- PatarimuPasaulis.lt
- Peržiūros: 14285

Kinrožė (Hibiscus) daugumai mūsų dar žinomas Hibisko pavadinimu. Šis kambarinis augalas yra kilęs iš Pietvakarių Azijos, kur natūraliomis sąlygomis gali išaugti net iki 1,2 m aukščio. Jei namų sąlygomis hibiskas yra tinkamai prižiūrimas, jis lengvai pražysta, o savo žiedais džiugina nuo pavasario iki pat rudens. Nors žiedai išsilaiko vos porą dienų, tačiau iš karto po to išsprogsta nauji pumpurėliai. Prižiūrėti šį kambarinį augalą nėra labai sudėtinga, tačiau svarbu pasirūpinti, kad jam būtų užtikrinamos kuo tinkamesnės sąlygos.
Tinkama vieta
Hibiskas labai mėgsta saulės šviesą, tačiau tiesioginiai saulės spinduliai jam gali būti pražūtingi. Geriausia kinrožę laikyti pusiu šešėlingoje vietoje, kurioje augalas galėtų pasilepinti saulės šviesa bei pakankama šiluma. Žiemos metu hibiskas geriausiai jaučiasi ant palangės, esančios rytinėje arba vakarinėje pusėje.
Oro temperatūra
Vasaros metu kinrožė geriausiai jausis 20-25 C temperatūroje, o žiemą oro temperatūra turėtų būti ne žemesnė nei 15 laipsnių. Šiltuoju metų laiku kinrožę galima išnešti į balkoną ar terasą.
Kinrožės laistymas
Nuo pavasario iki rudens kinrožė laistoma gausiai, tačiau žemė vazonėlyje neturėtų būti pernelyg drėgna. Hibisko negalima laistyti šaltu vandeniu, todėl palaukite, kol vanduo sušils iki kambario temperatūros. Šiltuoju metų laiku šį augalą patartina nupurkšti kambario temperatūros vandeniu.
Kinrožės tręšimas
Hibiskas tręšiamas kas tris savaites balandžio-rugpjūčio mėnesiais, tam geriausia rinktis žydinčioms kambarinėms gėlėms skirtas trąšas.
Kinrožės persodinimas
Kai kinrožės vazonėlis tampa pernelyg ankštas, sulaukę pavasario augalą persodinkite (jaunus augalus patartina persodinti kasmet, o suaugusius – kas dvejus metus). Hibisko persodinimui paruoškite vienodo kiekio velėnos žemės, lapinės žemės, durpinės žemės ir smėlio mišinį. Po persodinimo kinrožę apgenėkite.
Kinrožės dauginimas
Hibiskas dauginamas stiebo auginiais, kuriuos rekomenduojama įšaknyti liepos arba rugpjūčio mėnesį. Stiebo auginius sodinkite į lygiomis dalimis sumaišytą velėnos, lapinės, durpinės žemės ir smėlio mišinį. Auginiai įsišaknys greičiau, jei vazonėliai bus šildomi iš apačios.
Ligos
Kinrožė yra gana jautri įvairioms ligoms ir kenkėjams, todėl svarbu pasirūpinti, kad šiam augalui būtų sudaromos kuo tinkamesnės sąlygos. Jei patalpų oras bus pernelyg sausas, kinrožę gali apnikti amarai, miltuotieji skydamariai ar voratinklinės erkutės, o tuomet, jei kinrožei nepakaks šviesos, drėgmės ar šilumos, gali imti kristi šios gėlės žiedai ir pumpurai.
Hibiskas džiugina ne tik nuostabaus grožio žiedais, bet taip pat ir maloniu aromatu, todėl šis augalas tikrai ras vietą kiekvienuose namuose. Įdomu tai, kad Rytų šalyse šių augalų žiedai tebevartojami liaudies medicinoje – tikima, kad jie pasižymi antibakteriniu poveikiu ir padeda stiprinti imunitetą.