Kaip krapšto nosį Zodiako ženklai

Kaip krapšto nosį 12 Zodiako ženklų atstovai

Ko gero ne vienam iš jūsų teko matyti nuotrauką, kur fotografai  „pagavo“ Anglijos karalienės Elizabeth II gestą, labai panašų į nosies krapštymą, jai besėdint ložėje per „II Royal Windsor Horse Show“ žirgų lenktynes. 

Tuo tarpu Japonijoje gaminami nosies formos su dviem šnervėmis kūno spalvos arba permatomas raktų pakabukas, į kurį galima bet kada įkišti pirštą, nebijant kreivų aplinkinių žvilgsnių. Be to, šnervės – keturių skirtingų dydžių. Tiesa, mokslininkai kategoriškai pasisakė prieš šią naujovę. Jų tvirtinimu, krapštant nosį stimuliuojama smegenų veikla ir net stiprinamas imunitetas. Taip pat mokslininkai teigia, kad dauguma atlieka šį, kad ir nevalingai, veiksmą, laikomą nekultūringu, mažiausiai keturis kartus per dieną. Tiesiog nepriimtina tai daryti matant aplinkiniams. 

Pirštu geriau išvaloma nosis 

Prieš kiek laiko Kinijos Liaudies Respublikoje buvo išleista daugiau kaip šimto puslapių knyga, kaip teisingai krapštyti nosį. Šiame leidinyje publikuojama daug patarimų, kaip elgtis su savo nosimi ir nepakenkti jai. Be to, pateikta galybė iliustracijų, kaip teisingai tai padaryti įvairiausiais būdais. 

Žinomo ausų, nosies, gerklės specialisto, profesoriaus, dr. Friedricho Bishingerio teigimu, padedant pirštui galima pasiekti  tas vietas nosyje, kurios paprastai nepasiekiamos vien nosinaitėmis. O tai reiškia, kad pirštu geriau išvaloma nosis.  Anot daktaro, žvelgiant iš medicinos pozicijos ši procedūra turi labai didelės reikšmės. Tai yra pirmiausiai stiprinama žmogaus imuninė sistema. „Nosis – savotiškas filtras, kuriame kaupiasi visokiausios bakterijos. Žmonės, besikrapštantys nosis, išvalo tą filtrą nuo bereikalingų „šiukšlių“ ir tuo pačiu stiprina savo  organizmo atsparumą“, - tvirtino profesorius. Anot jo, svarbu krapštyti nosį švariais pirštais, kuriais lengviau pašalinti pridžiūvusias gleives. Be to, medicinos profesoriaus tvirtinimu, nosies krapštymas daro įtaką protinių sugebėjimų vystymuisi. Kadangi krapštant nosį masažuojamos jo nervinėsgalūnės. O pirštais voliojant nosies gleives į  kamuoliuką ir metant jas ant grindų ar stalo ar kitų daiktų, skatina rankų miklumą ir judesių kordinaciją. 

Juokas juokais, bet tikriausiai ne vienam iš jūsų teko skaityti N.Gogolio apysaką „Nosis“, kur  aprašytas atvejis, kai žmogui krapštant nosį ilgus metus, nosies intelektas pakilo tiek, jog ji atsiskyrė nuo šeimininko ir pradėjo gyventi savarankiškai bei pasiekė karjeros aukštumų. 

Šis įprotis labiau paplitęs tarp vyrų 

Dar 1995  metais amerikiečių mokslininkai J.W. Jeffersonas ir T.D. Thompsonas atliko tyrimą ir parašė straipsnį, „Rhinotillexomania: psychiatric disorder or habit?“ kuris buvo publikuojamas leidinyje „The Journal of Clinical psychiatry“.  Beje, kiek anksčiau atliktais tyrimais išsiaiškinta, kad 99,9 proc. planetos gyventojų krapštė nosis vaikystėje ir  36,8 proc. tai daro sulaukę ir 18 metų. 

Tuo tarpu per mokslininkų Jeffersono ir Thompsono atliktą tyrimą nustatyta, kad  8,7 proc. apklaustųjų  tvirtino niekada nekrapštantys nosies, 91 proc. prisipažino, kad krapštė ir tebekrapšto nosį. Tiesa, taip pat paaiškėjo, kad šis įprotis gerokai populiaresnis tarp vyrų. Be to, 49, 2 proc. respondentų  įsitikinusių, jog nosies krapštymas labai paplitęs reiškinys tarp suaugusių. Tuo tarpu 9,2 proc. apklaustųjų galvoja, kad jie krapšto nosį dažniau nei vidutiniškai, 25,6 proc. krapšto nosį kiekvieną dieną, 22,3 proc.  2-5 kartus per dieną. Per tyrimą 3 respondentai prisipažino, kad krapšto nosį ne mažiau kaip vieną kartą per valandą, o 55,5 proc. respondentų krapšto nosį 1-5 minutes per dieną. Net 23,5 proc. – 5-15 min. per dieną, 0,8 proc. (du respondentai) 15-30 min., o vienas net 2 valandas per dieną. 

Tyrimo duomenimis,  65,1 proc. apklaustųjų krapšto nosį rodomuoju pirštu, 20,2 proc. – mažuoju pirštu, o 16,4 proc. didžiuoju pirštu. :mpson T.D. "Rhinotillexomania: psychiatric disorder or habit?" 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (0 balsai (-ų))