Minkšti kampai: viskas, ką verta žinoti

Minkšti kampai

Minkštas kampas – baldas, kuri gali praversti kiekvieno namuose. Pastarasis dažniausiai statomas svetainėje, kur mėgsta susirinkti šeima ir priimami svečiai. Išsirinkti geriausiai poreikius atitinkantį produktą gali būti pakankamai sudėtinga – juk asortimentas išties didžiulis. Šią užduotį gali palengvinti išsamus gidas, kuriame rasite daug naudingų patarimų.

Pirmiausia įvertinkite patalpos matmenis

Vos tik nusprendus įsigyti minkštą kampą vertėtų gerai įvertinti erdvę, kurioje planuojate jį statyti. Jei kambario plotas didelis, galite nevaržyti savęs ir išmėginti skirtingus variantus, pavyzdžiui, pastatyti baldą patalpos viduryje. Tai padeda suteikti interjerui daugiau dinamikos ir žaismingumo, be to, geriau užpildoma tuščia erdvė.

Nedidelėje svetainėje patraukliausiai atrodo prie sienos pastatytas minkštas kampas. Reikėtų paminėti, kad tai svarbu ne tik estetiniu, bet ir funkciniu požiūriu. Neapgalvotai pastatytas baldas gali užimti papildomos vietos, ir naudotis juo bus nepatogu. Prieš perkant tokį gaminį patartina atidžiai išmatuoti sienų, prie kurių jis bus statomas, ilgį. Tai darant derėtų įvertinti ir atstumus iki langų bei durų, kad naujasis baldas netrukdytų laisvai judėti. Jei svarstote minkštą kampą statyti prie lango, svarbu atsižvelgti ir į palangės aukštį.

Atkreipkite dėmesį į papildomas funkcijas

Dauguma baldų šiais laikais atlieka keletą funkcijų, o tai yra itin patogu ir praktiška. Šis sprendimas padeda sutaupyti vietos ir praverčia aplankius netikėtiems svečiams. Ne išimtis ir minkštas kampas – dauguma jų turi patalynės dėžę ir miegamąją dalį. Šis variantas ypač naudingas ir tiems, kurie neturi atskiro miegamojo.  Išskleidus baldą jis tampa didele ir patogia lova, tinkančia net ir aukštiems žmonėms. Be to, patalynės dėžėje, kurių kartais būna net dvi, galima sutalpinti pakankamai nemažai daiktų.

Atsižvelkite į baldo užpildą

Dar vienas aspektas, kurio nevertėtų praleisti – tai medžiagos, iš kurių pagamintas baldas. Vidiniam užpildui dažniausiai naudojamas poliuretanas, porolonas, lateksas, kaučiukas arba speciali viskoelastinė medžiaga, itin gerai prisitaikanti prie kūno formų. Visos šios medžiagos pasižymi skirtingu tankiu, nuo kurio priklauso baldo ilgaamžiškumas ir patogumas. Norintiems, kad minkštas kampas kuo ilgiau išlaikytų pradinę savo išvaizdą ir funkcionalumą, rekomenduojama atsižvelgti, kad jo vidinio užpildo medžiaga būtų vidutinio arba didesnio tankio.

Pasirinkite norimą apmušalą

Populiariausi tiek minkštų kampų, tiek kitų tokio tipo baldų apmušalai – gobelenas ir natūrali oda. Tiek vienas, tiek kitas variantas yra geras, o pasirinkimas priklauso nuo kiekvieno individualių poreikių. Gobelenas yra patvarus ir atsparus įvairiems pažeidimams. Be to, jį lengva prižiūrėti: galima valyti tiek sausu, tiek drėgnu būdu. Didelis šių audinių privalumas – gausus spalvų, raštų ir tekstūrų pasirinkimas. Jei norite išskirtinio baldo, verta pasirinkti skirtingų gobelenų derinius.

Natūralia oda aptrauktas minkštas kampas turėtų patikti tiems, kurie vertina prabangą ir išpuoselėtą stilių. Pasirinkus tokį apmušalą svarbu žinoti, kad jis yra pakankamai tamprus ir laikui bėgant šiek tiek deformuojasi. Norint, kad oda kuo ilgiau išlaikytų gerą savo išvaizdą, patartina pasirūpinti jos priežiūra ir naudoti specialias impregnavimo priemones. Tai gali padėti apsaugoti baldą nuo drėgmės ir dėmių susidarymo.

Kaip išsirinkti dizainą ir spalvą?

Siekiantiems išsirinkti geriausią minkšto kampo dizainą ir spalvą, visų pirma vertėtų atsižvelgti į esamą svetainės interjerą arba tai, kokį jį norite sukurti. Norintiems kažko modernaus ir šiuolaikiško rekomenduojama įsigyti tarsi išlietos formos, vientisus baldus. Jie ne tik atrodo išskirtinai, bet ir pasižymi dideliu funkcionalumu.

Klasikos ir elegancijos mėgėjus turėtų sužavėti minkštas kampas su įspaustomis vinutėmis ir įvairaus dydžio pagalvėlėmis. Nepriklausomai nuo, to kokiame interjere ketinate derinti naująjį baldą, galite pasirinkti įvairias jo spalvas: tiek ryškesnes, tiek švelnias pastelines. Nuo tiesiog priklausys, ar baldas labiau įsilies į bendrą vaizdą, ar taps dėmesį prikaustančiu akcentu.

Šis išsamus gidas gali būti naudingas visiems, kurie svarsto įsigyti naują minkštą kampą, kuris būtų ne tik gražus, bet ir komfortiškas. Juk tai ilgalaikė investicija, kuri tikrai apsimoka.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Draudžiama PatarimuPasaulis.lt skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur be raštiško sutikimo, o jeigu sutikimas gautas, būtina nurodyti PatarimuPasaulis.lt šaltinį su aktyvia nuoroda į jį.