Plaukų priežiūra

Plaukų priežiūra: ar nekenki savo plaukams?

Kad ir kaip skubėtum ryte, nesijausi gerai bent jau kas antrą ar trečią dieną pamiršusi išsiplauti plaukus. Tačiau, net ir atlikdama tokias paprastas kasdieninesplaukų priežiūros procedūras, kaip plaukų plovimas ar plaukų džiovinimas, gali jiems pakenkti. Todėl įprask tai daryti teisingai.        

Plaukų plovimas

Prieš plaudama būtinai gerai iššukuok plaukus, tada plaunami jie nesusivels ir po plovimo bus lengviau šukuojami. Naudok savo plaukų tipui tinkantį šampūną. Sudrėkink plaukus šiltu vandeniu. Nedaug šampūno išspausk ant delno ir ištrink tarp rankų. Įtrink plaukus šampūnu, bet neleisk jam per ilgai veikti. Jeigu plauni plaukus kiekvieną dieną, šampūnu juos įtrink vieną kartą, o jeigu kas dvi ar tris dienas, šampūnu įtrink du kartus. Pirmu kartu pašalinsi modeliavimo priemonių likučius, o antru - ant odos susikaupusius nešvarumus. Kaskart plaudama plaukus naudok savo plaukų tipui tinkantį kondicionierių. Kondicionieriumi netepk plaukų šalia šaknų, plaukai gali apsunkti. Gerai išskalauk plaukus, švelniai nuspausk juos ir susuk į rankšluostį. Taip susuktų plaukų nelaikyk ilgiau kaip 5 minutes, nes tai sausina plaukus ir jie gali įgauti nereikalingą formą. Su drėgnais plaukais elkis ypač švelniai ir atsargiai, nes juos lengva pažeisti. Drėgnų plaukų nešukuok šepečiu, tam naudok šukas retais apvaliais dantukais. Netampyk ir nerauk plaukų.

Jeigu norite, kad plaukai sveikai blizgėtų, naudokite ekologišką plaukų šampūną ir kondicionierių be SLS (Sodium Lauryl Sulphate) ir parabenų. Toks šampūnas mažiau putoja, todėl nepašiaušia plauko. 

Gydomąsias priemones ant plaukų tepk sruoga po sruogos, paskirstydama pirštais. Kad gydymas būtų efektyvesnis apsuk plaukus plėvele ir ant viršaus apvyniok pašildytą rankšluostį. Ilgesnių plaukų galiukus po kiekvieno plovimo vertėtų patepti specialiu aliejumi. 

Plaukų džiovinimas

Jeigu nori, kad plaukai pasikeltų nuo šaknų ir papurtų, džiovink juos šilto, bet ne karšto oro srove, pasilenkusi, sruogas kedendama pirštais. Pirmiausia džiovink plaukus ties šaknimis. Jeigu nori bangelių, džiovindama plaukų galus suk juos ant apvalaus šepečio. Kad ir labai atsargus džiovinimas džiovintuvu plaukus traumuoja. Tad jeigu niekur nesiruoši išeiti, tiesiog palik plaukus išdžiūti natūraliai.

Griežtai draudžiama PatarimuPasaulis.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur be raštiško sutikimo, o jeigu sutikimas gautas, būtina nurodyti PatarimuPasaulis.lt šaltinį su aktyvia nuoroda į jį.

 

 

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto