Dukano dieta: dailesnės linijos ir ilgalaikis rezultatas!

Dukano dieta

Prancūzų mitybos specialistas Pjeras Dukanas šio amžiaus pradžioje dietų pasaulyje sukėlė perversmą – Dukano dieta padėjo ne tik numesti svorio savo kūno formomis nepatenkintoms merginoms ir moterims, bet ir sukūrė sistemą, kuri apsaugojo jas nuo svorio grįžimo (vadinamas yo-yo efektas). Kaip?

Baltymai, baltymai, baltymai

Baltymai – šios dietos variklis. Dukano dieta leidžia lengviau atsipūsti toms, kurios nemėgsta skaičiuoti kalorijų, to daryti neteks, tačiau dažna moteris turi kitą problemą – išgeria per mažai vandens. Pjeras Dukanas teigia, kad jo dietos efektyvumas nebus toks geras jei neišgersite bent 1,5 litro vandens (būtent vandens, o ne gaiviųjų ar kitų gėrimų). Be to, vanduo padės išvengti kai kurių nemalonių ar net pavojingais galinčių būtų šalutinių poveikių, pavyzdžiui, nemalonus burnos kvapas ar nuo baltyminio maisto apsunkėjusi inkstų veikla.

Nepaisant to, kad kalorijų, maisto kiekio ir valgymų skaičiaus stebėti ir skaičiuoti nereikia, labai svarbu nenusižengti taisyklėms ir valgyti tik tuos produktus, kurie yra leidžiami tame etape. Užtenka vieno vienintelio draudžiamo produkto ir dietos reikės laikytis iš naujo arba galite nusivilti rezultatu, neišvengti minėto yo-yo efekto.

Puolimas

Puolimo, arba atakos, etapas yra pats pirmasis, kurio metu teks išmėginti savo valią ir padėti pamatą svorio mažinimui bei tikslų siekimui. Produktai, kurie siūlomi ir leidžiami vartoti:

Svarbi taisyklė šiems produktams – jokių papildomų riebalų jų gamybai. Dėl to geriausia ruošti orkaitėje, kokybiškoje riebalų nereikalaujančioje keptuvė ar, dar geriau, virkite bei troškinkite. Papildomai reikėtų pradėti vartoti sėlenas, kurios yra puiki organizmo valymo priemonė. Nedraudžiamas ir kiaušinis, tačiau per savaitę nereikėtų suvartoti daugiau nei trijų trynių, tuo tarpu baltymas gali būti vartojamas nenormuojant. Taip pat nebūtina atsisakyti pieno ir jo produktų, tačiau ir čia yra papildomų sąlygų - jie turi būti liesi (rekomenduojama 1-2 proc. riebumo)

Kavos, arbatos mėgėjams reikėtų atprasti nuo saldinimo. Cukrus – griežtai uždraustas, tuo tarpu cheminiai saldikliai leidžiami, tačiau turi būti griežtai ribojami, stengiantis vartoti tik išskirtinėse situacijose. Palaipsniui atprasite nuo saldiklių.

Prie draudžiamų produktų be cukraus priskiriami ir šie:

  • Papildomi riebalai (tokie kaip aliejus, sviestas);
  • Majonezas;
  • Miltiniai produktai ir patiekalai;
  • Konditerijos gaminiai;
  • Vaisiai ir daržovės (nors ir gali atrodyti keista, tačiau juose gausu įvairių cukrų).

Pirmąjį etapą reikia taikyti 2-4 dienas, priklausomai nuo to, kiek kilogramų pasiryžote numesti. Jei žadate atsikratyti iki 5 kg savo svorio – puolimo etapas turi trukti 2 dienas, 3 dienas taikykite šias taisykles jei metate 6-10 kg, 4 dienas, jei metate virš 10 kg.

Kaitaliojimas

Antrasis Dukano dietos etapas vadinamas kaitaliojimu. Čia jau atsiranda daržovės, o ne tik baltymai. Kaitaliojamu šis etapas vadinamas dėl to, kad kas penkias dienas yra kaitaliojamas maisto racionas, o vieną dieną valgomi tik baltymai, kitą baltymai su daržovėmis. Tokių būdu per savaitę neteksite maždaug 1 kg, todėl jei norite numesti 5 kg, teks etapo taisyklių laikytis 5 savaites, o jei 10 kg – 10 savaičių.

Visgi, ne visos daržovės yra leidžiamos. Pjeras Dukanas griežtai uždraudė vartoti bulves, pupeles, žirnius, taip pat ryžius, o ir toliau neleidžiamas cukrus, konditerijos, miltų gaminiai, riebalai. Prieskoninės žolelės patiekalams pagardinti yra puikus būdas mėgautis maisto teikiamu malonumu, tačiau jų reikia neperdozuoti.

Stabilizacija

Paskutinysis Dukano dietos etapas numetus nepageidaujamus kilogramus – stabilizacija arba įtvirtinimas (skirtingi šaltiniai, skirtini pavadinimai). Tai labai ilgas procesas, trunkantis 9-10 kartų ilgiau nei praeitas, kaitaliojimo, etapas. Pavyzdžiui, jei atsikratėte 5 kg per 5 savaites, tai trečiasis etapas turi trukti 45-50 dienų (nuspręskite iš anksto).

Šiame etape turi išlikti bent viena baltymų diena per savaitę (vartojant tik baltymus, visai kaip puolimo etapo metu), o likusią savaitės dalį paisoma jau mažiau griežtų reikalavimų ir šiek tiek papildomas racionas. Papildomai galite suvalgyti vaisių (venkite bananų, vynuogių, braškių – tai daug cukraus turintys vaisiai). Taip pat galite pasimėgauti juoda duona, tačiau ne daugiau kaip viena riekele kasdien. Per savaitę galima suvartoti iki 400 gramų (dvi porcijas) tokių produktų kaip ryžiai, bulvės ar makaronai. Jei kepsite – jokiu būdu ne ant riebalų.

Įprastas gyvenimas

Paskutinis Dukano  dietos etapas arba dietos pabaiga – grįžimas į įprastą gyvenimą, tačiau su šiokiais tokiais pakeitimais. Pradėję valgyti įprastus produktus nepamirškite bent kartą per savaitę valgyti vien tik baltyminius produktus, reguliariai stebėkite savo svorį. Vengti riebalų vertėtų ir toliau, tačiau nebūtina visai atsisakyti.

Dar vienas svarbus nepaminėtas dalykas – sportas. Nuo pat pirmos dietos dienos daugiau judėkite, sportuokite. Jei neturite galimybės eiti į sporto klubą ar skirti daugiau laiko sportui namuose, kai kuriuos įpročius šiek tiek pakeiskite, pavyzdžiui, į darbą eikite pėsčiomis (bent dalį kelio), liftą bei parduotuvių eskalatorius iškeiskite į laiptus, neparkuokite automobilio prie pat prekybos centro įėjimo, paėjėkite – taip ne tik pasportuosite (nors ir minimaliai), bet ir nesuksite galvos dėl vietų trūkumo.

Aktyvus gyvenimas, sveikas kūnas, atsikratyti kilogramai – tai geras žingsnis laimingo gyvenimo keliu. Atraskite savyje valios, o Dukano dieta Jums padės pasiekti geriausių rezultatų.

SVARBU! Turite sveikatos problemų? Prieš laikantis šios dietos primygtinai prašome pasitarti su gydytoju!

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Draudžiama PatarimuPasaulis.lt skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur be raštiško sutikimo, o jeigu sutikimas gautas, būtina nurodyti PatarimuPasaulis.lt šaltinį su aktyvia nuoroda į jį.