12 patarimų, kaip būti laimingiems

12 patarimų, kaip būti laimingiems

Nors laimės sąvoka yra sąlyginė, tačiau maži dalykai gali pagerinti nuotaiką. Londono Nightingale ligoninės psichiatras Dr. Mo Zoha Naujuosius metus siūlo pasitikti pakilios nuotaikos. „Klausydamasis savo pacientų pastebėjau, jog su darbu susijęs stresas vis dažniau tampa blogos emocinės būsenos priežastimi, neretai lemiančia kitų svarbių gyvenimo sferų apleidimą“, - naujienų portalui huffingtonpost.co.uk atskleidė gydytojas. Dr. Mo Zoha pateikė 12 patarimų, kurie 2015-aisiais metais padės siekti laimės. 

1. Darbas

Dirbantys žmonės yra laimingesni. Darbas žmogui suteikia nusistovėjusios tvarkos ir struktūriškumo jausmą bei padeda suvokti savo vertę. Įsitikinkite, jog mėgaujatės darbu. Jei ne, tuomet šių metų užduotis jums – rasti mėgstamą darbą.

2. Nepriklausomybė 

Galimybė kontroliuoti savo paties darbus suteikia daugiau pasitenkinimo. Laimingesni jaučiasi tie, kurie (nors ir uždirba mažiau) yra patys savo darbų šeimininkai, nei tie, kurie patiria daugiau kontrolės darbe.

laimingi zmones papludimyje

3. Santykiai

Žmonės, kurie palaiko artimus santykius yra laimingesni – 2015-aisiais metais stenkitės dažniau susitikti su savo šeimos nariais ir draugais. Tyrimas atskleidė, jog asmenys, kurie gyvena arti draugų, yra laimingesni – todėl pasistenkite susidraugauti su žmonėmis, kurie gyvena netoliese. Artimiau pažinkite savo kaimynus, prisijunkite prie įvairių klubų, įsikūrusių jūsų rajone.

4. Jūsų stiprybės

Atpažinkite savo stipriąsias savybes ir gebėjimus, kuriuos stenkitės tobulinti, nesvarbu, ar tai būtų susiję su darbu, ar hobiu. Tai paskatins jus labiau pasinerti į esamą veiklą ir suteiks gyvenimui daugiau malonumo.

grupele laimingu zmoniu

5. Altruizmas

Įrodyta, jog altruizmas padeda pajusti vienatvę su pasauliu ir aplinkiniais. 2015-aisiais metais susiraskite vietines labdaros organizacijas, sporto klubus ar bendruomenines organizacijas, kurioms norėtumėte skirti savo laiką – tokiu būdu galbūt net užmegsite naujas pažintis. 

6. Būkite malonūs

Nusistatykite sau savaitės tikslą – būkite malonūs savo draugams, šeimai, kolegoms ir nepažįstamiesiems. Tai pagilins jūsų ryšius su išoriniu pasauliu.

7. Dėmesio fokusavimas

Laimės pojūtis gali priklausyti nuo to, kur kreipiame dėmesį – susikoncentruodami ties vienu pozityviu darbu galime išmokti mėgautis esama akimirka.

8. Pozityvi atmintis

Laimingesni žmonės blogus prisiminimus piešia kur kas šviesesnėmis spalvomis – tai padaryti įmanoma stengiantis įsiminti pozityvias įvykio detales.

zmones papludimyje

9. Dėkingumas

Nustokite visus puikius gyvenimo džiaugsmus laikyti savaime suprantamu dalyku. Atlikite nedidelį pratimą – 6 dienas iš eilės kasdien sau brūkštelkite 5 dalykus, už kuriuos esate dėkingas.

10. Medituokite

Reguliari meditacija gali padėti palaikyti gerą psichinę sveikatą.

11. Sakykite „ačiū“

Padėkos išreiškimas kitam žmogui yra pats efektyviausias pratimas pozityviojoje psichologijoje. Dažnas žodžio „ačiū“ vartojimas net ir pačiose smulkmeniškiausiose gyvenimo situacijose leis jums jaustis dėkingesniais.

12. Rečiau naudokitės technologijomis

Kuo mažiau laiko išeikvosite naudodamiesi naujosiomis technologijomis, tuo daugiau akimirkų galėsite praleisti mėgaudamiesi jus supančiu pasauliu. 

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Draudžiama PatarimuPasaulis.lt skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur be raštiško sutikimo, o jeigu sutikimas gautas, būtina nurodyti PatarimuPasaulis.lt šaltinį su aktyvia nuoroda į jį.