- Tiesa.com
- Peržiūros: 13798

Gyvenime viskas vyksta pagal tam tikrą logiką: nori numesti svorio – nevalgyk saldumynų, nori gero atlyginimo – tobulėk, nori šviežių įspūdžių – nusipirk kelionę... O ką mes darome, kai norime, kad santykiai su partneriu būtų tobuli? Teisybė, dažniausiai nedarome nieko. O be reikalo.
Štai tokie paprasti „pratimai“ tikrai padėtų nugyventi kartu ilgą ir laimingą gyvenimą.
1. Prisiminkite, kaip viskas prasidėjo
Laikas lekia kaip vėjas, ir patys nepastebime, kaip prarandame švelnumą ir kantrybę, pasirengimą suprasti ir priimti, kurio su kaupu turėjome pažinties su mylimuoju pradžioje. Susigrąžinkime tai. Šios savybės labai reikalingos, kaip ir sugebėjimas pažvelgti į savo partnerį įsimylėjusiomis akimis.
2. Prašykite, ko norisi
Įpratome galvoti, kad partneris mus pažįsta taip gerai, jog gali iš anksto atspėti mūsų troškimus. Todėl mūsų neišsakyti norai gimdo labai konkrečias ir gyvas viltis bei lūkesčiuos. O jei lūkesčiai nepasiteisina, mes imame abejoti savitarpio supratimu ir netgi pačių santykių tvirtumu. O juk pasakyti mylimam žmogui apie tai, ko tau norisi – pats geriausias sprendimas.
3. Neklauskite: „Kaip praėjo diena?“
Jei užduosime šį nuobodų klausimą, išgirsime ne ką įdomesnį atsakymą: „Normaliai. O tavo?“ Toks dialogas nesuartins, atvirkščiai, netgi gali pabloginti santykius, nes įneš į juos rutinos prieskonio. Užtat pasitikime mylimą žmogų kad ir tokiais klausimais: „Kas įdomaus nutiko šiandien darbe? Ar buvo kas nors juokingo? Ar tu skaitei naujienas? Ar rašo ką negirdėto?“ ir pan. Net patys nustebsime, koks pokalbis užsimegs – gyvas ir suartinantis.
4. Tapkite vienas kito pomėgių žinovais
Ką žinome apie mylimo žmogaus pomėgius ir interesus? Ir ne spėtinai, o iš tikrųjų žinome, kas jam patiktų? Užduokime klausimus ir iš partnerio reakcijos į vienus ar kitus daiktus, įvykius, naujienas perpraskime, kuo jis domisi. Šios žinios pravers, kai norėsime nudžiuginti savo partnerį.
5. Išlikite seksualūs
Žodis „seksualumas“ iš karto kelia asociacijų su miegamuoju. Bet labai svarbu išlikti seksualiam apskritai kasdieniame gyvenime. Gal mylimam žmogui patinka, kaip dainuodama plaunu indus, bet, pavyzdžiui, jam nepatraukliai atrodau užsitepusi ant veido grožio kaukę. Atkreipkime dėmesį į tokius dalykus, galiausiai pasišnekėkime, kas įžiebia aistrą ir kada esame patraukliausi vienas kitam. Būkime vienas kitam susižavėjimo ir įkvėpimo šaltiniu!
6. Kūrybiškai žvelkite į bendrą laisvalaikį
10 vietų, kur galėtume praleisti nepakartojamą savaitgalį, 20 scenarijų, kaip surengti pritrenkiantį pasimatymą be euro kišenėje – yra tūkstančiai galimybių, įdomių idėjų ir... mūsų pačių vaizduotė. Suvalgyti picą žiūrėdami filmą susirangę ant sofos visada suspėsime. Netgi po diskotekos ant riedučių ar romantiško pasiirstymo valtele.
7. Nesineškite namo darbo problemų
Gyvenimiškos problemos ar darbiniai rūpesčiai gali nustumti santykius į antrą planą. Būnant su mylimu žmogumi reikia mokėti atsijungti nuo šio problemų krūvio. Klausykimės (o ne apsimeskime), mėgaukimės bendrais užsiėmimais, gyvai domėkimės. Reikalams dar užteks gyvenime laiko ir vietos ir be šių brangių minučių, kurias galime praleisti dviese.
8. Jei pykstatės – darykite pertraukėles
Jei aistros įsiplieskė ir abu, rodos, tuoj sprogsime iš pykčio, įkvėpkime ir stabtelkime prieš peržengdami neleistiną ribą. Pasiūlykime padaryti pertraukėlę, kad po 10 minučių (o gal šįvakar, o gal kitą savaitę) galėtume pratęsti pokalbį. Emocinis užtaisas nuslops, ir klausimą išspręsime daug ramiau.
9. Rodykite savo tikruosius jausmus
Labai dažnai mes rodome tik „viršutinio lygmens jausmus“, tai yra tokias emocijas kaip pritarimas ar nepasitenkinimas. Kitaip tariant, reakciją – rezultatą. Visada bus geriau, jei pasistengsime partneriui parodyti visas tas emocijas, kurios privedė prie tokios reakcijos: pavyzdžiui, džiaugsmas, pasitenkinimas arba nusivylimas, protestas, vienatvė ir kt. Tokius giluminius jausmus kiti žmonės greičiau supranta.
10. Prireikus – atsiprašykite iš visos širdies
Atsiprašymai iš tikrųjų daug reiškia santykiams, bet tik tokie, kurie eina iš širdies gelmių. Sąžiningai pamėginkime paaiškinti mylimam žmogui, kodėl suklydome ir ką darysime, kad ištaisytume padėtį. Ir būkime nuoširdūs: be nuoširdumo partneris vargu ar galės mus deramai suprasti.
Parengė Edita Lankauskienė