Kavos tirščiai

Kavos tirščiai gali praversti buityje

Daugelio iš mūsų diena prasideda gardžios kavos puodeliu. Jeigu kava ne tirpi, puodelyje pasilieka kavos tirščiai, kuriuos paprasčiausiai išmetame. Ar kada susimąstėte, kad galite juos panaudoti buityje?

Naikina nemalonius kvapus

Kavos tirščiai puikiai naikina nemalonius kvapus. Jie gali praversti valant šaldytuvą, ar po žuvies patiekalų gaminimo, norint panaikinti nemalonų žuvies kvapą nuo rankų. Naikinant kvapą šaldytuve užtenka į indelį įpilti šiek tiek kavos tirščių ir pastatyti ten, kur kvapas stipriausias, tuo tarpu rankas įtrinkite kavos tirščiais ir po to nuplaukite vandeniu. Jei kvapas atsirado kambaryje (katinui nusprendus paženklinti savo teritoriją ar netyčia išpylus ką nors „kvepiančio“) – papylus kavos tirščių ir palaukus bent pusdienį kvapas bus sumažintas ar visai panaikintas. Žinoma, kvapo židinys turi būti išvalytas dar prieš tai.

Viryklės nešvarumams

Viena greičiausiai apsinešančių vietų namuose – viryklė. Vos keli šaukštai išdžiūvusių kavos tirščių arba maltos kavos atstos daugelį cheminių priemonių. Kartu toks valymo būdas puikiai tinka ir kriauklėms, riebalų šalinimui nuo puodų, keptuvių ar kitų indų. Tiesa, paviršius turi būti nejautrus įbrėžimams, nes kavos tirščiai ir pati kava yra smulkių kruopelių pavidalo, todėl gali subraižyti paviršių. Nušveitus plaunamą paviršių jį tereikia lengvai perplauti vandeniu. Ypač pravartu prisiminti kavos tirščius plaunant iešmus, groteles ir indus, pavyzdžiui, po išvykos į gamtą.

kavos tirsciai

Tamsiems odiniams baldams valyti

Tamsūs odiniai baldai, kurios pažeidė laikas ar nagų tvirtumą besitikrinantis katinas, gali būti nesunkiai atnaujinti kavos tirščių pagalba. Įsukite kavos tirščius į marlę ir valykite pažeistas ar išpurvintas odos vietas. Tiesa, tai tinka tik tamsiai rudiems ar juodiems baldams, taip pat ir striukėms, rankinėms ar kitiems odos gaminiams. Tuo tarpu tamsius medinius baldus taip pat gali šiek tiek atnaujinti kavos tirščiai – įbrėžtoms ar įskeltoms vietoms suteikdami tamsumo.

Kompostui

Jei Jūsų kieme yra komposto dėžė ar krūva, į ją drąsiai galite pilti ir kavos tirščius. Kavos tirščiuose nemažai kalio, magnio, todėl tai tik padidins žemės derlingumą. Sodinant kai kuriuos augalus kava labai pravers, nes ji padeda kovoti su priešiškai nusiteikusiais kenkėjais, naikina jų lervas. Labiausiai kavos tirščiai tinka augalams, kurie geriau auga rūgštesnėje dirvoje, pavyzdžiui, visuomet žali augalai, rožės ir kt.

kavos tirsciai nauda

Kenkėjams naikinti

Skruzdėlės, kaip ir kai kurie kiti vabzdžiai, nemėgsta kavos tirščių, dėl to jais galima pabarstyti vietas, kuriose nenorite sutikti nei skruzdžių, nei sraigių. Iš daržo, kuriame pribarstyta kavos tirščių gali pabėgti dauguma kenkėjų, todėl prieš daržo sezoną kavos tirščių neišmeskite.

Blusos taip pat vengia kavos kvapo, todėl jei turite šunį, o jį užpuolė nekviestos viešnios – sumaišykite kavos tirščius su vandeniu ir išprauskite šiuo mišiniu savo augintinį. Didžiausią efektą pasieksite jeigu pirmiausia išprausiate šunį šampūnu nuo blusų, o vėliau kavos tirščių ir vandens mišiniu. Ši procedūra ne tik atbaidys blusas, bet ir padarys šuns kailį minkštesniu.

Taigi, kavos tirščiai gali būti tikrai naudingi, nesvarbu, turite didžiulį daržą ar gyvenate mažame kambarėlyje – kur panaudoti tirščius tikrai rasite.

Griežtai draudžiama PatarimuPasaulis.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur be raštiško sutikimo, o jeigu sutikimas gautas, būtina nurodyti PatarimuPasaulis.lt šaltinį su aktyvia nuoroda į jį.

 

 

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto