Stalinis ar Laptop‘as, ką rinktis Jums?

Nešiojamas kompiuteris

Kompiuterių naudotojų ir ekspertų bendruomenėse nuolat verda arši diskusija: stalinis ar nešiojamas, t.y. – desktop‘as ar laptop‘as. Abi pusės tarsi žaibais svaidosi rimtais argumentais ir net neketina nusileisti viena kitai. Tačiau, kaip ir kiekvienoje diskusijoje yra abi medalio pusės ir skirtingiems poreikiams tinkamiausi sprendimai. Kaip žinoti jums, koks kompiuterio tipas labiausiai atitiks poreikius ir lūkesčius? Mes pateiksime jums tam tikrus klausimus, į kuriuos atsakę rasite geriausią sprendimą:

Namams ar darbui?

Turbūt pirmasis klausimas, kuris padės susiaurinti paiešką. Iškart teigti, kad pvz. namams geresnis pasirinkimas yra stalinis kompiuteris – negalima. Taip pat ir darbui, nešiojamas kompiuteris nebūtinai bus geriausia išeitis. Daug dalykų priklauso nuo darbo pobūdžio, tad ar darbą tenka neštis į namus, daryti pristatymus konferencijų salėse arba susitikimų kambariuose ir t.t.

Šeimai patogiau stalinis kompiuteris, nes jis geriau suderins žaidimų bei kitus svarbiausius poreikius, plius - stovės vienoje vietoje.

Žaidimai?

Vienareikšmiškai tenka pripažinti, kad kompiuteriniams žaidimams geriau yra pritaikyti staliniai kompiuteriai. Nors tokie nešiojamų kompiuterių gamintojai kaip Asus, Dell, Acer, Lenovo ir gamina galingus laptop‘us, tinkančius žaidimams, tačiau mažesnis ekranas, papildomo aušinimo poreikis ir mažesnės galimybės sutalpinti galingą įrangą pavers žaidimams tinkamus nešiojamus kompiuterius sunkiais, gana nepatogiais nešioti ir reikalaujančiais papildomo dėmesio.

Kompiuteris, kuris sveria 2,5-3,5 kg  tikrai nėra lengvas nešiotis, o būtent panašiai ir sveria galingi, žaidimams pritaikyti nešiojamieji. Be to, ekrano dydis ir jo raiška bei dažnis – ne tokie įspūdingi, kaip atskiro monitoriaus. Ypač pirmo asmens šaudyklėse svarbus kadrų dažnis, o dauguma nešiojamų kompiuterių ekranų teturi 60Hz dažnį, nors įranga palaikytų 90 ar net 120, o gal ir 144Hz refresh rate. Tad žaidimams, o ypač šaudyklėms daug geriau tiks stalinis kompiuteris ir geras monitorius.

Ar dažnai judate su kompiuteriu?

Jau paminėjome, kad judėjimas bei mobilumas reikalingas ne tik laisvalaikiui, bet ir darbe. Freelanceriams ar kūrybiniu darbu užsiimantiems žmonėms bei įvairiose kitose srityse kompiuteris reikalingas, kaip bene pats svarbiausias darbo įrankis. Kitiems kelionėse norisi žiūrėti filmus arba palaikyti ryšį su išoriniu pasauliu. Visa tai sukuria reikmę mobilumui.

Jeigu, visgi, kompiuterį naudojate tik vienoje darbo arba namų vietoje, o išvykoje ar kelionėje norite atitrūkti nuo įprasto gyvenimo ritmo, tai nešiojamas kompiuteris neturėtų per daug vilioti.

Kaip vertinate remontą, priežiūrą ir galimą įrangos tobulinimą?

Savadarbiams bei kompiuterius konstruoti mėgstantiems daug labiau tiks stalinis kompiuteris. Pačiam susirinkti laptop‘ą – labai sudėtinga, kol stalinį pavyks tik su vieno ar kito internetinio gido pagalba. Perkant stalinį kompiuterį pasidarė labai populiaru pirkti atskirus komponentus po vieną ir tik tada juos sujungti į bendrą konstrukciją.

Jeigu gaišti laiko su „procais“, „vaizdūškėmis“ ar kitais komponentais nematote tikslo, užmeskite akį į tai, kokie jau surinkti varle.lt kompiuteriai yra asortimente. Geros kainos, galinga ir patvari įranga. Norui esant, varle.lt rasite ir pavienių komponentų, svajonių galiūno įrengimui.

Kas liečia remontą ir priežiūrą, vienareikšmiškai geresnis pasirinkimas – desktop. Išvalyti dulkes, remontuoti bei keisti detales nešiojamam kompiuteriui gali tik patyręs specialistas arba sertifikuotas meistras. Vėlesnis įrangos tobulinimas, pvz. papildomos RAM atminties įdėjimas, vaizdo plokštės atnaujinimas arba papildomos atminties įrengimas – nešiojamam kompiuteriui yra sudėtingas arba beveik neįmanomas (kai kuriems komponentams). Staliniam kompiuteriui viską keisti galite be vargo.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Draudžiama PatarimuPasaulis.lt skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur be raštiško sutikimo, o jeigu sutikimas gautas, būtina nurodyti PatarimuPasaulis.lt šaltinį su aktyvia nuoroda į jį.