Gražios rankos - moters vizitinė kortelė

Gražios rankos - moters vizitinė kortelė

Įvairiausių veido priemonių ir grožio procedūrų dėka išmokome slėpti savo tikruosius metus. Puiku! Tik ar nepamiršome rankų? Juk jos gali sugriauti visas mūsų pastangas atrodyti jaunai. Kalbėdamos dažnai gestikuliuojame, norėdamos pabrėžti savo žodžius, todėl mūsų rankos patenka į labiausiai matomą kūno zoną ir atkreipia aplinkinių dėmesį. 

Gražios, prižiūrėtos rankos turi turėti sveiką ir švelnią odą. Atliekant kasdieninius darbus rankas veikia muilas, indų ploviklis ar kita buitinė chemija. Šios priemonės, netaisyklinga mityba, žvarbus vėjas išsausina rankų odą ir ji greičiau sensta. Taigi, ką reikėtų daryti norint išsaugoti gražias ir švelnias rankas? 

Teisingai maitinkitės

Nagų lūžinėjimas, sausa oda dažnu atveju parodo vitaminų ir mineralų trūkumą. Todėl pakoreguokite savo racioną. Valgykite daugiau vaisių ir daržovių, pieno produktų, neriebios mėsos. Patiekalams gaminti naudokite alyvuogių aliejų. Šie produktai papildys Jūsų organizmą B ir D vitaminais, kalciu ir baltymais. Papildomai pradėkite gerti vitaminų kompleksą. Rezultatų nereikės laukti ilgai.

Saugokite rankas nuo šalto oro ir saulės spindulių

Rankų oda jautri oro permainoms, todėl žiemą nepamirškite nešioti pirštinių, o vasarą stenkitės, kad Jūsų rankos gautų kuo mažiau tiesioginių saulės spindulių.

Atlikdamos namų ruošos darbus mūvėkite pirštines

Kontaktuojant su vandeniu, įvairiais valikliais, muilu rankų oda praranda drėgmę. Todėl atliekant namų ruošos darbus mūvėkite specialias pirštines. Po kontakto su vandeniu stenkitės kuo greičiau nusausinti rankas, nes kuo ilgiau jos bus drėgnos, tuo daugiau drėgmės praras.

Maitinkite ir drėkinkite rankų bei alkūnių odą

Visais metų laikais naudokite maitinančius ir drėkinančius rankų kremus. Kartą ar du per savaitę palepinkite rankas kaukėmis, parafino ar kitomis vonelėmis. Rankų odai puikiai tiks ir veido kaukės. Nagams ir rankų odai balinti galima naudoti citrinos sultis. Bulvių nuoviras minkština rankų odą.

Kiekvieną kartą kai tepate kremu rankas, nepamirškite ir alkūnių odos, nes neprižiūrima ji dažnai tampa plona ir sausa, kartais net šiurkšti. Nakčiai patepkite alkūnes vazelinu arba alyvuogių aliejumi.

Vonelės rankoms. Į šiltą 30 °С vandenį įberkite jūros druskos (1 šaukštelis druskos 1 litrui vandens) arba vaistažolių nuoviro. Tai gali būti šalavijų, mėtų ar liepų žiedų nuovirai. Palaikykite rankas tokioje vonelėje 10-15 minučių, vėliau gerai nusausinkite ir pasitepkite kremu. Jeigu rankos labai prakaituoja, prakaitavimui stabdyti galite pasidaryti voneles su valgomuoju actu (1 šaukštas acto 1 litrui vandens) arba ąžuolo žievės nuoviru.

Sugrubusioms rankoms labai tiks pieno vonelė. Piene pavirinkite nuluptą obuolį. Kai obuolys jis suminkštės, sutrinkite jį šakute. Gautoje masėje pamerkite rankas 10-čiai minučių. Nusiplaukite rankas šiltu vanteniu, nusausinkite ir pasitepkite kremu.

Prižiūrėkite bei stiprinkite nagus

Jeigu nagai silpni, lūžinėja ar sluoksniuojasi, dvi savaites vakarais prieš miegą išsitepkite nagus žuvies taukais arba aliejiniu vitaminu A.

Mankštinkite rankas

Kad rankos būtų gražios 2-4 kartus per savaitę atlikite pratimus rankų raumenukams stiprinti. Jeigu rankų oda suglebusi po mankštos įtrinkite ją specialiu stangrinančiu kremu.

Taigi, prižiūrėti rankas neatrodo labai sudėtinga. Truputis dėmesio, tinkamos kosmetikos, fizinio krūvio ir Jūsų rankytės bus gražios! 

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto