Ar meilė gali būti nelaiminga?

Ar meilė gali būti nelaiminga?

Meilė – tai laimė. Meilės jausmas – pats stipriausias iš visų, kuriuos tik gali patirti žmogus. Psichologai teigia, kad meilė pati savaime niekaip negali būti nelaiminga.

O jei mylimas žmogus apgaudinėja ar pakelia ranką, neduoda man to, ką aš jam aukoju? Argi tai ne nelaiminga meilė? – paklaus ne viena. Atsakymas paprastas: tai ne meilė, tai tiesiog prieraišumo, priklausomybės, pavydo ir baimės mišinys.

Reikia mokytis atskirti grūdus nuo pelų ir, be abejo, daryti teisingus pasirinkimus savo gyvenime.

Meilė –pasirengimas atiduoti visą save nieko nereikalaujant mainais. Kuo labiau esi pasirengęs būti altruistas artimo žmogaus atžvilgiu, tuo mažiau nuo jo priklausai. O jei kyla kokių nors lūkesčių, jiems iš paskos visada eina reikalavimai, kurių pasekmė gali būti ir liguista priklausomybė. Taip meilė nustoja būti šviesus ir tyras jausmas – ji pavirsta mainais grįstais santykiais.

Kai du žmonės susitinka, jie dar neturi to aiškiai išreikšto noro „gauti“, atvirkščiai, būna pasirengę kuo daugiau duoti. Pradiniame santykių etape juk nereikalauji nuolatinio dėmesio, džiaugiesi kiekviena žinute ar skambučiu, kiekvienu padovanotu gėlės žiedeliu.

Ir tik vėliau kažkodėl atsiranda įsitikinimas, kad mylimas žmogus PRIVALO dažnai rašyti, dovanoti dovanas ir nuolat kartoti, kad tave myli. Tu jau nebeplauki pasroviui, o pati stengiesi sumodeliuoti santykius ir pritempti juos prie kažkokio idealo.

Labai dažnai santykiams plėtojantis gimsta baimė – baimė netekti mylimo žmogaus, baimė, kad jis išduos, kad vieną gražią dieną nustos tave mylėjęs. Nuolat baimindamasi ateities tu nuodiji dabartį. Pavydo priepuoliai, agresija, pretenzijos užgožia meilę, ir santykiuose atsiranda nuovargio požymių. Tad visai logiška, kad tavo vyriškiui atsiranda noras pabėgti nuo tavo griaunančių emocijų, kurios nedovanoja energijos, nemaitina, o iščiulpia visus gyvybinius syvus. Baimės ne tik trukdo mėgautis kiekviena diena, bet ir pritraukia į gyvenimą tas situacijas, kurių taip bijai. Ne veltui sakoma, kad neigiamos emocijos virsta realybe...

Beje, gali būti naudinga detaliai, iki smulkmenų realiai įsivaizduoti neigiamą situaciją gyvenime ir pasistengti dėl to nejausti, neišgyventi skausmo, pykčio ir nuoskaudos. Pavyzdžiui, įsisąmoninti, jog tai, kad jis susižavėjo kita moterimi, nėra išdavystė. Na, jį paprasčiausiai aplankė jausmai – jis juk negali būti dėl to kaltas... Išsaugok meilę bet kurioje sudėtingoje situacijoje, ir gyvenimas nušvis kitomis spalvomis.

Taigi, nelaimingos meilės negali būti. Tik nuo tavęs priklauso, ar sugebėsi apvalyti nuostabų jausmą nuo kvailų priemaišų. Laimingų santykių ir vidinės laimės garantas – teigiamos emocijos, be nuoskaudų, baimių ir priekaištų. Mėgaukis tuo didžiu jausmu, kuris tave aplankė, bet nesikabink į jį iš visų jėgų ir nebijok jo prarasti. Stenkis daugiau duoti, nei imti, nelaukdama kokių nors atsakomųjų veiksmų. Kad ir kaip keistai skambėtų, bet tik tokiu būdu tu gauni laisvę, įgyji jėgų ir energijos.

Parengė Edita Lankauskienė

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Draudžiama PatarimuPasaulis.lt skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur be raštiško sutikimo, o jeigu sutikimas gautas, būtina nurodyti PatarimuPasaulis.lt šaltinį su aktyvia nuoroda į jį.