Odos ir plaukų priežiūra žiemą

Odos ir plaukų priežiūra žiemą

Žiemą tiek odai tiek plaukams reikia skirti ypatingą dėmesį. Šaltis, permainingi, vėjuoti orai, patalpų šildymas alina plaukus ir odą. Plaukai išsausėja, elektrinasi, tampa nepaklusnūs, jų galiukai lūžinėja. Tiek kūno tiek veido oda taip pat išsausėja, tampa dirgli, šerpetojanti. Tad kaip prižiūrėti odą ir plaukus žiemą, kad jie išliktų gražūs ir nekeltų tokių rūpesčių?

Plaukų priežiūra žiemą

Pirmiausia atkreipkite dėmesį į tai, kad žiemą eiti į lauką nors truputį drėgnais plaukais negalima. Galvą trinkite iš vakaro arba atsikėlusios anksčiau ryte, kad einant į lauką plaukai būtų visiškai sausi, nes drėgni plaukai gali sušalti ir lūžinėti. Būtinai dėvėkite galvos apdangalą, tik atkreipkite dėmesį, kad jis nebūtų per daug aptemptas ir netrikdytų kraujotakos.

Žiemą plaukus reikėtų daugiau maitinti, ne drėkinti. Naudokite atkuriamąsias, maitinančias kaukes plaukams, lepinkite plaukus balzamais ir kondicionieriais. Vieną ar du kartus per dieną tiek drėgnų tiek sausų plaukų galiukus tepkite specialiais aliejukais. Jeigu plaukai elektrinasi, naudokite specialius purškiamus proteinus, kurie tuo pačiu ir minkština plaukus. Nedėvėkite rūbų ir galvos apdangalų iš sintetinio audinio. Naudokite tik iš natūralių medžiagų pagamintus šepečius ir šukas, tik kokybiškas plaukų priežiūros priemones. Žiemą rečiau džiovinkite plaukus džiovintuvu, nes džiovintuvas dar labiau juos sausina. Geriau po plovimo leiskite plaukams išdžiūti natūraliai.

Odos priežiūra žiemą

Šaltuoju metų laiku šildomose patalpose oro drėgmė sumažėja, o lauke oras paprastai būna drėgnas ir žvarbus. Dažni temperatūrų pokyčiai sausina odą, todėl reikia ją tinkamai prižiūrėti, drėkinti ir maitinti. Žiemą prausimuisi naudokite specialius sausai odai skirtus prausiklius. Skirtingai nei plaukus, odą žiemą būtina drėkinti, tik drėkinamąjį kremą reikia tepti valandą prie išeinant į lauką. Kartą ar du per savaitę pasidarykite drėkinamąsias ar maitinamąsias kaukes. Būtent šiuo laikotarpiu negailėkite pinigų geram naktiniam kremui įsigyti, reguliariai naudojamas jis bus labai naudingas. Kūno odą drėkinamuoju kremu reikėtų tepti du kartus per dieną – ryte ir vakare. Jeigu naudojate sausą ar birią pudrą, pakeiskite ją kremine, nes sausa pudra sausina odą, o kokybiška kreminė pudra nesausina odos ir apsaugo veidą nuo žalingo aplinkos poveikio. Toms, kurios dažnai sėdi prie kompiuterio, rekomenduojama kartais papurkšti veidą terminio šaltinio vandeniu. Jį galite pukšti tiesiai ant makiažo. Taip pat nepamirškite drėkinti sausą patalpų orą.

Lūpos kaip ir oda dažnai kenčia nuo temperatūrų pokyčio. Eidamos į lauką patepkite lūpas specialiu lūpų balzamu, sudėtyje turinčiu vitamino E. Kartais palepinkite lūpas patepdamos jas medumi. Vakare, prieš miegą, tepkite lūpas vazelinu arba riebiu maitinamuoju kremu.

Tiek plaukų tiek odos grožiui puoselėti, šaltuoju metų laiku vartokite vitaminų ir mineralų kompleksą.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto