Papuošalai

Papuošalai: kokius ir kada dėvėti?

Kiekviena moteris mėgsta puoštis jau nuo vaikystės. Papuošalai – svarbi moters įvaizdžio dalis, tačiau ne kiekvienas papuošalas pabrėžia moters grožį. Neteisingai pasirinktas jis gali net sugadinti moters įvaizdį. Keletas nesudėtingų taisyklių padės jums suprasti kokius papuošalus rinktis ir kada juos dėvėti.  

Pirmiausia net ir labai gražių papuošalų neturi būti per daug, tik tada jie atliks savo pagrindinę funkcija - puoš moterį.

Jaunoms merginoms tinka nebrangaus metalo, bet drąsūs ir efektingi papuošalai. Vyresnio amžiaus moterims labiau tinka neiššaukiantys, kuklesni, bet brangesnio metalo, išskirtiniai papuošalai.

„Šilto“ tipo moterims, t.y. šviesių atspalvių plaukų, raudonplaukėms su strazdanėlėmis, labiau tiks aukso papuošalai. „Šaltojo“ tipo, t.y. juodų, tamsiai rudų plaukų, moterims labiau tinka sidabriniai papuošalai.

Verslo pasaulyje priimta dėvėti aukso, sidabro, perlų papuošalus ir jų derinius, nes jie atrodo solidžiau. Papuošalai iš medžio, plastiko ar akrilo netinka verslo moterims.

Apkūnesnė moteris turėtų rinktis klasikinio stiliaus papuošalus. Nieko prašmatnaus, aštraus, atkreipiančio dėmesį į jos figūros ypatybes. Turinčios stambų ir trumpą kaklą neturėtų dėvėti trumpų vėrinių ir medalionų. Joms labiau tiks ilgi vėriniai arba vidutinio ilgio grandinėlės, kurios vizualiai „prailgina“ figūrą.

papuosalai auskarai

Jaunoms merginoms labiau tiks paprastos dizaino, mažas kuklus žiedelis, pabrėžiantis jaunos odos švelnumą, negu stambus prabangus žiedas. Mažas žiedelis ant vyresnio amžiaus moters rankos pritraukia dėmesį ne į papuošalą, bet į pačią ranką, daro rankos sąnarius labiau pastebimus. Užtat Žiedas su dideliu akmeniu priduos elegancijos ir papuoš vyresnio amžiaus moters ranką. Tiesa mažo ūgio moterims, turinčioms stambius, trumpus pirštus nederėtų rinktis masyvaus žiedo su stambiu akmeniu. Dienos metu netinka dėvėti prabangių, brangakmeniais puoštų žiedų.

Laikrodis – svarbus aksesuaras, rodantis žmogaus padėtį. Gražus ir prabangus laikrodis visada patrauks aplinkinių dėmesį. Laikrodis turi atitikti rankos didį. Mažas laikrodukas ant stambesnio riešo atrodys per daug nereikšmingai, o ant smulkaus riešo segimas didelis laikrodis atrodys juokingai. Sportinio tipo laikrodis visai netiks prie vakarinės suknelės, tačiau tai vienintelė proga segėti laikrodį su briliantais.

Nors kaklo papuošalas, sagė, auskarai, žiedas ir apyrankė būtų iš vieno komplekto, nereikia dėvėti visko vienu metu. Žiūrėkite, kad papuošalai nebūtų per arti vienas kito. Pavyzdžiui, jeigu dėvite kaklo papuošalą, geriau atsisakykite sagės.

Ir visada prisiminkite auksinę taisyklę – geriau mažiau, nei per daug!

Griežtai draudžiama PatarimuPasaulis.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur be raštiško sutikimo, o jeigu sutikimas gautas, būtina nurodyti PatarimuPasaulis.lt šaltinį su aktyvia nuoroda į jį.

 

 

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto