Kaip reikia dažyti velykinius kiaušinius kiekvienam Zodiako ženklui

Kiaušinių dažymas

Šv. Velykos – gražiausia pavasario šventė, kupina šiltų jausmų ir nuoširdžiausių linkėjimų savo artimiesiems bei širdžiai brangiems žmonėms.  Velykos turi savo tradicijas, kurios perduodamos iš kartos į kartą. Kiekviena šventė turi savo simbolį. Štai tradiciškai Velykoms dažomi kiaušiniai, nes be ryškiaspalvių margučių paprasčiausiai neįsivaizduojamas šis šventinis stalas. Vis dėlto iš kur atkeliavo tradicija dažyti kiaušinius? 

Raudona spalva simbolizuoja kraują, kurį Jėzus praliejo prikaltas prie kryžiaus

Viena iš versijų - ši tradicija prasidėjo nuo Romos  imperatoriaus Tiberijaus valdymo laikų. Pagal legendą, tuo metu  valdovą aplankė Marija Magdalena ir įteikė jam dovanų kiaušinį. Marija papasakojo imperatoriui apie stebuklingą Jėzaus Kristaus prisikėlimą, bet šis nepatikėjo ja. Norėdama įtikinti Tiberijų, jam matant nudažė kiaušinį  ryškiai raudona spalva, liudijančią Viešpaties ir krikščionių jėgą. Mat pagal šią legendą raudona spalva simbolizuoja kraują, kurį Jėzus praliejo prikaltas prie kryžiaus. Kitas padavimas byloja, kad kai Jėzus buvo mažas, Mergelė davė jam žaisti su dažytais kiaušiniais. O jei tikėti dar vienu padavimu, tai tradicija dažyti kiaušinius Velykoms prasidėjo  prikalus Jėzų prie kryžiaus. Po to judėjai pradėjo švęsti, linksmintis, ant vaišių stalo pasidėję virtus kiaušinius ir keptą vištą. Vienas iš dalyvavusių vaišėse pranešė, kad, tikinčiųjų manymu, Kristus turi prisikelti po 3 dienų. Bet namų šeimininkas paprieštaravo, pasakęs, kad Kristaus prisikėlimas įvyks tik tuo atveju, jei ir kepta višta atgis bei paraudonuos virti kiaušiniai. Po akimirkos įvyko stebuklas.  Tuo ir paaiškinamos velykinių margučių dažymo tradicijos. 

Be to, šį paprotį Romos gyventojai  susiejo ir su kito imperatoriaus  Marko Aurelijaus gimimu  121 metais prieš mūsų erą. Legenda byloja, kad būsimo imperatoriaus gimimą  išpranašavo višta, padėjusi kiaušinį su raudonomis dėmelėmis.  Žinia, likus 40 dienų iki Velykų prasideda ilgiausia gavėnia, draudžianti  valgyti gyvulinės kilmės produktus. Tarp jų ir kiaušinius. Bet juk vištoms nepasakysi, kad 40 dienų nebedėtų kiaušinių. Todėl tikintieji mėgino išsaugoti vištų padėtus kiaušinius išvirę juos. Tada dar niekas nežinojo, kaip atpažinti žalią nuo virto kiaušinio. Bet gudrios šeimininkės atrado būdą: dažydavo kiaušinius žalumynais, medžio žievėmis bei svogūnų lukštais. Štai ir gaudavosi įvairiaspalviai margučiai, kuriuos su malonumu valgė ir dovanojo per Velykas. Nuo to laiko ne tik tarp romėnų prasidėjusi tradicija dovanoti vienas kitam dažytus kiaušinius per šią šventę išplito bemaž po visą pasaulį.

velykiniai kiausiniai

Žydrai balta - reiškia rojaus spalvą, nekaltumą, dvasingumą 

Тiesa,  pradžioje kiaušinius dažydavo tik raudona spalva,  simbolizuojančia Kristaus kraują. Be to, dažytas kiaušinis buvo ir atgimimo ar prisikėlimo simbolis. Po kiek laiko kiaušinius imta dažyti ir kitomis spalvomis. Netrukus  vištų kiaušinius pakeitė išdrožti iš medžio, pagaminti iš šokolado, metalo ar net brangakmenių. Pastarieji – plačiai žinomi „Faberge“ kiaušiniai.

