- Tiesa.com
- Peržiūros: 20245

Celiulitas vargina apie 90 proc. moterų. Jei „apelsino žievelės“ pavidalo oda jums tampa „priešu Nr. 1, reikia apsiginkluoti – ir stoti į kovą.
Yra daugybė kremų, želė bei aliejų, kurių sudėtinės dalys gerina kraujotaką ir kartu valo organizmo audinius nuo šlakų.
Pasitelk visus ginklus
Kosmetinės priemonės veiks tuo geriau, kuo daugiau kartu bus treniruojami raumenys bei laikomasi sveikos mitybos reikalavimų. Mėgstantiems patogumus buvo išrasti specialūs figūros formavimo prietaisai (angl. Bodystyler). Jais teka elektros srovė, kuri ritmiškai dirgina raumenis ir juos suaktyvina. Manoma, kad šių prietaisų poveikis tolygus alinančioms treniruotėms. Pagerėjus kraujotakai bei padidėjus energijos poreikiui turi būti teigiamai paveikiami negražūs riebaliniai-vandeniniai „apelsininės“ odos kaubriai.
Kad vanduo nuostabiai veikia odą, žinoma jau nuo seno. Prausiantis po dušu, saunoje ar rusiškoje pirtyje specialiai naudojami kintamos temperatūros dirgikliai, skatinantys kraujotaką ir kartu padedantys pašalinti šlakus. Maudantis vonioje, šis poveikis sustiprinamas atitinkamais priedais. Vonioje švelnus vandens spaudimas masažuoja kūną bei atpalaiduoja audinius. Maudantis jūroje papildomai veikia slėgis, kurį sukelia didelis vandenyje ištirpusių mineralinių medžiagų kiekis.
Svarbiausia speciali kosmetinė celiulito gydymo priemonė yra masažai. Švelnus, ritmiškas odos audinių spaudimas suaktyvina kraujotaką ir sužadina limfos tekėjimą. Neturi reikšmės, ar masažas atliekamas rankomis, mechaniniu voleliu ar elektriniu prietaisu. Svarbu daryti tai reguliariai.
Jei jums imponuoja gamtinių produktų kosmetika, nesvarbu, ką pasirinksite: dumblių įvyniojimus, purvo vonias ar bulvių košės kaukes – taip jūs alternatyviai paveiksite celiulito pažeistą odą. (Beje, juk ir kosmetinių preparatų nuo celiulito biokatalizatoriai atsiradę iš gamtinių medžiagų.)
Kaip pasirinkti specialius preparatus?
Kosmetikos pramonė celiulitui gydyti siūlo daugybę įvairiausio pavidalo preparatų: želė, kremų, losjonų, aliejų. Žinoma, preparato pavidalas neturi beveik nieko bendro su jo veiksmingumu. Šiuo atveju svarbu, jog kiekvienam biokatalizatoriui reikia tam tikros substancinės terpės – tik tada jis gali optimaliai pasireikšti. Be to, dažniausiai stengiamasi siūlyti ir „patogią“ produkciją, kuria gali pasinaudoti greitai ir be ypatingų pastangų. Tam pritaikoma ir receptūra.
Taigi kokio pavidalo produktui reikėtų atiduoti pirmenybę? Be abejo, tam, kuris labiausiai patinka pagal kvapą, konsistenciją, žadamą poveikį, taip pat tam, kurio vartojimo būdas aiškiausias.
• Želė suteikia šviežumo pojūtį ir didžiai pranaši tuo, jog ją reikia tik užtepti, bet neįtrinti. Ji tuoj pat susigeria į odą, nelimpa ir nesiriebaluoja, maloniai kvepia, nepalieka dėmių.
• Kremus dažniausiai reikia stipriai įtrinti, kad į odą gerai įsiskverbtų biologiškai aktyvios medžiagos. Dėl to kremus patariama naudoti kartu su nedideliu mechaniniu masažo prietaisu Masažo privalumas: audiniai lengvai sujudinami, suaktyvinama kraujotaka.
• Nuo termokremų oda parausta ir sušyla (dėl smarkaus kraujagyslių išsiplėtimo). Tuomet geriau pašalinami vanduo ir šlakai. Paraudimas gali likti ilgesniam laikui, todėl juos vartoti reikia atsargiai, ypač esant polinkiui į venų išsiplėtimą ar smulkių kraujagyslių trūkinėjimą.
• Losjonus reikia tik užpurkšti. Jie greitai išdžiūsta ir nėra riebūs.
• Aliejai yra būtinas tam tikrų elektrinio masažo rūšių priedas. Jie odą suminkština ir apsaugo.
Kaip veikia priemonės nuo celiulito?
