Velykos

Priešvelykinė savaitė: prietarai, pranašiški ženklai, užkalbėjimai

Šv. Velykos – viena gažiausių pavasario tikinčiųjų šventė, simbolizuojanti Jėzaus Kristaus Prisikėlimą.  Iš senų laikų žinoma, kad ši diena pasižymi ypatingomis savybėmis ir turi didžiulės galios. Per Velykas daugiausiai prašydavo sveikatos ir jėgų, padėti atsikratyti barnių ir bėdų. Įvairiais ritualais pašalindavo nužiūrėjimus bei  pritraukdavo jaunikius. Todėl daug žmonių ir dabar  nekantriai laukia ne tik gamtos prabudimo, pavasarinės šilumos, bet ir Velykų stebuklų. 

Pirmadienis 

Dar mūsų senoliai sakydavo, kad  priešvelykinę savaitę supantis ant sūpynių padeda atsikratyti nuodėmių, pykčio, nuoskaudų. Tai savotiškas atsinaujinimo ar atgimimo ritualas. O pašventintomis verbomis mosuojant vaikų kambaryje, tuo pačiu išvejamos iš ten ligos ir nelaimės. O  jei jūsų mažylis dažnai serga, reikia priešvelykinę savaitę jį basomis pavedžioti per medines grindis. Tada ir dantukai pradeda greičiau dygti, ir greičiau pradeda vaikščioti, ir anksčiau kalbėti. 

Antradienis 

Pradedami pirkti produktai Šv. Velykų stalui. Pradžioje moterys imdavo gaminti gydomąsias žolelių nuoviras. Bet vyrai neturėjo teisės net prisiliesti prie jų.

Trečiadienis 

Šią dieną namuose prasideda didysis tvarkymasis, kai namai išvalomi ir atsikratoma nereikalingais, gremėzdiškais daiktais. Tą dieną reikia viską kruopščiai išplauti, išgramdyti grindis, išmušti kilimus. O langus ir duris plaunant vandeniu,  reikia į jį įmesti centų. Tada visus metus ne tik kad netrūks pinigų, bet jų turėsite dar daugiau. Išplovus visus langus, centus reikia išimti iš vandens ir padėti savaitei į tolimiausią namų kampą. Bet tik po to, kai ten taip pat bus viskas išvalyta. Taip pat tvirtinama, kad jei tą dieną perstatysite daiktus iš vienos vietos į kitą, taip pat neturėsite problemų su pinigais. Tuo tarpu perstačius baldus, išsipildys jūsų lūkesčiai ir svajonės. Taigi, vienu ypu ne tik realizuosite savo norus, bet  ir pritrauksite sėkmę. Be to, šią dieną buvo priimta rinkti ir deginti kadagio šakas, norėdami išnaikinti namuose kenkėjus. Taip pat buvo įsitikinę, kad kadagio dūmai apsaugo žmones nuo piktųjų dvasių bei ligų.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (0 balsai (-ų))