Prancūziškas manikiūras namuose

Prancūziškas manikiūras

Prancūziškas manikiūras visada atrodo gražiai ir tvarkingai – tokį manikiūrą renkasi įvairaus amžiaus moterys, nes jis nėra pernelyg iššaukiantis. Prancūziškas manikiūras puikiai tinks kiekvienai dienai: tvarkingai nulakuoti nagai nekrenta į akis, todėl  tinka ir solidžias pareigas užimančioms moterims. Nuotakos didžiausiai gyvenimo šventei taip pat neretai renkasi prancūzišką manikiūrą, kurį papuošia blizgiais kristalais ar kitokiais dekoratyviniais elementais. Nors dažnai tokį manikiūrą nusprendžiama daryti grožio salone, tačiau namų sąlygomis pasidaryti prancūzišką manikiūrą tikrai nebus labai sunku – tereikės atlikti reikiamus veiksmus, ir galėsite džiaugtis tvarkingai nulakuotais nagučiais. Taigi, nuo ko pradėti?

prancuziskas manikiuras

Pasiruoškite reikalingas priemones

Kaip ir atliekant įprastą manikiūrą, jums reikės rankas ir nagus drėkinančios priemonės, mentelės, skirtos stumdyti odeles, nagų dildės, lako pagrindo ir viršutinio sluoksnio,  balto ir spalvoto nagų lako (kreminės arba švelniai rožinės spalvos). Jei prancūzišką manikiūrą darysite pirmą kartą, skirkite tam pakankamai laiko – kuo mažiau skubėsite, tuo geresnis bus rezultatas.

Sutvarkykite nagų odeles

Pirmiausia suminkštinkite nagų odeles – patepkite jas riebiu rankų kremu ar specialiu aliejumi, ir palaikykite kelias minutes. Jei neturite specialaus aliejaus, puikiai tiks alyvuogių aliejus.  Kai nagų odelės taps minkštesnės, jas galėsite stumdyti specialia medine mentele. Nors kartais šias odeles nusprendžiama pakirpti, tačiau nerekomenduojama tai atlikti, nes galite jas pažeisti.

kaip pasidaryti prancuziska manikiura

Suteikite nagams formą

Dildyti nagus patartina kartonine arba stikline dilde, nes metalinė dildė gali pažeisti nagus, ir šie ims sluoksniuotis. To visada norima išvengti, todėl pasirūpinkite, kad taip nenutiktų. Jei dildyti tenka pernelyg ilgai, tai gali reikšti, kad atėjo laikas seną dildę pakeisti nauja – nagams formą turėtumėte suteikti vos keliais brūkštelėjimais. Prancūziškam manikiūrui labiausiai tinka kvadratinė nagų forma, todėl dildydamos nagus nesuapvalinkite jų – palikite griežtas formas. Žinoma, galite rinktis ir kitokią nagų formą, tačiau sutikite – prancūzišku manikiūru papuošti kvadratiniai nagai atrodo geriausiai.

Tepkite nagų lako pagrindą

Nagų lako pagrindas yra reikalingas tam, kad nagų paviršius būtų lygesnis, ir užteptas nagų lakas laikytųsi ilgiau. Moterys, kurios dažnai naudoja spalvotus lakus, neretai skundžiasi, kad nagai ima keisti spalvą. Taip nutinka dėl to, kad nėra naudojamas nagų laiko pagrindas. Nedarykite šios klaidos, ir visada galėsite džiaugtis gražiai atrodančiais nagais.

prancuziskas manikiuras kaip pasidaryti

Lakuokite nagų galiukus

Neįgudusioms moterims šis žingsnis atrodo sudėtingiausias. Prekyboje galima rasti specialių lipdukų, kurie neleis nubrėžti nelygių linijų, tačiau tikrai galima išsiversti ir be jų. Būdų, kaip tai padaryti, yra net keli:

  • Brėžkite liniją iš vieno nago kampo iki kito. Nepavyksta, ar linija pernelyg kreiva? Jums reikės plono teptuko, kurį sudrėkinusios galėsite liniją pataisyti;
  • Nago galiuką lakuokite iš apačios į viršų. Jei linija nebus labai lygi, leiskite lakui išdžiūti, ir tada tepkite antrą sluoksnį;
  • Nubrėžkite plonytę liniją nuo vieno nago kampo iki kito kampo. Jei nepavyksta iš pirmo karto, brėžkite antrą liniją, ir tuomet beliks tik nulakuoti  nago galiuką. Čia suklysti praktiškai neįmanoma;
  • Pasitelkite išradingumą – jums gali pagelbėti ir pleistras apvaliais kampais. Tiesiog priklijuokite jį ant nago, palikdamos galiuką, ir lakuokite baltu laku. Nuėmusios pleistrą turėsite itin lygias linijas. Taip pat puikiai tiks ir paprasta lipni juosta – ji pasitarnaus tuomet, jei norite ne lenktos, o tiesios linijos;
  • Jei nenaudojote lako pagrindo, galite pirmiau lakuoti nagų galiukus, o vėliau jų liniją pataisyti ausų krapštukais, suvilgytais lako valiklyje;

Lakuokite spalvotu lauku

Dabar nulakuokite likusią nagų dalį – tam labiausiai tinka klasikinės šviesiai rožinė ar rusva spalvos, tačiau norinčios išskirtinumo neretai pasirenka ir ryškesnes spalvas. Jokių taisyklių – prancūziško manikiūro variacijų gali būti iš tiesų nemažai. Vis dėlto, jei nenorite, kad nagai būtų labai ryškūs, rinkitės klasikines spalvas ar tiesiog padenkite visą nagą permatomu nagų laku. Stenkitės, kad ant nagų lako šepetėlio nebūtų lako pertekliaus – jį  nuvalykite į lako buteliuko kraštą. 

dailus prancuziskas manikiuras

Nagų puošimas

Jei ruošiatės šventei, nagus galite papuošti įvairiais blizgučiais ar specialiais nagų lipdukais. Nagai atrodys kur kas šventiškiau ir įdomiau, todėl pagalvokite, kaip galėtumėte papuošti nagučius. Parduotuvėse tikrai rasite nemažą nagų puošybai skirtų prekių pasirinkimą.

Padenkite nagus viršutiniu sluoksniu

Nagai atrodys blizgesni, ir nagų lakas laikysis ilgiau, jei juos padengsite viršutiniu lako sluoksniu. Kai tai padarysite, palaukite penkias minutes, kol nagų lakas visiškai nudžius. Nelieskite nagų pirštais – taip galite sugadinti manikiūrą. Norėdamos patikrinti, ar nagų lakas jau visiškai sausas, prilieskite nagą liežuvių – turite nejausti lako skonio.

Jei sugadinsite manikiūrą, deja, viską teks pradėti nuo pradžių. Kol nagų lakas džiūsta, galite patepti nagus trupučiu nagų odelių aliejaus, nes tuomet prie nagų paviršiaus nekibs dulkės ir smulkūs plaukeliai. Jei pirmą kartą pasidaryti prancūzišką manikiūrą buvo gana sunku, galite būti užtikrintos, kad kitą kartą tai atliksite kur kas paprasčiau ir greičiau.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Draudžiama PatarimuPasaulis.lt skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur be raštiško sutikimo, o jeigu sutikimas gautas, būtina nurodyti PatarimuPasaulis.lt šaltinį su aktyvia nuoroda į jį.