Tuo tarpu astrologai tvirtina, kad priklausomai nuo to, kaip ir kokia spalva kiekvienas Zodiako ženklo atstovas nudažys kiaušinius, priklauso ir jo sėkmė.  Žinia, kiaušinius galima dažyti maistiniais dažikliais, dar geriau – natūraliomis, ekologiškomis medžiagomis. Taigi, kokia spalva dažyti margučiai labiausiai tinka kiekvienam Zodiako ženklui?! Gal ir ne visi žino, kad, pavyzdžiui, žydrai balta spalva reiškia rojaus spalvą, nekaltumą, dvasingumą ir apsivalymą. Ryškiai raudona  – valdovo spalva, primenanti Dievo meilę žmonių giminei. Geltona, taip pat kaip oranžinė ir aukso spalvos, simbolizuoja turtus ir perteklių. Mėlyna – tai Švenčiausios Mergelės spalva, siejama su gerumu, kilniaširdiškumu artimam žmogui. Žalia susiliejusi su mėlyna ir geltona reiškia gerovę ir atgimimą. Juoda spalva – kančios, išgyvenimų, gedulo simbolis, todėl šia spalva kategoriškai draudžiama dažyti kiaušinius. Mat manoma, kad taip galima prisikviesti mirtį į namus.

Vienaip ar kitaip, bet dažyti margučiai – tradicinė ir didžiausia šventinio stalo puošmena. Taigi, kaip marginti kiaušinius kiekvienam Zodiako ženklo atstovui? Kai kurie dažymo būdai labai paprasti ir plačiai žinomi, o kai kurie – pakankamai sudėtingi ir gal kiek keistoki. Užtat neįprastai dekoruotas Velykų kiaušinis - puiki dovana artimam ir brangiam žmogui, kolegai, draugui.

Avinas

Šio Zodiako ženklo žmonėms, pagal jų greitai įsiplieskiantį ir impulsyvų charakterį, labiausiai energiškai atitinka bene stipriausia ir gyvybingiausia raudona spalva. Vis dėlto, pagal tradicijas, velykinis kiaušinis turėtų būti raudonos-rudos spalvos, nes būtent šis spalvų derinys artimas išdžiūvusio kraujo spalvai. Žinia, apskritai kiaušinis reiškia gyvenimo simbolį, o dažytas kiaušinis simbolizuoja Jėzaus Kristaus kraują. O šių simbolių sintezė reiškia  gyvenimo prieš mirtį pergalę. Taigi, labiausiai tinkamas Avino žmonėms „išdžiūvusio kraujo“ kiaušinio dažymo metodas su svogūnų lukštais. Spalvos sodrumas ar jos atspalviai priklauso  nuo lukštų nuovirų koncentracijos.

velykos net tik gausus vaisiu stalas

Jautis

Šio Zodiako ženklo žmonės, ypač dailiosios lyties atstovės – puikios šeimininkės, todėl jos sugeba ne tik gardžiai gaminti valgį, bet  ir sumaniai nudažyti Velykinius kiaušinius - nepakeičiamą papuošalą ant jų šventinio stalo. Taigi, kaip vis dėlto turėtų dažyti kiaušinius Jaučio ženklo žmonės? Pagal astrologiją, jiems siūlomas vienas iš greičiausių ir bene paprasčiausių kiaušinių dažymo būdų - ryškiai geltonu prieskoniu – kurkuminu.  Juo labiau, kad geltona – tai Jaučio spalva. Kurkuminas - natūralus maisto dažiklis, išgaunamas iš daržinės  ciberžolės šaknų ir stiebo. Be to, kurkuminas – išgrynintas junginys. Jis  naudojamas daugelio produktų pagardinimui. Norint paruošti dažiklį reikia 2-3  valgomuosius šaukštus kurkumino užpilti dviem stiklinėmis vandens ir užvirinti. Ilgiau palaikius kiaušinius kurkumino ekstrakte, gausis sodresnė ir ryškesnė jų geltona spalva. Tuo tarpu kiaušiniai įgaus ne tik geltoną, bet ir oranžinę  spalvą, jei panardinsite juos į apelsino žievių ir graikiškų riešutų kevalų nuoviras.

Dvyniai

Šio Zodiako ženklo atstovus atitinka geltona-žalia spalva ir įvairiausi jų atspalviai. Šių spalvų derinys suteikia jiems daugiau energijos, aktyvumo, reikalingo bendravimui. Juk tai pagrindinė šio ženklo žmonių savybė. Taip pat padeda nusiteikti teigiamam kontaktui su žmonėmis ir tiesiog pakelia nuotaiką. Švelniai geltonai žalsvą spalvą nudažytiems kiaušiniams suteiks beržo lapai arba krapai. Taigi, pasemkite penkis valgomuosius šaukštus džiovintų beržo lapų arba krapų  ir užpilkite juos vieno litro verdančio vandens. Po to įdėjus vieną šaukštą acto ir gerai išmaišius, leiskite nusistovėti. O jei norite turėti ant šventinio stalo žydrai žalsvo atspalvio kiaušinių,  sudėkite ir palaikykite juos vaistiniame preparate, kuris vadinasi „Briliantinis žaliasis“ arba liaudiškai kalbant „zelionkė“. Tiesa, svarbu, kad kiaušiniai nebūtų įtrūkę ir šis  gydomasis skystis nepatektų į jų vidų.

