- PatarimuPasaulis.lt
- Peržiūros: 28700

Turbūt kiekvienam mūsų yra tekę turėti mėlynę. Jei ji būna nepastebimoje vietoje, dažniausiai net nesvarstome, kaip ją greičiau panaikinti ir išlaukiame savaitę ar dvi, kol ji pranyksta savaime. Tačiau jeigu mėlynė labai matoma, greičiausiai norėsite kuo greičiau ja atsikratyti. Būdų, padedančių greičiau panaikinti mėlynes, yra nemažai, todėl galite pasirinkti jums priimtiniausią.
Šalti kompresai
Pirmiausia ką galime padaryti susitrenkus, tai pabandyti išvengti mėlynės. Geriausias būdas – kuo skubiau prie sumuštos vietos pridėti šaltą kompresą. Tai gali būti ledo gabalėlis ar į rankšluostį įvyniotas užšaldyto vandens butelis. Kompresą laikykite bent 15 minučių. Šaltis priverčia kraujagysles susitraukti, taigi kraujo po oda išsilieja mažiau. Svarbu žinoti, kad šaldantys kompresai yra veiksmingi tuojau po sumušimo.
Šilti kompresai
Kitą dieną po sumušimo puikiai tiks šilti kompresai. Šviežų kopūsto lapą pašildykite karštame vandenyje, tuomet pakočiokite, ir dėkite ant mėlynės (kompresą keiskite kas dvi valandas). Taip pat puikiai tinka šildantis kaulažolių kompresas: 3-4 šviežius kaulažolių lapus užplikykite stikline vandens, palaikykite apie 10 minučių, nukoškite, ir tuomet dėkite kompresą. Jei siekiate ne tik panaikinti mėlynę, bet taip pat įveikti skausmą, rinkitės kompresus iš gailių lapų ir šakelių.
Šildanti pūslė
Kelis kartus per dieną prie sumuštos vietos pridėkite ir palaikykite šiltą pūslę. Šiai procedūrai reikėtų skirti maždaug po 15-30 minučių. Taip pat galite naudoti šildyklę ar pašildyto smėlio maišelį. Mėlynė turėtų pranykti per dvi tris dienas.
Actas su druska
Įvyniojimai su actu – taip pat labai populiari ir veiksminga priemonė nuo mėlynių. Pusę litro obuolių acto sumaišykite su 3 šaukštais valgomosios druskos, tuomet indą su actu įkelkite į karštą vandenį, šiek tiek pakaitinkite, įlašinkite 4-5 lašus jodo. Šiame tirpale pamirkykite marlės ar tvarčio gabalėlį, uždėkite ant pažeistos vietos, ir užfiksuokite tankiu audiniu arba plėvele.
Medetkos
Medetkos taip pat puikiai tinka mėlynių naikinimui. Vasarą galite naudoti sutrintus medetkų žiedus o žiemą koncentruotą antpilą – abu šie metodai yra tokie pat veiksmingi.
Šviežių kopūstų lapai
Šviežių kopūstų lapai sumušimų gydymui naudojami nuo seno. Patraiškykite kopūstų lapus, kad išsiskirtų jų sultys, tuomet pašalinkite storą kopūsto lapo gyslą, ir dėkite ant skaudamos vietos. Kai kopūsto lapas sudžius, jį pakeiskite šviežiu.
Varnalėšų lapai
Varnalėšų lapai sutraiškomi ir viršutine puse dedami ant sutrenktos vietos. Kai varnalėšos lapas sudžiūva, jis pakeičiamas nauju.
Šalpusnių lapai
Naikinant mėlynes šalpusnių lapai taip pat yra labai veiksmingi. Nuskinti lapai sumaigomi, ir dedami ant sutrenktos vietos (juos galite pritvirtinti marle ar tvarsčiu). Kai šalpusnių lapai sudžius, juos pakeiskite naujais.
Gydomieji tepalai
Vasaros metu įvairių vaistažolių galima prisiskinti savarankiškai, tačiau žiemos metu tai neįmanoma. Laimei, vaistinėse galima įsigyti gydomųjų tepalų su medetkų, levandų ar gailių ekstraktais – šiuos tepalus rekomenduojama naudoti kas 15-20 minučių. Taip pat labai naudinga pasigaminti šių augalų užpilų, todėl šiltuoju metų laiku pasinaudokite galimybe prisiskinti veiksmingiausių augalų.
Gėlavandenių pinčių milteliai
Gėlavandenių pinčių milteliai nuo seno naudojami mėlynių gydymui. Šie milteliai sumaišomi su šiek tiek vandens (santykiu 2:1), tuomet gauta masė pridedama prie pažeistos vietos, skaudama vieta aprišama. Kompresą pakeiskite kas 8-12 valandų. Gėlavandenių pinčių milteliai puikiai tinka net ir jautriai veido odai.
Burokėlių ir medaus kompresas
Išspauskite burokėlio sultis, įdėkite valgomąjį šaukštą medaus, gerai išmaišykite. Ši mišinį tepkite ant mėlynės ir apriškite tvarsčiu. Laikykite 2-3 valandas, vėliau kompresą pakeiskite nauju (tai kartokite tol, kol mėlynė visiškai išnyks).
Didžiažiedžių tūbių žiedai
Didžiažiedės tūbės žydi liepos-rugpjūčio mėnesiais, todėl šiuo laikotarpiu galima prisiskinti jų žiedų. Iš žiedo pašalinamas taurėlapis, o tuomet žiedo vidinė dalis dedama ant sutrenktos vietos. Kai žiedai išdžiūva, jie pakeičiami šviežiais. Jei didžiažiedžių tūbių žiedai ant sutrenktos vietos bus dedami iš karto, mėlynių gali nė neatsirasti (senos mėlynės gali būti pranykti per 6-8 valandas).
Kartieji pelynai
Kartieji pelynai padeda greitai įveikti ant bet kurios kūno vietos atsiradusias mėlynes. Kompresams naudojama šviežia smulkinta karčiųjų pelynų žolė, kurios kompresus reikia keisti ganėtinai dažnai. Ant sumuštos vietos dedama smulkinta žolė, tuomet užfiksuojama tvarsčiu. Jei sutrenkimas yra labai stiprus, smulkintas kartusis pelynas yra dedamas storu sluoksniu. Jei siekiate, kad poveikis būtų dar didesnis, kartųjį pelyną sumaišykite su medumi.
Degtinės kompresas
Jei mėlynė ilgai negyja, galite išbandyti šildantį degtinės kompresą (jį rekomenduojama rinktis praėjus 1-2 savaitėms nuo sumušimo). Degtinėje pamirkykite gabalėlį marlės ir pridėkite jį prie skaudamos vietos. Ant viršaus užvyniokite polietileno – tai užtikrins dar didesnį šildymo poveikį. Šį kompresą geriausia naudoti per naktį.
Pipirinis pleistras
Jei naudojamos priemonės nebus pakankamai veiksmingos, galite išbandyti pipirinį pleistrą – jau po kelių valandų pastebėsite, kad mėlynė tapo blyškesnė. Vis dėlto, svarbu žinoti, kad pipirinį pleistrą galima naudoti ne anksčiau nei praėjus parai po patirto sutrenkimo.