Kokią televiziją pasirinkti: Skaitmeninę ar palydovinę?

Kokią televiziją pasirinkti: Skaitmeninę ar palydovinę?

Laiku, kada it ant mielių auga skaitmeninės TV populiarumas, viena technologija, kuri nuo to nukenti yra palydovinė televizija. Vis mažiau paslaugų tiekėjų siūlo tokį sprendimą, tačiau galbūt veltui? Galbūt geresnis sprendimas nei skaitmeninė televizija namams iš tiesų yra palydovinė televizija? Jeigu atidžiai išnagrinėsime faktus, atsakymai taps aiškūs.

Palydovinė TV

Palydovinei televizijai reikia specialaus imtuvo bei vadinamosios „lėkštės“ arba palydovinės antenos. Ji montuojama būsto išorėje, tad ne visada yra gražus sprendimas (estetine prasme). Tiesa, pastaruoju metu gerokai sumažėjo „lėkščių“ skersmenys, jos tapo kompaktiškesnėmis, tačiau vis tiek labai krinta į akis.

Pati palydovinė televizija yra tiesiogiai priklausoma nuo ryšio su palydovu. Įsivaizduokite, kad signalą transliuojanti stotis turi nusiųsti į palydovą, o iš jo persiunčiamas signalas turi patekti į jūsų imtuvą. Visa tai yra gana komplikuotas procesas. Tad dėl kosmose vykstančių reiškinių ar net žemėje staigiai besikeičiančių ekstremalesnių oro sąlygų palydovinė TV gali imti streikuoti. Be jokios paaiškinamos priežasties signalas gali imti trūkinėti ir jūs nieko negalėsite padaryti.

Visgi palydovinės televizijos paketai siūlo gerą vaizdo kokybę, platų visų pasaulio šalių kanalų pasirinkimą ir didžiules sistemos adaptavimo galimybes. Su tam tikromis modifikacijomis pavyks žiūrėti transliacijas ir iš kelių skirtingų palydovų.

Skaitmeninė TV

Skaitmeninė televizija arba skaitmeninis televizijos signalas yra viena moderniausių bei itin sparčiai populiarėjanti, dabar turbūt net pati populiariausia televizijos rūšis. Skaitmeninis signalas leidžia persiųsti itin aukštos kokybės vaizdą ir žiūrovams be trukdžių ar pertraukimų nesunkiai rodyti aukštos raiškos programas (HDTV).

Skaitmeninė TV namams taip pat yra optimalesnė pastovumo prasme. Kur palydovinei televizijai gali trukdyti oras, klimato sąlygos net gi magnetinis aktyvumas kosmose, skaitmeniniam signalui sutrukdyti yra beveik neįmanoma. Jeigu problema ir nutinka, jos šalinimas ilgai netrunka. Skaitmeninė TV taip pat labai dažnai būna ir išmani. Na, o išmanioji jau leidžia mėgautis ne tik kanalais ar laidomis, bet ir interaktyviomis pramogomis (filmai, laidų įrašymas, radijo klausymas t.t.).

Kainos atžvilgiu tai taip pat yra pigesnis variantas, kadangi palydovinei TV įsirengti reikia brangios įrangos (imtuvo, antenos...).

Skaitmeninė TV gali būti transliuojama dviem būdais:

DVB-C – skaitmeninė kabelinė TV namams. Joje yra daugybė įvairiausių funkcijų (teletekstas, programų gidas, gausūs garso nustatymai, kalbos bei titrų keitimo funkcija), tačiau mažiau kanalų. Galite skaityti, jog tai yra skaitmeninė kabelinė televizija.

DVB-T – skaitmeninė antžeminė TV namams, čia tiekėjai gali pasiūlyti labai platų kanalų ir paslaugų asortimentą.

Nors vaizdo kokybė galėtų būti traktuojama, kaip apylygė, su geru televizoriumi ir maksimalia HD kanalų raiška bei didžiuliu augimo potencialu netolimoje ateityje, skaitmeninė TV yra stabilesnis bei patikimesnis sprendimas norint žiūrėti daugiau kanalų didesne raiška.

Verdiktas

Nors abu technologijų tipai turi savų privalumų bei minusų, įvertinant visus faktorius bei stengiantis būti objektyviais, laimėtojas bei geresnis sprendimas yra aiškus. Tai – skaitmeninė televizija. Tiek įrengimo bei pačios paslaugų kainos prasme, tiek lyginant paslaugų įvairiapusiškumą, papildomas pramogas, ypač į lygtį įtraukus išmaniąją skaitmeninę televiziją, palydovinei beveik nebelieka beveik jokių svertų, galinčių vartotoją pastūmėti rinktis būtent ją. Nors nuošaliose vietovėse palydovas išlieka šauniu pasirinkimu, spartėjant technologijų plėtrai šios TV rūšies rinkos dalis, tikėtina, kad mažės.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Draudžiama PatarimuPasaulis.lt skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur be raštiško sutikimo, o jeigu sutikimas gautas, būtina nurodyti PatarimuPasaulis.lt šaltinį su aktyvia nuoroda į jį.