Kontracepcija

Kontracepcija: kokią pasirinkti?

Šiuo metu pasirinkimo laisvė norint išvengti neplanuoto nėštumo yra labai didelė, todėl klausimas kokią kontracepciją pasirinkti kamuoja ne viena merginą, moterį, o kartais ir jų antrąsias puses. Išsirinkus tinkamas kontraceptines priemones seksas bus kokybiškesnis, nes būsite labiau atsipalaidavę ir nesuksite galvos dėl galimai nesaugių lytinių santykių.

Prezervatyvai

Ko gero universaliausia, viena seniausių ir ganėtinai patikima kontracepcijos priemonė, kurią teigiamai vertina tiek didelė dalis vyrų, tiek ir moterų – prezervatyvai. Vyriškas prezervatyvas yra ne tik gera priemonė apsisaugoti nuo neplanuoto nėštumo (patikimumas siekia iki 98 proc. jei naudojama taisyklingai), bet kartu tai yra viena iš nedaugelio patikimų priemonių apsisaugoti nuo lytiniu būdu plintančių ligų. Prie to pačio verta paminėti, kad prezervatyvas nesukelia šalutinio efekto, tad yra rekomenduojamas ir tinkamas beveik visoms poroms. Tik toms poroms, kuriose yra bent vienas žmogus alergiškas nors kuriai prezervatyvo sudedamai daliai, pavyzdžiui, lateksui ar lubrikantui, vertėtų ieškoti kitos priemonės ar nealergizuojančių prezervatyvų. Įdomi ir šiek tiek neįprasta (bent Lietuvoje) alternatyva vyriškam – moteriškas prezervatyvas. Tai į makštį dedamas kiek didesnis, tačiau savo išvaizda panašus prezervatyvas, kuris saugo labai panašiu principu. Tiesa, laikoma, kad moteriško prezervatyvo efektyvumas šiek tiek mažesnis nei vyriško, tačiau skirtumas nėra labai žymus.

Kontraceptinės tabletės (piliulės)

Gana ilgą laiką moterims skirtos kontraceptinės tabletės buvo viena populiariausių apsaugos priemonių. Šios tabletės yra patogi kontracepcijos priemonė, nes nereikalauja jokių papildomų veiksmų lytinių santykių metu. Be to, kai kurių porų, kurios nemėgsta būtų „atskirtos“ prezervatyvo, manymu, tai vienintelė tikrai patogi ir komfortiška priemonė. Kadangi tabletėse yra hormonų, estrogenų ir progestogenų, ši priemonė nėra tinkama visoms moterims, ypač žindančioms ar turinčioms įvairių sveikatos sutrikimų. Taip pat nerekomenduojama toms, kurios santykiauja su skirtingais partneriais ir nėra garantuotos dėl lytiškai plintančių ligų. Verta nepamiršti, kad kontraceptines tabletes reikia gerti kas dieną, paisant informacinio lapelio ir gydytojo – ginekologo nurodymų. Kai kurios kontraceptinės tabletės turi būti geriamos ne tik kas dieną, bet ir konkrečiu, vienodu laiku, tad jei Jums nėra priimtinas griežtas vartojimo rėžimas, rinkitės kitą metodą išvengti nepageidaujamo nėštumo.

Kontraceptinė spiralė

Į gimdą įdedama (tai atlieka medikas) speciali kontraceptinė spiralė, kuri garantuoją ilgalaikę apsaugą nuo nepageidaujamo nėštumo (3-10 metų). Jei anksčiau spiralė nebuvo labai patikima ir keldavo įvairių problemų, šiai dienai spiralių efektyvumas yra vienas geriausių, o iškritimų ar komplikacijų tikimybė sumažėjusi iki minimumo. Visgi, jaunoms moterims, artimoje ateityje planuojančioms šeimos pagausėjimą, spiralės nėra rekomenduojamos. Verta atminti, kad spiralė neapsaugo nuo LPL ar ŽIV.

Griežtai draudžiama PatarimuPasaulis.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur be raštiško sutikimo, o jeigu sutikimas gautas, būtina nurodyti PatarimuPasaulis.lt šaltinį su aktyvia nuoroda į jį.

 

 

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto