Gražios odos paslaptys

Gražios odos paslaptys

Skaisti ir sveika oda – daugelio moterų svajonė. Deja po šaltos žiemos retai kuri galime džiaugtis lygia, sveika, švytinčia oda. Šaltis, temperatūrų kaita, patalpų šildymas, vitaminų trūkumas, o ir nesveikas gyvenimo būdas padaro odą toli gražu ne tokią, kokios norėtume. Oda išsausėja, suglemba, šerpetoja, praranda spalvą ir spindesį. Jeigu užklupo panašios problemos ir nežinote ką daryti, šis straipsnis skirtas būtent Jums.  

Reikėtų pastebėti, kad odos būklė atspindi viso žmogaus organizmo sveikatos būklę. Todėl vien išorinėmis priemonėmis gero rezultato nepasieksime. Odos priežiūra prasideda nuo taisyklingos mitybos ir sveiko gyvenimo būdo.

Pirma, ką turėtume padaryti, kad jūsų oda būtų sveika ir graži - tai išvalykite organizmą nuo šlakų. Vaistinėje galite įsigyti įvairių arbatų ar maisto papildų skirtų organizmo valymui. Pasitarkite su vaistininku, jis padės išsirinkti tinkamiausią produktą. Po organizmo valymo suvartokite vitaminų ir mikroelementų komplekso kursą.

Na o toliau 10 paprastų patarimų, kurie turėtų tapti įpročiu, jeigu norite, kad Jūsų oda visada būtų sveika ir graži:

1. Miegokite 7-8 valandas per parą

Grožiui naudingiausias miegas tarp 21 ir 24 valandos, nes šiuo laiku geriausiai atsinaujina odos ląstelės. Kelias naktis neišsimiegojus veido oda papilkėja, praranda stangrumą. Be to, mokslininkų teigimu, trūkstant miego gali didėti svoris, nes sulėtėja medžiagų apykaita.

2. Valgykite daugiau vaisių ir daržovių

Juose esantys antioksidantai apsaugo odą nuo senėjimo. Įtraukite į meniu neriebius pieno produktus ir lašišą, ar kitas riebias žuvis (skumbrę, silkę), kuriose gausu Omega 3 nesočiųjų riebiųjų rūgščių, labai svarbių odos elastingumui palaikyti. Stenkitės naudoti kuo mažiau cukraus turinčių konditerijos gaminių ir gėrimų, kurie skatina pūlingus uždegiminius procesus odoje.

3. Išgerkite 2-2,5 litro vandens per dieną

Kad oda būtų elastinga, odos ląstelės turi gauti pakankamai skysčių.

4. Saugokite odą nuo saulės spindulių

Per daug saulės spindulių gaunanti oda suvysta, pasidaro šiurkšti, greičiau formuojasi raukšlelės, ryškėja pigmentinės dėmės. Naudokite apsauginį kremą su SPF (angl. Sun Protection Factor) 30 ir stipresne apsauga, net debesuotomis dienomis.