Įvairių celiulito preparatų tikslas yra:
• suaktyvinti limfinio skysčio tekėjimą, kad greičiau būtų išlaisvinami, išnešami ir pašalinami šlakai, kenksmingos medžiagos, taip pat nereikalingos riebalų bei vandens sankaupos. (Limfa yra savotiška organizmo šiukšliavežė. Šis bespalvis skystis labai lėtai teka ploniausia išsišakojusia mikroskopiškų kanalų sistema ir iš visur surenka atliekas);
• ląstelėse pagyvinti medžiagų apykaitą, taip pat pagreitinti svarbiausio jungiamojo audinio komponento kolageno susidarymą ir taip šį audinį sutvirtinti;
• pirmiausia laikantis dietos paskatinti medžiagų apykaitą, kad išsipūtusios rutulio formos riebalinės ląstelės celiulitiniame audinyje greičiau ištuštėtų;
• suaktyvinti kraujotaką, nes tuomet audinys geriau aprūpinamas krauju, maitinamas ir išvalomas nuo šlakų ir oda atrodo lygesnė bei stangresnė.
Kokie biokatalizatoriai naudojami?
Tarp augalinių biologiškai aktyviųjų medžiagų klasikiniai jau yra ekstraktai iš gebenės, kaštono, arnikos, pankolio, beržo žievės, kipariso ir jūros dumblių. Pripažintos šios anticeliulitinės medžiagos:
• Kofeinas: kombinuotas su ekstraktu iš rumbavaisio kolamedžio, jis turi suskaidyti riebalų grandinę audinyje, išsklaidyti limfinio skysčio „kamščius“ bei pagreitinti jo tekėjimą. Kolamedžio ekstraktas šį efektą sustiprina, pagerindamas audinio mikrocirkuliaciją.
• Teofilinas: šis iš arbatkrūmio lapų gautas biokatalizatorius turi suaktyvinti kraujotaką mažiausiose kraujagyslėse ir pašalinti iš audinių nereikalingą vandenį.
• Peižiedė turi sustiprinti kraujagyslių sieneles, taip pat skatinti limfinio skysčio bei šlakų šalinimą.
• Guarana gaunama iš braziliško guaranos krūmo sėklų. Ląstelėse ji turi pagyvinti medžiagų apykaitą ir skatinti katecholaminų išsiskyrimą. Ši hormonų grupė turi pagreitinti riebalų sunaudojimą ląstelėse.
• Ginkgo – tai biokatalizatorius, gaunamas iš azijietiško ginkmedžio ir dažniausiai naudojamas kartu su kofeinu. Jis turi padėti skatinti medžiagų apykaitą ir naikinti riebalus.
• Centella asiatica – tropinis vijoklinis augalas, skatinantis kraujotaką.
• Silicis – tai mineralas, sutvirtinantis jungiamuosius audinius, taip pat labai svarbus nagams bei plaukams, gerinantis audinių skaidulų elastingumą. (Tačiau pirmiausia jis turi būti skiriamas vidiniam vartojimui.)
• Hidroksidinės rūgštys priklauso AHA’s (angl. Alpha-Hydro-Acids) grupei ir yra vaisinės rūgštys, pagreitinančios natūralų odos pleiskanojimo procesą. Tuo skatinama naujų ląstelių gamyba, ir kartu oda geriau pasiruošia priimti biokatalizatorius, veikiančius celiulitą.
• Nikotininė rūgštis kuria šilumos efektą vadinamuosiuose termokremuose.
Kada galima tikėtis poveikio?
Preparatus būtina naudoti kasdien (tiksliau – taip, kaip nurodyta instrukcijoje). Vartojant preparatus tik retkarčiais, tai bus panašu į lašą vandens ant įkaitusio akmens. Ir, priešingai, nuolatinė priežiūra ilgainiui atsispindi odoje. Tai gali turėti ir psichinį efektą, nes kas intensyviai rūpinasi oda, tas dažniausiai stiprina ir ištvermę – gimnastikuodamas bei laikydamasis dietos.
Sugebėjimas ištverti – ilgalaikės sėkmės prielaida. Kas padaro pertrauką, rizikuoja prarasti ir tai, kas jau pasiekta.
Didžiausia sėkmė tikėtina sujungus visus veiksnius: odos priežiūrą su tinkamais produktais + masažą + sportą + taisyklingą mitybą. Kai masažu bei vandens procedūromis suaktyvinama kraujotaka, sustiprinami raumenys, kai dėl mažo kaloringumo maisto smarkiai suplonėja riebalų sluoksnis, specialioji kosmetika gali pagerinti celiulito pažeistą odą.