Pirtis

Pirtis - atgaiva kūnui ir sielai

Pirtimis žmonės naudojasi jau daugybę metų, o jų populiarumas ir pasirinkimas šiai dienai tikrai nemažas, todėl verta žinoti, kuo skiriasi populiariausios pirties rūšys, kokią naudą jos teikia ir kaip jose vertėtų elgtis, norint pasiekti geriausių rezultatų.

Rusiška pirtis

Garinė pirtis, dar puikiai žinoma kaip rusiška pirtis, yra viena iš populiariausių, jei kalbėtume apie asmenines, tai yra, tokias, kurias žmonės statosi savo reikmėms. Šiose pirtyse nėra didelės temperatūros (pirtis nekaitinama daugiau nei iki 70 laipsnių pagal Celsijų), tačiau čia vyrauja nuo 60 iki 100 proc. siekiantis drėgnumas. Dažnai pirtyje tikimasi gausaus prakaitavimo, tačiau garinėje pirtyje jis kiek mažesnis. Prakaitavimą gerai iššaukia vantos, todėl jos laikomos neatskiriama garinės pirties dalimi. Ypač vertinamos ir populiarios beržinės bei ąžuolinės vantos, tačiau sutinkamos ir kitokios, nes kiekvienas augalas turi savo gydomųjų savybių. Pertis vantomis verta jau tada, kai būsite įkaitę.

Pirmu užėjimu į garinę pirtį nevertėtų joje būti ilgiau nei 10 minučių. Sušilus reikia pilnai atvėsti ir tada užeiti dar 2-3 kartus. Taip pasiekiamas geriausias rezultatas, puikiai atsipalaiduojama, sušylama. Atvėsimui dažniausiai pasirenkamas ežeras ar kitas vandens telkinys, nes garinės pirtys įprastai yra statomos arti jų. Jei tokių nėra – puikiai tinka ir dušas.

Šis pirties tipas rekomenduojamas tiems, kurie skundžiasi nekokybišku miegu, turi kvėpavimo sutrikimų ar jų medžiagų apykaita veikia ne taip gerai. Tuo tarpu turintiems širdies sutrikimų garinė pirtis gali būti pavojinga.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (0 balsai (-ų))