velykiniu kiausiniu dazymas

Vėžys

Šio Zodiako ženklų vyriškos lyties atstovai – šeimyniški, o moterys – tiesiog nepakeičiamos namų židinio ir šeimos sergėtojos. Žinia, šį Zodiako ženklą globoja Mėnulio planeta. Nors kiaušinius dažniausiai dažo moterys, bet prie jų neretai prisijungia bei savo išradingumą pademonstruoja ir kiti šeimos nariai. Pavyzdžiui, kad ir vaikai.  Šio Zodiako ženklo žmonių mėgstamiausi kiaušiniai, išmarginti ažūriniais raštais. Norint išgauti tokį raštą ant kiaušinio, reikia suvynioti jį į ažūrinį audinį, gipiūrą, galų gale į tiulį. Kad audinys nenuslystų nuo kiaušinio, reikia jį įdėti į iš  nereikalingos kaproninės kojinės padarytą maišelį ir užrišus panardinti į bet kurios spalvos dažiklį.

Liūtas

Geltonai aukso spalva – tai Liūto energijos spalva, kurį globoja Saulės planeta. Iš tikrųjų karališką šio ženklo prigimtį atspindi būtent aukso spalva. Todėl „auksiniai“ kiaušiniai atrodo ne tik ištaigingai, prabangiai, bet tarsi iš pasakos. Bet tikriausiai teks kaip reikiant paprakaituoti, apibėgti ne vieną parduotuvę norint atrasti aukso spalvos maistinį dažiklį. Nors gera alternatyva galėtų būti  ir aukso spalvos dažai, skirti dailininkams, kuriais jie tapo paveikslus. Be to, jei tais dažais kiaušinį padengsite nelygiai, susidarys onikso ar marmuro efektas. Kiaušiniai atrodys pritrenkiamai įspūdingai! O jei vis dėlto nepavyktų rasti aukso spalvos dažų, tai galima nudažyti kiaušinius apvyniojus juos aukso spalvos folija. Panardinus į verdantį vandenį ir palaikius, po kiek laiko viršutinis folijos sluoksnis atitrūksta ir lieka blizgantys tarsi aukso luitas kiaušiniai. O jei juos dar perrišus ryškiaspalvėmis juostelėmis ir sudėjus į pintinėlę su žalumynais arba tarp pušų šakelių, gausis nuostabus velykinis rinkinys ir puiki dovana.

velyku kiausiniu dazymas

Mergelė

Šio Zodiako ženklo kruopščioms, kantrioms ir ištvermingoms šeimininkėms astrologija siūlo labai įdomų Velykinio kiaušinio dekoravimo metodą. Tai apklijuoti kiaušinį smulkiais, vos ne aguonos grūdo skaidriais arba spalvoto stiklo karoliukais arba blizgančiais žvyneliais. Kiaušinis, dekoruotas karoliukais ar blizgančiais žvyneliais  - savotiškas meno kūrinys. Karoliukai ir žvyneliai priklijuojami pincetu. Galima atitinkamais ornamentais arba išbarsčius juos atsitiktinai.  Beje, vietoj karoliukų tiks ir bet kurios smulkios kruopos. Kad ir ryžiai, prieš tai nudažius juos burokėlių sultimis arba maistiniais dažais. Jei kiaušinis skirtas valgymui, tai klijus reikia pasigaminti iš miltų ar krakmolo.

Svarstyklės

Rožinė spalva – viena iš artimiausių spalvų šio ženklo atstovų vibracijoms. Žinia, Svarstykles globoja Veneros planeta. Beje, kiaušinis, nudažytas rožine spalva, atrodo ne tik gražiai, meiliai, bet ir seksualiai. Norint paruošti rožinį dažiklį reikia gerai išvirti burokėlius nedideliame vandens kiekyje. Po to supjaustyti burokėlius smulkiais kubeliais arba sutarkuoti ir į gautą masę sudėti kiaušinius. Ilgiau palaikius kiaušinius burokėlių masėje, bus sodriai rožinė ar net rožiniai alyvų spalva.

