Ar meilė gali būti nelaiminga?

Ar meilė gali būti nelaiminga?

Meilė – tai laimė. Meilės jausmas – pats stipriausias iš visų, kuriuos tik gali patirti žmogus. Psichologai teigia, kad meilė pati savaime niekaip negali būti nelaiminga.

O jei mylimas žmogus apgaudinėja ar pakelia ranką, neduoda man to, ką aš jam aukoju? Argi tai ne nelaiminga meilė? – paklaus ne viena. Atsakymas paprastas: tai ne meilė, tai tiesiog prieraišumo, priklausomybės, pavydo ir baimės mišinys.

Reikia mokytis atskirti grūdus nuo pelų ir, be abejo, daryti teisingus pasirinkimus savo gyvenime.

Meilė –pasirengimas atiduoti visą save nieko nereikalaujant mainais. Kuo labiau esi pasirengęs būti altruistas artimo žmogaus atžvilgiu, tuo mažiau nuo jo priklausai. O jei kyla kokių nors lūkesčių, jiems iš paskos visada eina reikalavimai, kurių pasekmė gali būti ir liguista priklausomybė. Taip meilė nustoja būti šviesus ir tyras jausmas – ji pavirsta mainais grįstais santykiais.

Kai du žmonės susitinka, jie dar neturi to aiškiai išreikšto noro „gauti“, atvirkščiai, būna pasirengę kuo daugiau duoti. Pradiniame santykių etape juk nereikalauji nuolatinio dėmesio, džiaugiesi kiekviena žinute ar skambučiu, kiekvienu padovanotu gėlės žiedeliu.

Ir tik vėliau kažkodėl atsiranda įsitikinimas, kad mylimas žmogus PRIVALO dažnai rašyti, dovanoti dovanas ir nuolat kartoti, kad tave myli. Tu jau nebeplauki pasroviui, o pati stengiesi sumodeliuoti santykius ir pritempti juos prie kažkokio idealo.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (0 balsai (-ų))