Kavos tirščiai

Kavos tirščiai gali praversti buityje

Daugelio iš mūsų diena prasideda gardžios kavos puodeliu. Jeigu kava ne tirpi, puodelyje pasilieka kavos tirščiai, kuriuos paprasčiausiai išmetame. Ar kada susimąstėte, kad galite juos panaudoti buityje?

Naikina nemalonius kvapus

Kavos tirščiai puikiai naikina nemalonius kvapus. Jie gali praversti valant šaldytuvą, ar po žuvies patiekalų gaminimo, norint panaikinti nemalonų žuvies kvapą nuo rankų. Naikinant kvapą šaldytuve užtenka į indelį įpilti šiek tiek kavos tirščių ir pastatyti ten, kur kvapas stipriausias, tuo tarpu rankas įtrinkite kavos tirščiais ir po to nuplaukite vandeniu. Jei kvapas atsirado kambaryje (katinui nusprendus paženklinti savo teritoriją ar netyčia išpylus ką nors „kvepiančio“) – papylus kavos tirščių ir palaukus bent pusdienį kvapas bus sumažintas ar visai panaikintas. Žinoma, kvapo židinys turi būti išvalytas dar prieš tai.

Viryklės nešvarumams

Viena greičiausiai apsinešančių vietų namuose – viryklė. Vos keli šaukštai išdžiūvusių kavos tirščių arba maltos kavos atstos daugelį cheminių priemonių. Kartu toks valymo būdas puikiai tinka ir kriauklėms, riebalų šalinimui nuo puodų, keptuvių ar kitų indų. Tiesa, paviršius turi būti nejautrus įbrėžimams, nes kavos tirščiai ir pati kava yra smulkių kruopelių pavidalo, todėl gali subraižyti paviršių. Nušveitus plaunamą paviršių jį tereikia lengvai perplauti vandeniu. Ypač pravartu prisiminti kavos tirščius plaunant iešmus, groteles ir indus, pavyzdžiui, po išvykos į gamtą.

Tamsiems odiniams baldams valyti

Tamsūs odiniai baldai, kurios pažeidė laikas ar nagų tvirtumą besitikrinantis katinas, gali būti nesunkiai atnaujinti kavos tirščių pagalba. Įsukite kavos tirščius į marlę ir valykite pažeistas ar išpurvintas odos vietas. Tiesa, tai tinka tik tamsiai rudiems ar juodiems baldams, taip pat ir striukėms, rankinėms ar kitiems odos gaminiams. Tuo tarpu tamsius medinius baldus taip pat gali šiek tiek atnaujinti kavos tirščiai – įbrėžtoms ar įskeltoms vietoms suteikdami tamsumo.

?>

Sponsored video