ivairiaspalviai velykiniai kiausiniai

Skorpionas

Šio ženklo atstovai neretai tapatinami su magiškais ženklais. Tai ir mistikos bei persikūnijimo simbolis. Ne veltui sakoma, kad dažna  Skorpiono moteris – lemtinga. Todėl nėra ko stebėtis, kad jos asmenybė susijusi ir su egzotiškais augalais. Kitaip tariant, šio Zodiako ženklo atstovės turėtų dažyti kiaušinius  karkade arba Sudano arbata. Tai - tautinis Egipto gėrimas,  turintis neįprastą rūgštoką skonį ir išskirtinį aromatą, bet pastaruoju metu sėkmingai „persikraustė” ir į Europą.  Tai krūmokšniai arba medžiai karkade, iš kurių žiedų ir daromas gėrimas. Kitaip dar vadinama Sudano rožė. Lietuviškai šis augalas vadinamas Jamaikine kinrože. Stiprios šios arbatos nuoviros – ryškiai avietinės spalvos. Įdomu tai, kad panardinus į šias nuoviras kiaušinius, jie taps melsvos, žydrai melsvos ar net skaisčiai mėlynos spalvos. Taip nutinka dėl cheminės reakcijos: kalcio karbonadui (kiaušinio lukšto) susijungus su rūgštimi, esančia karkade lapuose. Kaip ten bebūtų, bet išvardintos spalvos atitinka Skorpiono prigimtį ir charakterį.

Šaulys

Dangiško mėlynumo ir kiti mėlynų spalvų atspalviai atitinka ir Šaulio Zodiako ženklo atstovus. Bet jie turėtų dažyti kiaušinius su raudonaisiais ar violetiniais kopūstais. Aišku, pirmiausiai reikia gerai išvirti kopūstus. Po to į juos įpylus 6 valgomuosius  šaukštus acto panardinti kiaušinius. Norint išgauti sodrią dangiško mėlynumo ar net turkio spalvą, kiaušinius rekomenduojama išlaikyti kopūstų nuovirose per naktį.

velykos prietarai uzkalbejimai

Ožiaragis

Pagrindinė šio Zodiako ženklo atstovų spalva - ruda, simbolizuojanti Žemės stichiją. Vadinasi, geriausiai jiems būtų dažyti velykinius kiaušinius tirpia kava. Nepaprastai gražiai atrodo taip nudažyti, primena tamsųjį šokoladą. Taigi, dažiklį reikia pasigaminti iš tokių proporcijų: du arbatiniai šaukšteliai tirpios kavos, 0,5 litro pasūdyto vandens ir vienas valgomasis šaukštas acto. Kiaušinius reikia išvirti minėtame mišinyje ir palaikyti jame tol, kol visiškai atvės.

Vandenis

Žinia, šio Zodiako ženklo atstovams niekada netrūksta  originalumo ir turiningos fantazijos. Tai bene pagrindinis jų išskirtinis bruožas. Todėl paprastai jie kūrybiškai prieina prie bet kurio darbo. Ne išimtis ir dažant kiaušinius.  Vandenis renkasi ir išskirtinį kiaušinių dažymo būdą. Pavyzdžiui, sukuria marmuro imitaciją. Tokį kiaušinį ne tik malonu valgyti, bet ir dovanoti. Marmurinio kiaušinio efektą išgauna į maistinio dažiklio tirpalą įpylę truputį augalinio aliejaus. O jei dar prieš tai įdėjus kiaušinius į iš anksto pasiūtus gipiūro maišelius, o paskui panardinus juos  į verdantį vandenį su dažikliais - prabangias uolienas – marmurą, granitą, oniksą primenančias spalvas, stalą papuoš pasakiško grožio velykiniai kiaušiniai.

velykos

Žuvys

Teigiama, kad violetinė – paslaptingiausia ir bene labiausiai hipnotizuojanti spalva. Beje, ši spalva - artimiausia ir labiausiai atspindinti Žuvų ženklo misteriją ir jo globėją Neptūno planetą. Todėl, suprantama, geriausiai Žuvims dažyti kiaušinius violetinės spalvos maistiniais dažikliais. Be to, įvairius violetinės spalvos atspalvius galima išgauti ir natūraliomis priemonėmis. Pavyzdžiui, melsvai violetinę spalvą galite išgauti, jeigu kiaušinius per naktį  paliksite mirkti žibuoklių žiedų nuovirose. Jeigu norite, kad spalva būtų panašesnė į levandų (violetinė su rausva), tai į skystį įpilkite citrinos sulčių. Levandų spalvą taip pat išgausite išvirtus kiaušinius mirkant raudonųjų vynuogių sultyse.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Partneriai

Draudžiama PatarimuPasaulis.lt skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur be raštiško sutikimo, o jeigu sutikimas gautas, būtina nurodyti PatarimuPasaulis.lt šaltinį su aktyvia nuoroda į jį.