Kaip tinkamai pasirinkti kvepalus

Kaip pasirinkti kvepalus

Vyrams ir moterims skanus savo pačių ir kitų žmonių kvapas yra be galo svarbus. Tiek pirmam įspūdžiui, tiek vėlesniuose susitikimuose, darbe ar pobūviuose niekam nesinori būti persmelktam prakaito ar neskalbtų rūbų aromatu. Kad to būtų išvengta – reikalingi kvepalai. Kaip ir su drabužiais ar grožiu, kvapas – subjektyvus dalykas, o rinkti juos kitam žmogui – tuščias reikalas. Mes šiame straipsnyje jums pateiksime tikslius patarimus, kaip jūs patys arba pačios galėsite išsirinkti geriausią parfumeriją sau.

1. Skirtingi kvepalų tipai

Prieš pirkdami kvepalus, turite žinoti, kad net ir kvepalai gali būti skirtingi. Dažniausiai šie parfumerijos produktai yra rūšiuojami į Odekolonus, tualeto vandenį, kvepalų vandenį ir grynus kvepalus.

  • Odekolonas arba Eau de cologne – patys „lengviausi“ ir mažiausią kvapo koncentraciją turintys produktai. Jų kvapas laikosi maždaug dvi valandas.
  • Tualeto vanduo arba Eau de toilette – bene dažniausiai sutinkama ir populiariausia kvepalų rūšis. Juose yra maždaug tarp 4 ir 8 procentų kvepalų, o poveikis ir kvapas laikysis tarp trijų ir keturių valandų. Jų kainos svyruoja nuo kelių iki keliasdešimties eurų. Tualeto vandens galima įsigyti ir specializuotoje parfumerijos parduotuvėje, ir daugumoje parduotuvių.
  • Kvepalų vanduo arba Eau de parfum – aukštesnio lygio kvepalai, kuriuose randama tarp 15 ir 18 procentų kvepalų. Toks produktas kvapą ant jūsų kūno ar rūbo sugebės išlaikyti net iki šešių valandų, tačiau ir tokio produkto kaina – didesnė.
  • Tikri kvepalai – parfum – įsigyjant tokios aukštos koncentracijos (ji yra 18-30 proc.) kvepalus, teks nemažai paploninti piniginę. Parfum neretai parduodamas tik parfumerijos produktų prekybos vietose, arba ypatinguose „butikuose“. Kainos perauga ir porą šimtų eurų, bet ir kvapas su jumis išliks kone visą dieną.

2. Jūsų prioritetai

Prieš pirkdami kvepalus, turite susidėlioti savo prioritetus ir pagal juos pasirinkti.

  • Aromatas – kokio aromato norite? Jis gali būti saldus, dažniausiai gėlių kvapo, citrusinis arba vaisių pagrindo, aitresnis arba rytietiškas, medžio arba žemiškų kvapų paletės. Geriausia – viską pabandyti realiai, bet, jeigu turite gerą uoslę ir ja pasitikite – drąsiai pirkite ir internetu.
  • Kaina – tikrai nemažai daliai vartotojų kvepalų pirkimo pasirinkimus nulemia galutinė kvepalų kaina. Versace kainuos brangiau nei paprasti kvepalai ant eilinio prekybos centro prekystalio. Taip, mokama ir už vardą, tačiau ir pats kvepalas bus unikalus, labai savotiškas, net gi išskirtinis. Perkant fizinėse parduotuvėse neišvengiamai išleisite daugiau nei pirkdami kvepalus internetu. Kvepalai internetu pigiau – www.b-a.eu
  • Vardas – kvepalų rinkoje svarbu žinoti ir pagrindinius vardus, madas. Nors visko išnaršyti tikrai neverta, bent jau pagrindinius mados namus arba vyriškas linijas skirti nuo moteriškų – reikėtų. Kai kurie žmonės, pradėję pirkti vienos firmos kvepalus, jais keičia tik tos pačios firmos, tik kitų linijų produktais. Domėkitės, rinkitės.
  • Kaip dažnai jais purkšitės – retesnėms progoms arba grynai šventiniai kvepalai gali būti ir kiek stipresni, na, o kasdieniams rekomenduotume švelnesnius, subtilius aromatus.

Pagal šiuos prioritetus susidėliokite savo kvepalų pasirinkimo „piramidę“ ir ja vadovaudamiesi išsirinksite geriausią produktą.

3. Įvairumas

Namuose nereikėtų laikyti daugiau nei dviejų panašių kvepalų rūšių. Stenkitės, kad aromatai būtų skirtingi, jog galėtumėte taip atspindėti savo nuotaiką, jausmus. Kitu atveju geriau teturėti tik vieną parfumerijos produkto rūšį.

4. Kiekis

Yra kelių skirtingų, pagrindinių dydžių kvepalų talpos. Tai būna 50, 100 arba 200 ml „bonkutės“. Dviejų šimtų mililitrų talpos inde esančių kvepalų, net kasdieniam kvepinimuisi užteks turbūt visus metus (o gal ir daugiau). Paprastai dovanojamas yra 50ml talpos indas, nes jis mažiausias ir praktiškiausias. 100 ml renkamasi tada, kai aromatas jau pažįstamas ir tikrai patinka, na, o 200 – kai namuose yra daugiau nei vienas tuo pačiu aromatu norintis kvepėti asmuo arba joks kitas dvelksmas ir nebegali būti žmogaus palydovu.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Draudžiama PatarimuPasaulis.lt skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur be raštiško sutikimo, o jeigu sutikimas gautas, būtina nurodyti PatarimuPasaulis.lt šaltinį su aktyvia nuoroda į jį.