Nosies operacija

Chirurgas apie nosies operaciją: kada taip, o kada griežtas ne?

Nosies kuprelė, per storas ar plonas galiukas, per daug riesta, kumpa, kreiva – daugybė žmonių turi vienokių ar kitokių priekaištų savo nosiai. Nenuostabu, kad būtent nosies plastinė operacija yra antra pagal populiarumą po krūtų didinimo. Tiesa, nosies plastika atliekama ne tik dėl estetikos, bet ir dėl sveikatos, kai netaisyklinga nosies pertvara sukelia kvėpavimo problemų.

Ką svarbu žinoti norintiems dailesnės nosies ir ar verta kopijuoti žvaigždžių veido bruožus, pasakoja dr. Saulius Vikšraitis „SV plastinės chirurgijos centro“ plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos ekspertas.

Nosies korekcija atliekama ne tik dėl estetikos

Visuomenėje vyrauja požiūris, kad nosis dažniausiai koreguojama vien tik dėl grožio, tačiau tai netiesa. Nosies operacija atliekama ir dėl kitų priežasčių, pavyzdžiui, žmogui patyrus traumą, turint įgimtų kvėpavimo trikdžių, taip pat dėl pertvaros nuokrypių. Esant pastarajai problemai, operacija atliekama su ausų, nosies ir gerklės gydytojais – sutvarkoma nosies pertvara, o tuomet estetika.

Tokie atvejai, kai nosis koreguojama vien dėl išvaizdos, apskritai labai reti. Išskirti galima vadinamąją boksininko nosį, kai sutvarkomas platus galiukas, ištiesinama nugarėlė, kuprelė. Vis dėlto net ir tada, atlikus apžiūrą, dažnai paaiškėja, kad yra pertvaros problemų, kurios trukdo normaliai kvėpuoti.

Etaloninė nosis – tik mitas

Nors yra tam tikri normatyvai ir aprašymas, kaip turi atrodyti taisyklinga nosis, realiai operacija sėkminga bus panaikinus nukrypimus nuo normos, t. y. kai ištiesinama iškrypusi pertvara, sulyginamos šnervės, panaikinama kuprelė. Pasitaiko, kad žmonės plastinės chirurgijos ekspertui siunčia pavyzdines aktorių nuotraukas, kokios nosies norėtų, tačiau svarbu įsisąmoninti, kad, praėjus vienam ar kitam dešimtmečiui, mados keičiasi. Svarbiausias dalykas, kalbant apie nosies operaciją, yra tai, kad ji būtų taisyklinga, tiktų prie veido bruožų ir žmogus galėtų normaliai kvėpuoti.

Visais atvejais, planuojant nosies operaciją, daromos fotografijos, sumodeliuojami galimi rezultatai ir parenkamas tinkamiausias variantas. Apskritai optimaliausiam rezultatui pasiekti svarbu paciento ir chirurgo bendras supratimas, sutarimas dėl rezultato.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (1 balsas)