- PatarimuPasaulis.lt
- Peržiūros: 6615

Ar kada susimąstėte, kad sparčiai augančiam svoriui gali turėti įtakos ne vien tik tam tikri mitybos įpročiai, bet taip pat ir nereikalingi daiktai namuose? Nenaudojamų daiktų, tokių kaip senų žaislų ar seniai iš spintos neištrauktų drabužių galime rasti kiekvienuose namuose, tačiau tuomet, jei tokių daiktų namuose yra itin daug, tai gali turėti neigiamą poveikį sveikatai bei sparčiam svorio augimui. Nors tai gali atrodyti gana neįprasta, tačiau specialistai teigia, kad būtent nereikalingų daiktų kaupimas gali tapti įvairių negandų priežastimi.
Nereikalingi daiktai kelia stresą
Kalifornijos universiteto mokslininkų teigimu, pernelyg didelis namuose esančių daiktų kiekis skatina streso hormono kortizolio išsiskyrimą. Kuo daugiau namuose turite daiktų, tuo daugiau streso organizmas išskiria, todėl tai turi poveikį ir jūsų kūno svoriui. Jei patiriant stresą jums sunku atsispirti pagundai užkandžiauti, natūralu, kad anksčiau ar vėliau pastebėsite svorio pokyčius ir tai tikrai nenudžiugins.
Dėl persivalgymo kaltinkite daiktų perteklių
Pasirodo, kad perteklinis namuose esančių daiktų kiekis ne tik skatina užkandžiauti, bet taip pat gali turėti poveikį persivalgymui. Jei kas kartą suvalgote daugiau nei planavote, apsidairykite aplink: galbūt kai kuriuos namuose esančius daiktus reikėtų išmesti.
Nereikalingi daiktai išsekina
Vis planuojate pradėti sportuoti, tačiau tam nerandate pakankamai jėgų? Taip gali nutikti vien dėl per didelio daiktų kiekio namuose, todėl vertėtų pagalvoti, kaip būtų galima tą ištaisyti. Jei vis planuojate pabėgioti ar nueiti į sporto salę, tačiau grįžę namo jaučiate pernelyg didelį nuovargį, gali tekti imtis namų pertvarkymo – išmetus nereikalingus daiktus situacija gali pasikeisti.
Balastas aplinkoje dažnai tampa antsvorio priežastimi
Rytų išmintis byloja, kad visos negandos gali kilti vien dėl to, kad paprasčiausiai nemokame tinkamai susitvarkyti savo gyvenamosios aplinkos. Dažnais atvejais svorio metimas pareikalauja tikrai nemažų valios pastangų, tačiau tuomet, jei gyvensite netvarkinguose namuose, pasiekti pageidaujamų rezultatų gali būti tiesiog neįmanoma. Energijos ir valios trūkumas yra du didžiausi liekno kūno priešai, todėl kiekvienam mūsų vertėtų galvoti ne tik apie tai, ką mes valgome, bet taip pat ir apie galimybes įgyti daugiau energijos. Sprendimai kartais yra visai paprasti – tereikia išsivalyti gyvenamąją aplinką nuo nereikalingų daiktų.
„Kas išorėje, tas ir viduje“
Būtent taip skamba vienas svarbiausių kinų principų. Jei nesate pakankamai organizuoti, nerandate pakankamai laiko sutvarkyti spintą ir išmesti nereikalingus daiktus, vargu, ar pavyks rasti bent valandą mankštai. Pradėkite nuo gana paprastų dalykų: peržiūrėkite drabužių spintą, įvertinkite, kiek laiko nedėvėjote turimų drabužių, ir tuomet, jei jie daugiau nei metus vis laukia savo progos, šiuos rūbus išmeskite arba atiduokite be jokio gailesčio. Toks žingsnis paskatins peržiūrėti stalčių bei spintelių turinį, todėl nereikalingo balasto atsikratysite kur kas lengviau.
Virtuvė – namų širdis
Tikima, kad tvarkinga virtuvė – tai energijos ir gerovės šaltinis, todėl šios patalpos tvarkymui vertėtų skirti ypatingą dėmesį. Mūsų būsena priklauso ne tik nuo to, ką mes valgome, bet taip pat ir nuo maistą gaminusio žmogaus nusiteikimo. Turbūt ne kartą teko patirti, kad skirtingų žmonių gaminamas maistas turi visai kitokį skonį, ir tai priklauso ne vien tik naudojamų ingredientų. Jei maistą ruošite švarioje, tvarkingoje virtuvėje, jo skonis bus tikrai geresnis, be to, persivalgymo tikimybė bus gerokai mažesnė.
Švarūs namai – švari siela
Tvarkinguose namuose jaučiamės kur kas geriau, todėl tai padeda išvengti besaikio valgymo. Jei namuose yra pernelyg daug daiktų, natūralu, kad jaučiame įtampą ir nerimą, todėl tai atsiliepia ir valgymo įpročiams. Namuose tikrai nereikėtų laikyti tokių daiktų, kurių gali prireikti „juodai dienai“, nes tokia diena dažniausiai neišaušta. Vertėtų įprasti pirkti tik tiek, kiek reikia, – net ir tada, jei parduotuvės vilioja itin didelėmis nuolaidomis. Jei namuose kaupsite dideles saldumynų atsargas, tikėtina, kad jų suvalgysite kur kas daugiau nei įprastai, ir nė nepastebėsite, kaip ant kūno nuguls dar keli nepageidaujami kilogramai.
Nuo ko vertėtų pradėti?
Daiktai gali kelti sentimentus, tad juos išmesti gali būti labai sunku. Vis dėlto, jei trokštate sulieknėti, reikės imtis atitinkamų veiksmų – jei nesiryžtate drastiškiems pokyčiams, per dieną galite išmesti vos po vieną daiktą. Jei pastebite, kad tam tikrus daiktus (pavyzdžiui, drabužius) išmesti pernelyg gaila, imkitės kitų daiktų tvarkymo (pavyzdžiui, galite pradėti nuo virtuvės spintelių). Nė nepajusite, kaip norėsis išvalyti kiek įmanoma daugiau patalpų, o netrukus jūsų namai ims tviskėti švara. Būtent tuomet, kada namai nebeatrodys tarsi po karo, galėsite imtis ir kitų veiksmų, padedančių kovoti su antsvoriu. Švariuose namuose jūsų mintys taps gerokai šviesesnės, jausite kur kas didesnį energijos antplūdį, todėl galėsite pradėti lankyti treniruotes.
Taigi, jei atsikratyti nepageidaujamų kilogramų yra sudėtinga, priežasties ieškokite savo namuose – tikėtina, kad būtent daiktų perteklius neleidžia pasiekti užsibrėžto tikslo.