Kaip terasoje sukurti žalią oazę

Augalai terasoje

Tinkamai parinkti vazoniniai augalai leis sukurti išskirtinę žaliąją oazę namo ar buto terasoje. Prieš renkantis konkrečius augalus derėtų atlikti „namų darbus“. Skirtingiems augalams reikia skirtingų augimo sąlygų, todėl prieš einant į gėlių parduotuvę ar želdyną reiktų žinoti į kurią pusę orientuota terasa, ar ten būna vėjuota. Ne mažiau svarbu įvertinti kiek laiko galite skirti savo mažojo sodo priežiūrai. Beje, papildomas motyvas puoselėti augmeniją, gali būti jų praktiška paskirtis.

Privatumą sauganti augalų širma

Augalai gali tapti natūralia tvorele terasą paslepiančia nuo kaimynų bei praeivių žvilgsnių. Tradicinis sprendimas – eilė vazonuose susodintų tujų ar kitų daugiamečių visžalių krūmelių. Tokia gyvatvorė savo funkciją atliks visus metus, be to tanki augalų sienelė  suteiks užuovėją. Ieškantiems paprastesnio ir mažiau erdvę apsunkinančio varianto galima rinktis vijoklinius augalus. Labai galantiškai ir dekoratyviai atrodo žydinti sienelė su laipiojančiomis rožėmis ar ragainėmis. Širmos efektą galima sukurti ir pasitelkus aukštaūges daugiametes gėles (astrus, miskantus, astibiles).

Prieskonių žolelių darželis

Terasa yra ideali vieta įkurdinti prieskoninių žolelių darželį. Stovelis ar nedidelis stalelis su bazilikų, petražolių, čiobrelių, melisų ar kitų aromatingų augalų vazonėliais gali tapti estetiška ir praktiška terasos dekoracija. Toks prieskonių „darželis“ ypač pravers terasoje pietaujant ar vakarieniaujant – pakaks tik ištiesti ranką, kad pagardinti salotas šviežiais baziliko lapeliais.

Žydintys terasos augalai

Spalvingi gėlių žiedai terasai suteiks išskirtinumo ir puošnumo. Žieduose skendinti žalioji oazė garantuos puikią nuotaiką kas kartą įžengiant į terasą. Pietinėje namo pusėje įrengtoje terasoje reiktų rinktis šviesą mėgstančias ir kaitrai atsparias gėles: pelargonijas, šlamučius, lakišius ar verbenas. Savo ruožtu, nuo tiesioginių saulės spindulių apsaugotoje terasos vietoje puikiai augs ir žiedus kraus begonijos, sprigės bei fuksijos.

Vazonai

Kuriant jaukią terasos atmosferą pasitelkite ne tik augalus, bet ir jų vazonus. Dideli, masyvių formų terakotos vazonai puikiai tiks Provanso romantika alsuojančiai nuotaikai sukurti. Į medines dėžes pasodinti krūmeliai skleis jaukumą. Kuriantiems modernų terasos vaizdą, verčiau rinktis minimalistinio dizaino griežtų formų vazonus. Nesvarbu kokio stiliaus jūsų namai ir terasa, galite rasti puikių idėjų, jei tik pasitelksite savo kūrybiškumą bei vaizduotę.

Praktiški patarimai

Puoselėjant terasos augmeniją, daugiau dėmesio teks skirti ir pačios terasos priežiūrai. Teks dažnai rinkti bei šluoti nubyrėjusius augalų lapus ir žiedus. Taip pat svarbu prižiūrėti, kad palaisčius gėles po vazonais nesikauptų vandens balutės ir nepažeistų terasos lentų. Tiesa, mažu sodu paverstos terasos priežiūra nereiklaus daug laiko ir pastangų, jei ji bus pagaminta iš medžio plastiko kompozito lentų. Šios terasinės lentos yra atsparios drėgmei, o valyti jas galima tiek buityje naudojamomis priemonėmis, tiek aukšto slėgio valymo įrenginiu. Svetainėje https://www.kompozitas.eu/ rasite daugiau informacijos apie kompozito terasos privalumus.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Draudžiama PatarimuPasaulis.lt skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur be raštiško sutikimo, o jeigu sutikimas gautas, būtina nurodyti PatarimuPasaulis.lt šaltinį su aktyvia nuoroda į jį.