Atkinso dieta: iki 5 kilogramų per savaitę

Atkinso dieta

Gerai pasaulyje žinoma Roberto Atkinso dieta padėjo numesti nepageidaujamų kilogramų daugybei žmonių, todėl jei pasiryšite savo laikinai apriboti ir planuojate laikytis taisyklių – ši dieta gali padėti ir Jums. Tiesa, labai dažnai Atkinso dieta yra vadinama Atkinsono dieta, tačiau pastarasis yra ne dietos autorius, o gerai žinomo personažo Pono Byno aktorius, tad venkite šios kiek juokingos klaidos.

Šios dietos metu iš maisto raciono išstumiami angliavandeniai, juos pakeičia baltyminis maistas. Taigi, Atkinso dietos metu reiks pamiršti miltinius gaminius, saldumynus, o mėgautis gana neįprastais dietoms patiekalais iš kiaušinių, neriebios mėsos, įvairių pieno produktų (tarp jų net ir majonezas!) Taigi, septynių Atkinso dietos dienų meniu:

1 diena

Pusryčiams išgerkite puodelį juodos nesaldintos kavos. Pietums išsivirkite porą kiaušinių ir pasiruoškite žalios spalvos salotų bei 1 pomidorą. Vakarienei pasimėgaukite jautienos kepsniu, kuris būtų paruoštas su natūraliu aliejumi (nedaug!)

2 diena

Pusryčiams pasiruoškite ne tik puodelį juodos nesaldintos kavos, bet ir džiūvėsėlį be priedų (razinų ar pan.) Pietums šiandien jautienos kepsnys ir žalios salotos su pomidoru. Vakarienei išsivirkite daržovių sriubos.

3 diena

Pusryčiai kartojasi kaip vakar – juoda kava ir džiūvėsėlis. Pietus šiandien vėl sudarys jautienos kepsnys su žaliomis salotomis, tik be pomidoro. Vakarienei – 2 kiaušiniai (kietai virti) ir pora gabaliukų neriebaus kumpio.

4 diena

Pusryčių meniu jau turėtų būti įprastas – juoda kava ir džiūvėsėlis. Pietums visko po vieną – kiaušinis, morka ir gabalėlis sūrio. Vakarienei mėgaukitės stikline kefyro ir vaisių asorti.

5 diena

Penktos dienos pusryčių meniu išskirtinis. Šią dieną siūloma pasimėgauti tikrai skaniomis tarkuotų morkų ir citrinos salotomis. Pietums ant grotelių išsikepkite žuvį – ji neprigers riebalų. Kaip garnyras puikiai dera žaliosios salotos. Vakarienei – jautienos kepsnys ir žaliosios salotos (per pietus pasidarykite daugiau, jų liks vakarienei, o Jūs sutaupysite laiko).

6 diena

Pusryčiams juoda kava su džiūvėsėliu. Pietums rinkitės neriebios vištienos kepsnelį ar visą nedidelį ir neriebų viščiuką su žaliomis salotomis. Vakarienei – jautienos kepsnys su žaliomis salotomis.

7 diena

Paskutinę dietos dieną mėgaukitės ne kava, o arbata pusryčiams, tačiau ir ji turi būti nesaldinta. Pietums galima kiauliena, bet ji turi būti neriebi. Galima ir kita mėsa, geriausia, kepta ant grotelių. Prie jos – žalios salotos. Vakarienę galima rinktis savo nuožiūra, tačiau ji turi būti saikinga.

Valgant kiaušinį jį galima pagardinti majonezu, o jei tarp pusryčių, pietų ir vakarienės norisi užkandžių – tam tinka sūris, galite papildomai išsivirti kiaušinį ar sukrimsti morką. Be to, griežtai draudžiami kiti gėrimai be kavos, arbatos ar mineralinio, tyro vandens. Ypač pavojingas dietai yra alkoholis bei saldumynai. Per savaitę galima prarasti apie 7 proc. savo svorio, tačiau vargu ar pavyks prarasti daugiau nei 5 kg.

SVARBU! Turite sveikatos sutrikimų? Prieš laikantis šios dietos primygtinai prašome pasitarti su gydytoju!

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Partneriai

Draudžiama PatarimuPasaulis.lt skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur be raštiško sutikimo, o jeigu sutikimas gautas, būtina nurodyti PatarimuPasaulis.lt šaltinį su aktyvia nuoroda į jį.