Plaukų kaukės - pasigamink pati!

Natūralios plaukų kaukės

Turbūt sutiksite, kad gražūs, sveiki, išpuoselėti plaukai kiekvienos moters puošmena. Pigus, paprastas ir efektyvus būdas atgaivinti, pamaitinti ir sustiprinti plaukus yra plaukų kaukės, kurias galite pasigaminti namuose iš natūralių produktų. Šiame straipsnelyje rasite keletą kaukių plaukams receptų.

Rudojo cukraus kaukė 

Ši kaukė naudinga pažeistiems plaukams. Rudajame cukruje gausu vitaminų ir mineralų. Kuo cukrus tamsesnis, tuo daugiau jame naudingų medžiagų. 250 gramų rudojo cukraus užplikykite puse litro šaltinio vandens, nuolat maišydamos kaitinkite ant silpnos ugnies, kol susidarys tirštas sirupas. Atvėsusiu sirupu įtrinkite plaukus ir galvos odą, apdenkite polietileno plėvele, apsukite pašildytu rankšluosčiu (šilumoje geriausiai išsiskiria veikliosios medžiagos) ir laikykite 30 minučių, paskui išplaukite plaukus šampūnu.

Plaukus stiprinanti kaukė

5 šaukštus pašildyto alyvuogių aliejaus sumaišykite su pusės citrinos sultimis. Mišiniu įtrinkite galvos odą ir plaukus nakčiai, o ryte išplaukite plaukus šampūnu.

Maitinanti kaukė sausiems plaukams

2 kiaušinio trynius išmaišykite su 3 šaukštais arnikų aliejaus, ištepkite plaukus, apdenkite polietileno plėvele, apsukite pašildytu rankšluosčiu ir laikykite vieną valandą, paskui išplaukite plaukus šampūnu.

Kokoso aliejaus kaukė 

Ši kaukė naudinga sausiems, pažeistiems, saulės nualintiems ar vėjo nugairintiems plaukams. Kokoso aliejaus kaukės stiprina ir maitina plaukus, priduoda jiems sveiko blizgesio, minkštumo. Du šaukštus kokoso aliejaus įdėkite į stiklinį indą, kurį įstatykite į šilto vandens vonelę. Kai aliejus suskystės, ištepkite juo plaukus nuo šaknų iki pat galiukų ir palaikykite mažiausiai valandą, bet geriausia kaukę palikite per naktį. Tik nepamirškite ant pagalvės pasikloti švarų rankšluostį. Ryte išplaukite plaukus įprastu šampūnu. Išplovus plaukus kokoso aliejus nepalieka riebaus pėdsako.

Alyvuogių aliejaus kaukė

Ši kaukė padės saulės ir vėjo nualintiems plaukams. Sumaišykite 1 valgomąjį šaukštą alyvuogių aliejaus, 1 valgomąjį šaukštą migdolų aliejaus, 1 kiaušinio trynį, 1 šaukštą medaus ir pusės citrinos sultis. Mišiniu ištepkite plaukus, apdenkite polietileno plėvele ir apvyniokite šiltu rankšluosčiu. Kaukę laikykite 2-3 valandas, paskui ištrinkite galvą šampūnu ir gerai išskalaukite.

Argano aliejaus kaukė 

Ši kaukė minkština plaukus ir skatina jų augimą. Ištepkite plaukus 3 šaukštais argano aliejaus, apdenkite polietileno plėvele ir apvyniokite šiltu rankšluosčiu. Palaikykite 30-40 minučių ir išplaukite plaukus šampūnu.

Plaukų slinkimą stabdanti kaukė

3 šaukštus kefyro sumaišykite su 1 šaukštu medaus ir pusės citrinos sultimis. Mišiniu įtrinkite galvos odą, uždenkite polietileno plėvele ir apvyniojusios rankšluosčiu, palaikykite 30-40 minučių, paskui išplaukite galvą šampūnu.

Imbiero kaukė 

Ši kaukė stabdo plaukų slinkimą ir skatina jų augimą. 2 šaukštus tarkuoto imbiero šakniastiebio sumaišykite su dviem šaukštais alyvuogių aliejaus. Gautu mišiniu įtrinkite galvos odą ir palaikykite 20 minučių, paskui išplaukite galvą šampūnu.

Svogūnų kaukė 

Ši kaukė skatina plaukų augimą, stabdo jų slinkimą ir stiprina silpnus plaukus. Vieną svogūną sutarkuokite smulkia tarka. Naudodamos marlę išspauskite svogūno sultis, įdėkite šaukštą medaus. Mišiniu įtrinkite galvos odą ir palaikykite 30 minučių, paskui išplaukite plaukus šampūnu.

Garstyčių kaukė 

Ši kaukė taip pat skatina plaukų augimą. Šaukštą alyvuogių aliejaus sumaišykite su šaukštu šilto vandens, į mišinį įdėkite po šaukštą garstyčių miltelių ir rudojo cukraus. Mišiniu ištepkite galvos odą, apdenkite polietileno plėvele, apsukite pašildytu rankšluosčiu ir laikykite 30 minučių, paskui išplaukite plaukus šampūnu. Jeigu jaučiate, kad kaukė degina galvos odą, tuojau pat ją nuplaukite.

Sumaišykite 3 šaukštus alyvuogių aliejaus, 2 kiaušinio baltymus ir 1 šaukštelį obuolių acto. Mišiniu įtrinkite plaukus, apdenkite polietileno plėvele, apsivyniokite rankšluosčiu ir palaikykite 30-40 minučių. Paskui išplaukite plaukus šampūnu.

Taip pat nepamirškite plaukus maitinti iš vidaus. Valgykite daugiau vaisių, daržovių, salotų. Jūsų organizmui turi netrūkti vitamino B6 , kurio gausu žuvyse, bananuose, špinatuose ir avokaduose. Vitaminas B12 stabdo plaukų slinkimą. Šio vitamino yra pieno produktuose ir kiaušiniuose. Kad plaukai nelūžinėtų vartokite produktų turinčių vitamino A - tai morkos, žalios daržovės, kiaušiniai, sūris ir pienas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Draudžiama PatarimuPasaulis.lt skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur be raštiško sutikimo, o jeigu sutikimas gautas, būtina nurodyti PatarimuPasaulis.lt šaltinį su aktyvia nuoroda į jį.