Valentino diena

Kaip pritraukti meilę per Šv. Valentino dieną

Šios savaitės pabaigoje švęsime vieną gražiausių, romantiškiausių ir jausmingiausių visų įsimylėlėlių šventę – Šv. Valentino dieną. Tiesa, įvairiose šalyse ji švenčiama kiek skirtingai. Pavyzdžiui, vienose šalyse tą dieną labai populiaru kelti vestuves ar prisiekti prieš Dievą bažnyčioje. Tuo tarpu kitose šalyse per visų įsimylėjėlių dieną moteriai  suteikiama „teisė“ pasiūlyti mylimam vyrui savo ranką ir širdį. O kai kuriose šalyse netekėjusioms merginoms mylimieji dovanoja drabužius. Jei mergina priėmė tokią dovaną, vadinasi, ji sutinka už jo ištekėti. 

Prancūzų vyrai pirmieji sugalvojo „valentukus“ 

Viena iš populiariausių ir bene seniausiai švenčiamų Anglijoje švenčių - Šv. Valentino diena. 

Mat dar Viduramžių Anglijoje buvo labai paplitusios apeigos išsirinkti sau „Valentiną“. Susirinkdavo būrelis jaunų žmonių, ant pergamento skiaučių surašydavo merginų vardus, suberdavo juos į kepurę ir traukdavo burtus. Ta mergina, kuri ištraukdavo skiautelę su atitinkamu jaunuolio vardu, vienerius metus tapdavo jos „Valentinu“, o ji jo „Valentina“. 

Dabartinio britų jaunimo manymu, būtent tą dieną žmogui suteikiama didžiausia galimybė sutikti savo antrąją pusę. O merginos iki šiol tiki, kad tą dieną pirmas sutiktas vyras gatvėje ir taps jos sutuoktiniu. Be to, šios gražios šventės išvakarėse vaikinai ir merginos apsikeisdavo  ryškiai raudonos spalvos  „valentukais“ – kukliomis dovanėlėmis ir atvirutėmis su širdelėmis, prie kurių buvo pridedamos eilės: 

„Jei mane myli, 

atsiųsk raudoną juostelę, 

 jei manęs nemyli, 

atsiųsk mėlyną juostelę. 

Tuo tarpu prancūzai per Šv. Valentino dieną savo moterims paprastai dovanoja brangius papuošalus. Beje, galantiški prancūzų vyrai pirmieji sugalvojo „valentukus“ - ketureilius meilės laiškelius.

Iš pažiūros santūrūs ir ramūs lenkai vasario 14  dieną  apsilanko Poznanės metropolyje, kur, pagal legendą, saugomi Šv. Valentino reliktai. O virš pagrindinio sosto padėta stebuklinga ikona su jo piktograma. Lenkai tiki, kad prisilietus prie šios ikonos, padeda meilės reikaluose. 

Nemažai žmonių linkę slėpti savo tikruosius jausmus 

Užtat nerūpestingi, linksmi ir karšti italai švenčia Šv. Valentino dieną visai kitaip. Vyrai džentelmenai daugiausiai dovanoja savo mylimosioms saldumynus. Italijoje ta diena taip ir vadinasi: „Saldžioji“. 

Tuo tarpu konservatyvių pažiūrų vokiečiai įsitikinę kad Šv. Valentinas – sielos ligomis sergančių žmonių globėjas ir tą dieną papuošia psichiatrijos ligonines ir klinikas ryškiai raudonomis juostelėmis, o koplyčiose praveda mišias, skirtas Šv. Valentino dienai. 

Žinia, ne vienerius metus Šv. Valentino diena švenčiama ir Lietuvoje. Čia taip pat jau tapo tradicija tarp įsimylėjusių žmonių dovanoti „valentukus“ ir prisipažinti vienas kitam meilėje. Šv. Valentino diena – itin romantiška šventė, nors nemažai žmonių ir linkę slėpti savo tikruosius jausmus. Todėl bent tą dieną nebijokite ir duokite valią savo fantazijoms ir jausmams!  Juk taip gera mylėti ir būti mylimais! 

Ši diena kupina stebuklų: suteikia galimybę ir puikią progą kukliems bei droviems žmonėms prisipažinti, kad myli. O įsimylėjėliai gali iki galo atlapoti savo širdį ir išreikšti savo jausmų gilumą per meilę, atsidavimą ir rūpestį. 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (0 balsai (-ų))