- Alfa.lt
- Peržiūros: 16454

Dauguma moterų susiduria su tokia problema, kai pats artimiausias žmogus ima pulti ir užgaulioti. Moteris pasimeta ir nežino, kaip teisingai reaguoti, ką atsakyti. Ji nori išvengti konflikto, tačiau toleruoti grubaus elgesio su savimi taip pat negali.
Kaip moteriai apsaugoti save nuo psichologinio ir fizinio vyro smurto? Ką sakyti ir kaip reaguoti, kai vyras pažeidžia jos asmenines ribas?
Įsivaizduokite situaciją, kai vyras pasielgė grubiai, o moteris jam sako: „Žinai, man tai nepatinka. Mane tai skaudina. Aš to pakęsti negaliu, todėl susitarkime, kad tai bus paskutinis kartas. Jeigu tas dar kartą pasikartos, tai mums teks išsiskirti. Aš vertinu save kur kas labiau. Laikau save vertesne geresnio gyvenimo, nei kentėti tokius įžeidimus (tokį elgesį)“.
Atkreipkite dėmesį: kai kalbate apie tai, kad jums kažkas nepatinka, frazes reikia sudaryti „Aš pranešimų“ principu. Kalbėkite tik apie save: man skaudu, man sunku, man nepatinka. Tokiuose pranešimuose nėra kaltinimų, kurie įtrauktų vyrą į konfliktą, kurstytų skandalą.
Sudėtingose situacijose visada reikia naudoti „Aš pranešimus“ ir jokiu būdu nenutylėti apie tai, kas nepatinka, kas nepriimtina. Kitaip žmogus manys, kad viskas yra gerai, kad su jumis taip ir reikia elgtis, o jūsų viduje tuo metu bręs konfliktas. Naudojant „Aš pranešimų“ techniką, galima teisingai ir korektiškai nubrėžti savo asmenines ribas. Jūs leidžiate aiškiai suprasti kitam, kad su jumis taip elgtis negalima. Jeigu jis toliau taip elgsis, jums teks susikrauti savo daiktus, išvykti, išsiskirti. Tai yra formulė, ką reikia kalbėti, kai vyras peržengia visas ribas. Tačiau realybėje ne viskas taip paprasta!
Čia reikia pridurti vieną labai svarbų patikslinimą. Mat jeigu moteris savo viduje nėra pasitikinti savimi, nesijaučia vertinga, jeigu jos savivertė per žema, jeigu ji savęs nemyli, tai net jeigu ji pasakys šitą atmintinai išmoktą tekstą, vyras jos neklausys. Galbūt jis paprasčiausiai pasijuoks arba nuleis negirdomis tai, ką pasakė moteris. Ir kitą kartą pasielgs lygiai taip pat. O ji vėl kentės ir nutylės, nesilaikys savo pasakytų žodžių, nes ją valdys baimė.
Svarbu ne tai, ką sakote, o tai, kaip jaučiatės savo viduje. Kai moteris sako tam tikrus žodžius, o vidujai ji pati nėra tuo įsitikinusi, tai vyras tą labai subtiliai pajunta, supranta, kad jos emocinė būsena neatitinka to, ką ji iš tikrųjų jaučia ir galvoja. Tai yra, moteris puikiai supranta, kad jai neužteks valios palikti vyrą, kai situacija pasikartos. O situacija pasikartos su 90 proc. tikimybe, jeigu anksčiau jau taip buvo. Ji supranta, kad nėra pasirengusi išsiskirti su vyru, nes gyvena aukos būsenoje.
Jeigu klausiate savęs, kodėl vyras jūsų negirdi, tai priežastis bus ta, kad nesutampa tai, ką sakote ir ką jaučiate vidujai.
Visai kitaip vyras reaguos į jūsų žodžius, jeigu savo viduje būsite aiškiai nusprendusios, kad pasiekta riba ir toliau taip tęsti negali. Jeigu jūs būsite kupina ryžto, pasitikėjimo savimi, vyras tai pajus. Jūsų žodžiai jį pasieks, jis juos suvoks. Beje, tai nebus garantija, kad jis daugiau taip nepasielgs. Veikiau atvirkščiai, pasielgs, nes veikia elgsenos paternai, įpročiai elgtis tokiu būdu. Vyrą gali išgąsdinti jūsų žodžiai, jeigu jie atitinka jūsų vidinį nusistatymą. Jis gali tai įsidėmėti ir, nepaisant to, vis tiek pakartoti savo įprastą poelgį.
Ir štai čia bus lemiamas taškas – kaip jūs sureaguosite? Jeigu iš pradžių įspėjote, o paskui nusileidžiate, tai į jūsų žodžius nebus rimtai žiūrima. Čia reikia paimti ir padaryti tai, ką žadėjote. Susirinkti daiktus ir išvažiuoti. Tam, kad vyras daugiau negalėtų pažeidinėti jūsų asmeninių ribų, reikia pasakyti: „Viskas, tarp mūsų viskas baigta. Ačiū už viską, sudie“. Ir vėliau neturite skambinti jam ir bendrauti su juo. Jeigu jūs svarbi ir brangi vyrui, jis jus iš po žemių ištrauks ir padarys viską, kad jam atleistumėte. Ir nuo to laiko daugiau taip nesielgs.
Taktikos formulė paprasta: įspėjote – nepaklausė – išėjote. Tačiau praktiškai ją labai sunku įgyvendinti, nes būna labai baisu, kai moteris nevertina savęs, nepasitiki savimi.
Kiekviena moteris gali turėti savų kompleksų, savų nuostatų, baimių, su kuriomis reikia dirbti, kitaip visi žodžiai bus beprasmiški. Ir svarbiausia, kad jūsų galvoje net nekiltų tokių minčių“ „O kam aš daugiau būsiu reikalinga?“, „Ar kada susirasiu kitą?, „Kas paims mane su vaiku?“ ir pan. Pirmiausia reikia dirbti su savimi, su savo pasitikėjimu ir saviverte.
Šaltinis: Twiy.ru