- Remiama
- Peržiūros: 19772

Pūkinės striukės vėl sugrįžo į madą, nors daugelis net nebuvo pastebėję jų išėjimo. Šis šiltas ir patogus rūbas turi labai nedaug konkurentų atvėsus orams. Bene vienintelis nepatogumas nešiojant pūkinę striukę yra jos skalbimas, kuriam turi būti skirtas deramas dėmesys. Ši aplinkybė dažnai įtakoja ir sprendimą įsigyti „saugios“ juodos spalvos striukę. Tačiau toks apdairumas nebūtinas, jei laikysitės keleto nesudėtingų taisyklių.
Kaip ir daugelis viršutinių rūbų, pūkines striukes geriausia skalbti tik esant būtinybei, nes plaunant vandeniui atsparų audinį, gali sumažėti jo atsparumas. Dėl šios priežasties pastebėję nedidelę dėmelę neskubėkite striukės kišti į skalbimo mašiną. Daugeliu atveju pakaks išsitepusią vietą švelniai patrinti ūkiniu muilu ir praskalauti. Vis tik, kaip ir minėta, tikrai nebūtina vaikščioti su nelabai švaria striuke, norint išsaugoti jos puikią išvaizdą ir šilumą.
Pirmas žingsnis ruošiantis skalbti pūkinę striukę yra toks pats, kaip ir skalbiant bet kurį rūbą – atidžiai apžiūrėti etiketės informaciją. Galbūt joje nurodyta, kad striukę galima valyti tik sausu būdu? Tokiu atveju atsisakykite minties pasinaudoti bet kokiais „gerais“ patarimais rastais internete, nes striukės tikrai neįmanoma išskalbti nerizikuojant jos sugadinti. Valyklos paslaugos kainuoja pigiau, nei nauja striukė.
Prieš dedant pūkinę striukę į skalbimo mašiną, būtina ją tinkamai paruošti. Nusekite diržą, gobtuvą ir kitas detales, kurios gali būti nuimtos. Patikrinkite ar visi užtrauktukai užtraukti, o sagos užsegtos ir striukę išverskite. Taip paruoštas rūbas bus mažiausiai ištampytas skalbimo metu. Pūkinė striukė sugeria labai daug vandens, todėl į skalbyklę nedėkite jokių kitų rūbų.
Paprastai etiketėje būna nurodyta 30 arba 40 °C laipsnių skalbimo temperatūra, tačiau visada verčiau rinktis žemesnę temperatūrą. Neapsiriksite nustatę švelnią 30 °C laipsnių skalbimo programą. Kadangi pūkinės striukės sugeria daug vandens, nustatykite bent 4 skalavimo ciklus, kad tikrai būtų pašalinti skalbikliai. Gręžimui parinkite patį švelniausią režimą – pakaks ir 400 apsukų. Svarbu ne tik kokią skalbimo programą nustatysite, tačiau ir kokį skalbiklį naudosite. Skalbimo milteliai ir baltiems audiniams skirti skalbikliai gali pakenkti striukės spalvai, o taip pat sukibdyti pūkus. Visų geriausia naudoti specialų pūkų užpildui skirtą skalbimo skystį, o jei tokio nerandate – švelniems audiniams skirtą skystą skalbimo priemonę. Sklando mitas, kad į skalbimo mašinos būgną reiktų įdėti pora teniso kamuoliukų, kurie besidaužydami purens pūkus. Prieš pasinaudodami šiuo patarimu įvertinkite ar tikrai verta rizikuoti sugadinti skalbimo mašiną dėl vieno išskalbto rūbo.
Ne mažiau svarbus etapas yra išskalbtos pūkinės striukės džiovinimas. Kaip jau minėta, pūkinis užpildas sugeria daug vandens, o intensyvi gręžimo programa gali deformuoti striukę ir suplakti pūkus į gumulus. Dėl šios priežasties pūkinė striukė džius bent keletą dienų. Geriausia, jei išsklabtą striukę džiovinsite horizontaliai ištiestą. Pakabinta ant pakabos šlapia pūkinė striukė gali išsitampyti ir deformuotis. Pūkai išdžius tolygiau, jei laikas nuo laiko striukę švelniai papurtysite.
Jei dar neturite pūkinės striukės, arba svajojate apie naują – modernesnio dizaino ir madingų spalvų, didelį pasirinkimą rasite čia.