Nereikalingus kilogramus padės numesti dvi spintelės

Kaip numesti svorio?

Po truputį ima kvepėti pavasariu – šiltesniu oru ir mažesniu kiekiu drabužių. Baigiantis kiekvienai žiemai nemažai žmonių susimąsto, kad norėtų numesti kelis kilogramus ir pavasarį pasitikti lieknesni bei atsinaujinę. Metodų, kaip tą padaryti yra begalė. Šįkart siūlome išbandyti pasaulyje plintantį dviejų spintelių lieknėjimo ir sveiko maitinimosi būdą.

Pasigamink sveikatos kampelį

Pirmiausiai tau reikės išsirinkti dvi talpias spinteles arba lentynas, kurios būtų tik tavo. Įspėk namiškius, kad į jas dėti daiktų ar maisto produktų jiems nebus galima.

Jei turi galimybę, gali šiam metodui paskirti visą sandėliavimo spintą. Dėsi ten ne tik maistą, bet taip pat kitus lieknėjimo motyvatorius – įdomius žurnalus, knygas, naują suknelę, sportbačius, būsimų atostogų nuotrauką ar kitus mielus, lieknėti padedančius daiktus.

Jei spintelių ar lentynų neturi, gali pasižvalgyti internetinėje parduotuvėje pigu.lt. Jų ten apstu, tikrai išsirinksi atitinkančią tavo pageidavimus ir namų stilių. Kad būtų įdomiau, spinteles dar gali perdažyti, papuošti patinkančiais lipdukais ar užrašais.

Pirmoji spintelė – tik sveikas maistas

Į pirmąją spintelę ar lentyną dėk tik sveikus maisto produktus. Šią spintelę per dieną gali varstyti kiek tik nori kartų, tačiau, kad nepersistengtum su vienu maisto produktu, juos sudozuok. Pavyzdžiui, nusipirkusi riešutų pakuotę, po saują juos sudėk į atskirus sandarius maišelius ar dėžutes. Spintelėje visada laikyk obuolių, kriaušių ar slyvų. Norėdama paįvairinti užkandžių racioną šviežius vaisius gali pakeisti džiovintais: datulėmis, abrikosais ar razinomis.

Dar vienas sveikas, skanus užkandis, puikiai papildysiantis tavo spintelę – įvairūs trapučiai ar duoniukai. Na, o maistingas salotas pagaminsi su konservuotais kukurūzais, pupelėmis bei pomidorais. Skaniems pusryčiams spintelėje pasidėk viso grūdo dribsnių dėžutę. Ir pats svarbiausias produktas, kurį turėtum laikyti savo sveikuoliškame kampelyje – vanduo! Jis ne tik padeda kontroliuoti medžiagų apykaitą, bet taip pat yra geros sveikatos šaltinis.

„Gerai suorganizuota užkandžių spintelė ar lentyna yra tiesiog būtina skubantiems, daug dirbantiems žmonėms. Jei ryte iš šios spintelės ką nors įsimesi į krepšį, nereikės baimintis, kad liksi be pietų ar vakarienės. Be to, jei užkandžiai bus sveiki ir maistingi, pasikrausi daugiau energijos likusiai dienos daliai“, – teigia Amerikos mitybos ekspertė, 26 knygų apie sveiką mitybą autorė Elaine Magee.

Antroji spintelė – atidaryk ją tik vieną kartą per dieną

Antrojoje spintelėje sudėk produktus, kuriuos labai mėgsti ir valgai dažnai, bet kurie taip pat trukdo tau numesti svorio ir maitintis sveikai. Laikyk joje batoną, baltuosius ryžius bei makaronus, cukrų, pienišką šokoladą ar kitus saldumynus, sausainius, traškučius, sultis ar gazuotus gėrimus, saldžius, cukraus normą gerokai viršijančius dribsnius...

Svarbiausia taisyklė – spintelę atidaryti gali tik vieną kartą per dieną ir paimti tik vieną produktą. Tačiau negalvok, kad ši spintelė – lyg didžiulė nuodėmė. Priešingai, vertink ją kaip malonumo akimirkos, apdovanojimo savęs vietą. Paimdama iš šios spintelės ar lentynos kažkurį produktą vakare, galvok, kad visą dieną sunkiai dirbai ir tikrai esi jo verta, arba – tegu tai būna puikus įkvėpimo šaltinis tavo nuostabios dienos pradžiai.

Kaip teigia Italų sveikos mitybos specialistė, tinklaraštininkė Victoria Vito, labai svarbu maitintis sveikai, tačiau retkarčiais pasmaguriauti taip pat galima. Žmonės, kurie per daug save spaudžia, dažnai suserga depresija ir svoris dėl to nekrenta, o atvirkščiai, tik kyla. Mokslininkė priduria, kad kartą per dieną suvalgę kažko draudžiamo, neturėtume jaustis kalti: „Labai užsinorėjai šokoladinio torto? Na ir puiku. Pasimėgauk gabalėliu! Tik valgyk lėtai, kad pajustum kuo daugiau malonumo.“

Sėkmės ruošiant savąsias dvi lieknėjimo ir sveiko maitinimosi spinteles. Mylėk save ir valgyk protingai!

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Draudžiama PatarimuPasaulis.lt skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur be raštiško sutikimo, o jeigu sutikimas gautas, būtina nurodyti PatarimuPasaulis.lt šaltinį su aktyvia nuoroda į jį.