12 patarimų, kaip būti laimingiems

12 patarimų, kaip būti laimingiems

Nors laimės sąvoka yra sąlyginė, tačiau maži dalykai gali pagerinti nuotaiką. Londono Nightingale ligoninės psichiatras Dr. Mo Zoha Naujuosius metus siūlo pasitikti pakilios nuotaikos. „Klausydamasis savo pacientų pastebėjau, jog su darbu susijęs stresas vis dažniau tampa blogos emocinės būsenos priežastimi, neretai lemiančia kitų svarbių gyvenimo sferų apleidimą“, - naujienų portalui huffingtonpost.co.uk atskleidė gydytojas. Dr. Mo Zoha pateikė 12 patarimų, kurie 2015-aisiais metais padės siekti laimės. 

1. Darbas

Dirbantys žmonės yra laimingesni. Darbas žmogui suteikia nusistovėjusios tvarkos ir struktūriškumo jausmą bei padeda suvokti savo vertę. Įsitikinkite, jog mėgaujatės darbu. Jei ne, tuomet šių metų užduotis jums – rasti mėgstamą darbą.

2. Nepriklausomybė 

Galimybė kontroliuoti savo paties darbus suteikia daugiau pasitenkinimo. Laimingesni jaučiasi tie, kurie (nors ir uždirba mažiau) yra patys savo darbų šeimininkai, nei tie, kurie patiria daugiau kontrolės darbe.

3. Santykiai

Žmonės, kurie palaiko artimus santykius yra laimingesni – 2015-aisiais metais stenkitės dažniau susitikti su savo šeimos nariais ir draugais. Tyrimas atskleidė, jog asmenys, kurie gyvena arti draugų, yra laimingesni – todėl pasistenkite susidraugauti su žmonėmis, kurie gyvena netoliese. Artimiau pažinkite savo kaimynus, prisijunkite prie įvairių klubų, įsikūrusių jūsų rajone.

4. Jūsų stiprybės

Atpažinkite savo stipriąsias savybes ir gebėjimus, kuriuos stenkitės tobulinti, nesvarbu, ar tai būtų susiję su darbu, ar hobiu. Tai paskatins jus labiau pasinerti į esamą veiklą ir suteiks gyvenimui daugiau malonumo.

5. Altruizmas

Įrodyta, jog altruizmas padeda pajusti vienatvę su pasauliu ir aplinkiniais. 2015-aisiais metais susiraskite vietines labdaros organizacijas, sporto klubus ar bendruomenines organizacijas, kurioms norėtumėte skirti savo laiką – tokiu būdu galbūt net užmegsite naujas pažintis. 

6. Būkite malonūs

Nusistatykite sau savaitės tikslą – būkite malonūs savo draugams, šeimai, kolegoms ir nepažįstamiesiems. Tai pagilins jūsų ryšius su išoriniu pasauliu.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (0 balsai (-ų))