Depiliacija

Depiliacija: kokią rinktis?

Pašalinti nepageidaujamus plaukelius tapo įprasta kaip valytis dantis. Tačiau skirtingai nei dantų valymui, depiliacijai yra kur kas daugiau būdų. Kaip, kada ir kodėl šalinti plaukelius yra kiekvienos moters (ir vyro) pasirinkimas, todėl pateiksime keletą skirtingų būdų, juos aptarsime, o idealiausia jau teks išsirinkti Jums.

Skutimas

Ko gero populiariausias ir įprasčiausias plaukelių šalinimo būdas. Ypač jis populiarus tarp vyrų, tačiau dominuoja ir tarp moterų. Skutantis naudojami peiliukai arba automatinės skutimosi mašinėlės. Naudojant skutimo peiliukus iš pradžių skutama vieta sudrėkinama putomis ar kitomis skutimuisi skirtomis priemonėmis, tuomet peiliukais pašalinami plaukeliai. Tai gana paprastas, palyginti pigus metodas, tačiau efektas yra trumpalaikis, skustis tenka ganėtinai dažnai, o tai dirgina odą. Ypač rizikinga alergiškiems žmonėms, kurių oda jautriai reaguoja į bet kokį dirgiklį. Dar viena priežastis atsisakyti šio depiliacijos būdo – galimybė įsipjauti.

Epiliacija

Rotaciniai epiliatoriai dažnai gali būti maišomi su elektrinėmis skutimosi mašinėlėmis, tačiau šie veikia kitokiu principu. Čia nėra peiliukų, o plaukeliai šalinami besisukančios galvutės pagalba, kuri juos išrauna su šaknimis. Epiliacija naudinga vien dėl efektyvumo – tokia procedūra reikalinga kas kelias savaites, o ataugę plaukeliai yra silpnesni. Deja, ir šis metodas nėra tobulas. Dažniausiai įvardijamas trūkumas – skausmas. Be to, epiliatorius ne visada pašalina visus plaukelius, tad atliekant procedūrą būtina atidžiai stebėti.

Depiliacinis kremas

Nenorinčioms kęsti skausmo, ieškančioms paprasto depiliacijos būdo verta išmėginti depiliacinį kremą ar putas. Šios priemonės yra užtepamos ar užpurškiamos ant odos, palaukiama keletą minučių, specialia mentele pašalinami plaukeliai ir viskas. Tačiau tai atima šiek tiek daugiau laiko nei daugelis kitų metodų, o plaukeliai po kelių dienų atauga. Taip ne tik sugaištama daug laiko, bet ir išleidžiama nemažai pinigų priemonėms. Kitas trūkumas – pašalinti pavyksta tik plonesnius plaukelius. Tačiau labai patogu tai, kad galima pasiekti sunkiau prieinamas vietas, pavyzdžiui, pažastis, nėra rizikos įsipjauti, nejuntamas skausmas.

Griežtai draudžiama PatarimuPasaulis.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur be raštiško sutikimo, o jeigu sutikimas gautas, būtina nurodyti PatarimuPasaulis.lt šaltinį su aktyvia nuoroda į jį.

 

 

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto