktualu. Kartais dėl netaisyklingų ausų mažieji tampa patyčių objektu, su jais nebendraujama, todėl svarbu neignoruoti ir kreiptis pagalbos“, – sako K.  Venslauskaitė.

Kaip pasakoja K. Venslauskaitė, optimalus atstumas tarp galvos ir ausies kaušelio – 1,5 cm. Nors atlėpusios ausys neturi įtakos klausos sutrikimams, pasitaiko žmonių, kuriems susiformavę ne visi vingiai, išorinis landos kanalas ar kaušelis. Todėl operacijos metu ne tik atliekama ausų korekcija, bet ir pašalinami kiti sutrikimai.

Amžius – ne riba 

Anot gydytojos, pasitaiko, kai tėvai pas specialistus atveda jau 1–2 metukų vaikus. Tokiais atvejais ekspertai, įvertinę situaciją, kartais neatlieka operacijos. „Tėvams atvedus pačius mažiausiuosius, pasiūlome jiems leisti ausims toliau formuotis, palaukti, kol vaikai patys supras, kokia tai problema, kam to reikia.

Nesant kitų indikacijų, vien dėl grožio operacijos nerekomenduojame, nes ji atliekama naudojant vietinę nejautrą. Būdami 5–6 metų, vaikai jau puikiai supranta, kad jų ausys atlėpusios, patys nori jas išlyginti, todėl ramiai išbūna operacijos metu ir visai nebijo“, – pasakoja K. Venslauskaitė.

Taip pat dažna situacija, kai tėvai dėl savo atžalų į specialistus kreipiasi prieš mokslo metus. Jie siekia, kad mažieji mokykloje išvengtų patyčių, nebūtų atstumti. Vis dėlto, kaip pasakoja specialistė, tarp pacientų – ne tik vaikai, bet vidutinio ar vyresnio amžiaus žmonės, kurie ne vienerius metus kompleksavo dėl savo ausų, tačiau niekad nesiryždavo imtis pokyčių arba paprasčiausiai bijojo operacijos.

Ausų korekcijos operacija yra ilgalaikė – ji atliekama vieną kartą ir efektas išlieka visą gyvenimą, nebent patiriama traumų arba, kas būna labai retai, ištrūksta siūlė.

Griežtai draudžiama PatarimuPasaulis.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur be raštiško sutikimo, o jeigu sutikimas gautas, būtina nurodyti PatarimuPasaulis.lt šaltinį su aktyvia nuoroda į jį.

 

 

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto