Akmenys, kristalai

Gimimo akmuo išdavikas

Kokius papuošalus nešiojate? Pagal tai, pasirodo, galima spręsti apie daug ką – įskaitant ir tai, ar esate minimalistai, ar maksimalistai, gyvenime mėgstantys gražius daiktus. O gal tradicijų vergai, manantys, jog juvelyriniai dirbiniai turėtų būti tik statuso simbolis, bet ne daugiau? Galiausiai yra žmonių, dievinančių papuošalus, kokių kiti ir mirtimi grasinami neužsikabintų.

Taigi vien užmetus akį į pirmo sutiktojo „blizgučius“ galima daug ką nuspėti apie jo charakterio bruožus. Jeigu dar žinotumėte, kurį mėnesį žmogus gimęs, įgytumėte kone ekstrasensorinių galių – ar bent jau taip tvirtina astrologai.

Anot tos srities specialistų, kiekvienas turime vadinamąjį gimimo akmenį – brangų ar pusbrangį, – susijusį su savo gimimo data. Ir kiekvienas akmuo yra labai reikšmingas, nesvarbu, tikime tuo ar ne.
Kita vertus, net ir didžiausi skeptikai reputacijos nesusigadins pasipuošę niekučiu su „savo“ akmeniu – juk gražu.

Vasaris: ametistas

Šį mėnesį gimusieji – patrauklūs, protingi ir spinduliuojantys subtilų seksualumą. Tad ar gali būti jums tinkamesnis papuošalas nei marškinių sąsagos ar apyrankė su ametistu, tarsi atsitiktinai kyštelinti iš rankovės, kai pasitaisote šiaip jau nepriekaištingą šukuoseną?

O dar „vasarinukai“ yra dideli romantikai, bet ne tokie nepraktiški, kad susigundytų atsitiktinėmis pažintimis internetu.

Iš ametisto jie pasisems vidinės ramybės, drąsos, stabilumo, šilumos ir stiprybės – kaip tik tų dalykų, kurių kartais pristinga šiuo metų laiku.

Ametistas akmenys kristalai

Kovas: akvamarinas

Pirmą pavasario mėnesį gimę žmonės mėgsta svajoti, fantazuoti, bet dar labiau – keliauti (ateities kelionėms paprastai atideda kiekvieną atliekamą pinigėlį). Todėl jie dažnai nesąmoningai linksta prie papuošalų, kuriuos galėtų nešioti kiekvieną dieną ir nesukti galvos, ar jie tinkami konkrečiai progai. Pavyzdys galėtų būti paprasti įveriami auskarai-segės, kurie tikrai netrukdys krautis kuprinės naujam žygiui. O jei tie auskarai bus su akvamarinais, dar ir padės pagerinti bei išsaugoti sveikatą.

Kovą gimusieji yra itin pastabūs žmonės, mokantys vertinti ypatingus daiktus. Tačiau nelabai mėgstantys triukšmingas kompanijas. Gal todėl jie net ir keliauti linksta vieni – kad galėtų ramiai ištyrinėti naujas, dar nepažintas vietas.

akvamarinas aquamarine

Balandis: deimantas

Aktyvūs, dinamiški, nuolat nuotykių ieškantys ir greičiausiai visus pinigus pramogoms, spektakliams bei koncertams išleidžiantys balandžio mėnesio žmonės, ypač dailiosios lyties atstovės, – negali juk niekuo nesublizgėti viešumoje. Todėl žiedelis kitas su briliantu yra idealus pasirinkimas: ir skoninga, ir išraiškinga. Ką čia ir pridursi?

deimantaiGegužė: smaragdas

Jeigu gimėte gegužę, tikriausiai pastebėjote, jog it magnetas traukiate kitus žmones – ir jums toks dėmesys labai prie širdies! Pabandę prisiminti, kada pastarąjį kartą savaitgalį praleidote vieniši, turbūt nepavyktų. Tuo geriau jums, nes „gegužiukai“ nepakenčia trintis namuose – renginiai, susibūrimai, draugų kompanijos jus traukia it ugnis plaštakę. Išeinant į žmones, aišku, reikia pasipuošti, o papuošalai jums nebūtinai turi būti rėžiantys akį – svarbiau, kad būtų unikalūs. Ir taip visiems žinoma, kad vaisingumą ir džiaugsmą simbolizuojantis smaragdas laikomas turtuolių akmeniu.

smaragdas akmuo

Birželis: perlas

Vasaros pradžioje gimtadienį švenčiantys žmonės kartais gali būti neryžtingi, tačiau ne tuomet, kai nusileidžia savo silpnybei matuotis ir keisti vieną drabužį po kito.

„Birželinukai“ ne šiaip mėgėjai pasilepinti prabanga, gyvenimas jiems – tarsi koks kaukių balius, vis suteikiantis progų išsipuošti. Natūralu, kad tokiems žmonėms reikėjo gimimo akmens, atspindėsiančio jų gerą skonį. Ir jie gavo rafinuotuosius, nepriekaištingus perlus – kuklumo ir tyrumo simbolį.

perlasLiepa: rubinas

Tokie žmonės kaip jūs darbo dienomis turbūt jau 6 valandą ryto būna ant kojų. Esate ramūs, įžvalgūs, aštraus proto ir retkarčiais mėgstate pabūti vieni. Greičiausiai kaip tik dėl to ir anksti keliatės – kad turėtumėte bent truputį laiko sau: pavartyti žurnalą, pamedituoti ar net pasimokyti.

Jums labiausiai tinka delikatūs, subtilūs papuošalai. O gimimo mėnesio akmuo – rubinas – jau pasirūpins suteikti jiems tiek gyvumo ir ryškumo, kiek reikia. Kadangi rubino spalva simbolizuoja aistrą ir energiją, jis, tvirtinama, neša savininkui meilę bei sėkmę.

rubinas ruby

Rugpjūtis: peridotas

Rugpjūtį gimusieji paprastai yra rūpestingi, atidūs, gabūs menams, bet sykiu ir nepriklausomi laisvamaniai su labai ryškiomis lyderio savybėmis. Ketinantiesiems nešioti savo akmenį – šiuo atveju, peridotą, arba, kaip jis dar vadinamas, oliviną, – patariama rinktis meniškus, unikalius papuošalus.

Beje, senovėje buvo tikima, kad peridotas simbolizuoja sėkmę, turtus, lojalumą, o jo aura apsaugo nuo blogų dvasių, padeda atsikratyti kaltės jausmo ir įkyrių minčių, praeities naštos, streso, didina pasitikėjimą savimi ir net gydo, todėl rekomenduota akmenį nešioti ant kaklo arba ties kepenimis, ir taip, kad jis liestųsi prie odos.


peridotas peridot

Rugsėjis: safyras

Dievinantys knygas, užsispyrę, pasitikintys savimi ir turintys labai gerą atmintį – taip dažnai apibūdinami rugsėjį gimę žmonės. Dalykiškoms personoms, kaip jūs, gal įspūdį darantys aksesuarai ir išvis nereikalingi, bet koks gi sveiko proto žmogus atsispirs papuošalams su safyrais? Juo labiau kad astrologijoje jie asocijuojami su išmintimi, lojalumu, kilnumu. Teigiama, kad safyras padeda sutelkti proto galias ir valią, ir net yra laidininkas aukštesniosioms jėgoms!

safyras

Spalis: opalas

Visas pasaulis – įskaitant ir jus pačius, – mato, jog turite verslininko gyslelę. Ir jūs giliai širdyje turbūt jaučiate, kad norėtumėte užsiimti verslu. Tiesa, su viena sąlyga: dirbti tik sau ir dėl savęs.
Spalį gimusieji mėgsta svajoti, bet kartu ir priiminėti spendimus, bendrauti su žmonėmis, tačiau neimti į galvą, ką tie apie juos galvoja. Sutikite, visos šios savybės idealiai tinka nuosavam verslui pradėti.

Jūs – kibirkščiuojanti persona, tad ir papuošalus nešiokite su ne ką mažiau kibirkštėlių turinčiu akmeniu.

Beje, ar žinojote, kad daugumai opalų yra 50–65 milijonai metų? Jie egzistavo dar kreidos periodu, kai po žemę klajojo dinozaurai.

opalas

Lapkritis: citrinas

Lapkričio žmonės ir patys puikiausiai žino, kokie ryžtingi, aštraus proto ir motyvuoti jie yra. Šį mėnesį gimusieji turbūt vieni iš nedaugelio, kuriems nepristinga valios laikytis sau patiems duoto pažado – pavyzdžiui, lankytis sporto salėje. „Lapkritukai“ dar ir draugus įkvepia! (Geruoju ar subtiliu šantažu per sporto klubo abonementą – tai jau kitas klausimas.) Tad geltonos spalvos kvarco atmaina jiems turėtų suteikti dar daugiau energijos – ypač nešiojant kiekvieną dieną. Citrino energija ypatinga, raminanti, teikianti šilumą ir nešanti sėkmę bei turtus.

citrinas citrine

Gruodis: mėlynasis topazas

Sakoma, kad šį žiemos mėnesį gimę žmonės labiausiai laukia vasaros. Kodėl? Nes tai atostogų metas, suteikiantis daugiau galimybių pabūti su šeima ir draugais.
„Gruodukai“ – itin lojalūs, dievinantys bendravimą ir malonią draugiją. Jie neskirsto giminaičių į artimus ir tolimus, ir niekada nepraleidžia progos kartu pasijuokti, papramogauti, pažaisti kaip vaikystėje. Todėl toks gimimo akmuo, kaip mėlynasis topazas, jiems tobulai tinka, mat yra lengvas ir šviesus, kaip mažytis vasaros dangaus trupinėlis.

Astrologai teigia, jog topazas dovanoja savininkui malonų būdą bei kantrybę. Dar jis yra meilės ir ištikimybės simbolis, netgi gydo daug ligų.

melynasis topazas blue topaz

Sausis: granatas

Darbas, darbas ir dar kartą darbas – taip būtų galima apibūdinti pagrindinius tris jūsų gyvenimo prioritetus.

Sausio žmonės dažnai pinigais rūpinasi labiau, nei kitais mėnesiais gimusieji. Tai neatsiejama nuo kitų jiems būdingų charakterio bruožų: organizuotumo, darbštumo, produktyvumo. Taigi turbūt nereikėtų stebėtis, kad darbas jiems greičiausiai visada bus pirmoje vietoje.

Atsižvelgiant į tai, granatas tokiems žmonėms išties labai tinka. Šis akmuo efektingas – jau vien spalva ką reiškia! – tačiau nerėžiantis akies, puikiai derantis prie darbo drabužių ir bet kokių kitų papuošalų. Taip pat granatas simbolizuoja ramybę, klestėjimą ir gerą sveikatą. Senovėje tikėta, kad toks akmuo net turi pakankamai galių užtikrinti jį nešiojančiam žmogui laimę, sveikatą ir turtą iki pat mirties.

granatas garnet

Sandra Miškinienė

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto