Spalvos interjere

Spalvos interjere: kokias pasirinkti?

Aplinkos spalvos daro įtaką mūsų nuotaikai ir savijautai. Jos gali įkvėpti darbui, suteikti energijos arba atvirkščiai raminti, nuteikti pasyviai ar net slėgti. Kiekvienas žmogus skirtingai reaguoja į tam tikrą spalvą, todėl renkantis jas būsto interjerui pirmiausia reikėtų apsvarstyti kokia erdvės paskirtis ir kas ja naudosis, atsižvelgti į kiekvieno šeimos nario norus ir lūkesčius.     

Sienų spalvos gali mažinti arba didinti erdvę, gali suteikti kambariui jaukumo, arba jį atimti. Geltoni ir raudoni tonai laikomi šiltais, o mėlynų tonų turintys atspalviai – šaltais. Ryškios, gyvos ir nuotaikingos spalvos tiks erdvėse kuriose daug judesio ir veiksmo, darbo kambaryje, virtuvėje, prieškambaryje tačiau miegamajame gali trukdyti užmigti. Dažnai naudojamoje svetainėje derėtų rinktis blyškesnius ir neutralius, raminančius atspalvius. Labai atsargiai reikia naudoti tamsias spalvas, nes jos sugeria šviesą, pažemina lubas ir sienas, sumažina erdvę, bet tuo pačiu gali suteikti patalpai jaukumo, todėl reikia žinoti ko tikimės priimdami vieną ar kitą sprendimą. Taip pat nereikia pamiršti, kad spalvas keičia jas supantis fonas bei patalpos apšvietimas.

Balta

Balta sienų spalva sukelia šviesos, švaros, tyrumo ir erdvės pojūtį. Šiais laikais yra didelis baltos spalvos atspalvių pasirinkimas, kurie pagal sudėtį skirstomi į šiltas ir šaltas kategorijas. Šiltiems priskiriami kremo, vanilės, baltojo šokolado, dramblio kaulo atspalviai. Melsvumo turinti balta priskiriama šaltiems atspalviams. Šis atspalvis atrodo moderniai, bet skleidžia šaltį ir suteikia griežtumo. Dažnai geriau rinktis šiltus baltos spalvos atspalvius, jie neerzina akies, sušvelnina kampus, sukuria lengvumo, įspūdį ir ramią atmosferą. Šaltus baltos spalvos atspalvius reikia naudoti atsargiai, nes galima sukurti šaltą ir nejaukią aplinką, kurioje nenorėsite būti. Be to jie paaštrina vaizdą ir išryškina interjero trūkumus. Nepatartina baltos spalvos naudoti vaiko kambaryje.

Balta sienų spalva puikiai atskleidžia ir išryškina kitas kambario spalvas. Tačiau baltame fone ryški spalva taps dar ryškesnė, todėl geriau rinktis švelnesnius kitų spalvų atspalvius. Baltame kambaryje naudojama šviesiai žalia ar mėlyna spalva atrodys šviežia ir gaivi. Puikių rezultatų galime pasiekti derindami baltą spalvą su medinėmis grindimis, apdailos detalėmis, baldais ir aksesuarais. Ant baltos sienos puikiai atrodys kontrastingų spalvų paveikslas. Pagalvėlės, užuolaidos, audiniai, užtiesalai, sienų dekoracijos, kilimai ir kilimėliai sušvelnins aplinką, ir suteiks patalpai jaukumo. Baltame fone visi tamsūs objektai atrodys ryškesni ir patrauklesni.

Sakoma, kad balta spalva teigiamai veikia žmogaus dvasingumą, bet padauginus baltos spalvos interjeras gali tapti nuobodus, ar netgi atgrasus. 

Baltas interjeras

Juoda

Juoda spalva įspūdinga, elegantiška, stilinga, pritraukianti dėmesį, sukurianti rafinuotą atmosferą, bet gali būti ir grėsminga, slegianti. Sakoma, kad juoda spalva ugdo savigarbą. Ji puikiai tinka detalėms ir akcentams. Vienas išskirtinis juodas baldas gali gerokai pagyvinti patalpą. Juodos spalvos interjere negali būti per daug, nes jos perteklius veda į depresiją.

Juodas interjeras

Žalia

Žalia spalva atneša dalelę gamtos į mūsų namus. Manoma, kad žalia sienų spalva ramina, atpalaiduoja, gydo, skatina draugiškumą. Ji asocijuojasi su šviežumu, gaivumu, natūralumu. Žalia sukuriama sumaišius mėlyną ir geltoną. Daugiau mėlynos turintys atspalviai bus šaltesni, o daugiau geltonos – šiltesni. Daugumas žalios spalvos atspalvių tiks bet kokiose patalpose: vonioje, vaikų kambaryje, miegamajame ir kt.. Tamsiai žalia laikoma prabangos spalva, bet tamsiai žali tonai gali atrodyti šaltokai. Gelsvai žali ir dulsvai žali atspalviai gali truputėli varginti, bet visumoje daugumas žalios spalvos atspalvių sukuria lengvą ir džiaugsmingą atmosferą. 

Žalias interjeras

Žalias interjeras

Griežtai draudžiama PatarimuPasaulis.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur be raštiško sutikimo, o jeigu sutikimas gautas, būtina nurodyti PatarimuPasaulis.lt šaltinį su aktyvia nuoroda į jį.

 

 

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto