Moterų istorijos: padidėjęs plaukuotumas – ar aš normali?

Padidėjęs plaukuotumas – ar aš normali?

Nepageidaujamų plaukelių šalinimas moterims yra daug laiko ir kantrybės reikalaujanti grožio procedūra. O jei padidėjęs plaukuotumas ar plaukeliai atsiranda tokiose srityse kaip veidas, nereta moteris silpnumo akimirkomis paslapčia sau užduoda ir kritinį klausimą „ar aš normali?“. Trys moterys atvirai dalijasi savo problemomis, kurias komentuoja klinikos „Grožio chirurgija“ gydytoja, dermatovenerologijos rezidentė Erinė Simanavičienė. 

„Anksčiau juokdavausi iš giminės moterų“

Vaida, 34 metai: „Kai kurios moterys mano giminėje nuolat skųsdavosi plaukeliais virš viršutinės lūpos. Anksčiau aš nekreipdavau į jas dėmesio, tokias kalbas nuleisdavau juokais, bet galų gale pastebėjau, kad mane pačią pradėjo kamuoti ta pati problema – su amžiumi plaukeliai pradėjo ryškėti ir matytis. Nuolat galvoju, kad kiti žmonės tai pastebi, todėl noriu atsikratyti šio komplekso ir ieškau efektyvaus sprendimo būdo.“

Gydytoja E. Simanavičienė teigia, kad dauguma merginų turi plaukelius virš viršutinės lūpos, tačiau tos, kurių plaukeliai yra ploni ir šviesūs, dėl jų nė kiek nesirūpina, kai tuo tarpu kitoms tai gali atrodyti tikras košmaras.

Nepageidaujamus plaukelius virš viršutinės lūpos įmanoma maskuoti makiažo pagrindu ar įvairiomis kūno plaukelius blukinančiomis priemonėmis, tačiau tai problemos nesprendžia, todėl patariama nesidrovėti ir apsilankyti pas specialistą, kuris gali išrinkti efektyviausią ir tinkamiausią plaukelių šalinimo būdą.

E. Simanavičienė rekomenduoja vengti skusti ūselius, nes tuomet plaukeliai gali ataugti dar tamsesni, storesni, ar netgi įaugti į odą. Taip pat galima naudoti depiliacinį kremą ar vašką, bet pirmiausia reikėtų įsitikinti, ar tai nedirgina odos.

„Kaip bebūtų, maskavimo ir šalinimo būdai yra trumpalaikiai, todėl neilgai trukus moteris vėl pradės kompleksuoti ir jaustis nemaloniai. Norint sunaikinti plauko svogūnėlį ilgam laikui efektyviausia būtų rinktis dermatologinio lazerio procedūrą. Ji išsiskiria tuo, kad yra neskausminga ir greitai atliekama, po jos galima grįžti į kasdienį ritmą, o rezultatas matomas jau po pirmos procedūros“, – pasakoja gydytoja.

„Stipriai nukentėjo mano lytinio gyvenimo kokybė“

Eglė, 42 metai: „Visuomet bikini zoną depiliuodavau vašku, tačiau pradėjus įauginėti plaukeliams nusprendžiau pakeisti depiliacijos būdą – šalinti plaukelius ne vašku, o cukrumi. Iš pradžių atrodė, kad tai padeda, tačiau po kurio laiko vėl pradėjo kartotis ta pati problema. Tai ne tik nuolatos kelia nemalonius jausmus, bet ir stipriai blogina lytinio gyvenimo kokybę.“

Gydytoja E. Simanavičienė pastebi, kad plaukelių įaugimas yra viena iš pagrindinių problemų, varginančių dauguma moterų. Atėjusios pacientės neretai skundžiasi bėrimais, pažeistos vietos dirginimu, niežėjimu.

Taip pat gydytoja atskleidžia, kad dažnai moterys vadovaujasi klaidingais patarimais internete, o į konsultaciją ateina tik problemai stipriai progresavus. „Ypač svarbu tinkamai atsirinkti informaciją ir kiekvienos moters atvejo nepritaikyti sau – juk kiekvieno kūnas yra individualus, todėl tai, kas tinka vieniems, nebūtinai turi tikti ir kitiems“, – tvirtina gydytoja.

Šiuo konkrečiu atveju E. Simanavčienė pataria jokiu būdu nespaudinėti ir nepešioti įaugusių plaukelių. Taip pat rekomenduoja rinktis natūralių pluoštų apatinius, o jautrią vietą dezinfekuoti, nes tai sustabdo folikulito progresavimą.

„Toms, kas negali šalinti bikini zonos plaukelių įprastais metodais, ir toms, kam plaukeliai yra linkę įaugti, patariama rinktis lazerio procedūrą. Po vidutiniškai atliekamo 3–6 procedūrų kurso plaukeliai nebeįauginės, sumažės bėrimų, oda taps lygesnė ir švelnesnė“, – pasakoja E. Simanavičienė.

„Nenoriu, kad kiti tai pamatytų“

Viktorija, 26 metai: „Kiekvieną dieną žaidžiu tinklinį, todėl visuomet turiu būti tvarkingai nusiskutusi pažastis. Kadangi esu tamsesnio gymio, pažastų srityje po skutimosi oda yra melsvo atspalvio, dėl to jaučiuosi labai nejaukiai. Be to, skusti privalau kiekvieną dieną, kadangi po skutimosi plaukeliai jau kitą dieną matosi ir yra „dygūs“, o sportuojant jaučiu nemalonų dirginimą.“

„Skutimas visiškai nepaliečia plauko svogūnėlio, todėl plaukeliai dažnai atauga jau kitą dieną. Jeigu pažastis depiliuotumėte vašku, išrautumėte visą plauko svogūnėlį, tuomet plaukeliai ataugtų plonesni ir efektas truktų apie 2–4 savaites“, – teigia gydytoja.

Tokiu atveju, kai depiliacija vašku nepatinka ar netinka, rekomenduojama rinktis alternatyvų būdą – depiliacinį kremą ar putas, depiliaciją cukrumi, epiliatorių ar depiliaciją lazeriu.

Pasak E. Simanavičienės, visiškai nereikia gėdytis skutant ar depiliuojant plaukelius nuo rankų ar bet kurių kitų kūno vietų. Kiekviena moteris, pasitarusi su gydytoja, gali išsirinkti sau efektyviausią plaukų šalinimo metodą ir susigrąžinti pasitikėjimą savimi bei savo kūnu.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Draudžiama PatarimuPasaulis.lt skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur be raštiško sutikimo, o jeigu sutikimas gautas, būtina nurodyti PatarimuPasaulis.lt šaltinį su aktyvia nuoroda į jį.