Kaip apsaugoti savo telefoną atkeliavus karščiams?

Mobilusis telefonas

Sinoptikų prognozuojami vasariški orai šį savaitgalį daugelį iš mūsų nuteikia džiugiai, tačiau yra kai kas, kas artėjančia šilumos banga gali ir neapsidžiaugti – tai jūsų telefonas. Dideli karščiai daro įtaką jo baterijai, kuri išsikrauna greičiau, o šansai, kad įrenginys „paragaus“ vandens arba smėlio taip pat auga. Todėl, belaukdami iš pietų atkeliaujančių saulėtų ir karštų orų, sužinokite, kaip derėtų apsaugoti savo telefoną, be kurio mūsų dienomis būtų sunku įsivaizduoti tiek eilinę dieną, tiek ir maloniausias atostogas.

Apsaugokite nuo tiesioginių saulės spindulių

Gulėti ir lepintis saulės spinduliais Jūms, ko gero, patinka. Tačiau tai tikrai nepatinka Jūsų telefonui. Todėl būdami paplūdimyje, jokiu būdu nepalikite jo tiesioginiuose saulės spinduliuose. Galite uždengti įrenginį savo drabužiu, rankšluosčiu, įdėti jį į kuprinę arba rankinę, ar tiesiog įvilkti jį į odinį dėklą. Kaip teigia Dainius Žilinskas vadovaujantis „Samsung“ serviso centrui Lietuvoje, vienas iš svarbiausių patarimų vasarai: per karščius telefono nepalikti ir automobilyje, juo labiau ant automobilio prietaisų skydelio. Karštis bei tiesioginiai saulės spinduliai, gali padaryti neigiamą įtaką prietaisų veikimui ar sutrumpinti baterijos gyvavimo laiką.

Kiti priešai: smėlis ir vanduo

Kaip teigia, D. Žilinskas, vienas iš potencialių mūsų telefonų priešų vasarą – tai smėlis. Dažnai pasitaiko, kad leidžiant laiką paplūdimyje, telefonas labai greitai juo aplimpa, smėlio prilenda į garsiakalbius, jungtis ir kitus tarpus. Kad taip nenutiktų, telefoną geriau laikykite specialiame dėkle. O jei smėlio vis tiek pakliuvo, galite išpūsti jį paprastu suspausto oro balionėliu, nukreipus jo šiaudelį į užterštas telefono jungtis. Be smėlio daug žalos telefonui gali pridaryti ir vanduo. Eksperto teigimu, svarbiausia vengti atsiliepti telefonu ar tikrinti sms žinutes po maudynių, vos tik išlipus iš vandens. To daryti taip pat nereikėtų ir būnant lauke per lietų. Telefonui vis tik sudrėkus, palaikykite jį inde su sausais ryžiais, o sušlapus labai smarkiai greitai išimkite bateriją, nusausinkite ją ir jokiu būdu nedėkite jos atgal – geriau pristatykite įrenginį į servisą, kur profesionalai pasirūpins, kad drėgmės neliktų visiškai.

Išjunkite nenaudojamas programėles

Ar tikrai verta telefone palikti įjungtą navigaciją, žaidimus, „YouTube“, jei telefonu konkrečiu metu nesinaudojate? Juk visos šios programėlės reikalauja Jūsų telefono resursų, o tuo pačiu kelia jo temperatūrą. D. Žilinskas pastebi, kad žmonės paprastai laiko įjungę dešimtis programėlių, nors reikalingos tuo metu dažniausiai būna tik kelios. „Kalbėdamas apie išjungimą galvoje turiu ne „back“ mygtuko paspaudimą, tokiu atveju programos neišjungiamos, o lieka veikti fone. Visiškai sustabdyti programų veikimą galima naudojantis telefonų nustatymuose esančiu „Task manager“ įrankiu arba specialiomis programėlėmis, kaip pavyzdžiui „Clean master“.

Sumažinkite telefono ekrano ryškumą

Kai kuriems tai gali būti naujiena, tačiau telefono ekrano ryškumo sumažinimas taip pat gali padėti išvengti telefono perkaitimo. Didelis ekrano ryškumas ir raiškumas dažniausiai reikalauja daugiau energijos iš baterijos, todėl telefonas ir kaista. Norint be sunkumų naudotis savo telefonu ir tuo pačiu išvengti kaitimo, rekomenduojame įsigyti matinę telefono ekrano plėvelę – tuomet lengvai matysite ekrane esantį vaizdą net ir nustačius žemiausią galima ryškumą. Kita vertus, D. Žilinsko teigimu, nuolatinių inovacijų dėka naujesnių telefonų modelių energijos suvartojimas yra ženkliai sumažintas, o to pasakoje šansų, kad kils problemų dėl perkaitimo yra taip pat mažiau.

Išjunkite Wifi , Mobile data ir Bluetooth

Aukščiau paminėtas technologijas žmonės dažniausiai naudoja duomenų perdavimui ir prisijungimui prie kitų įrenginių. D. Žilinskas įsitikinęs, kad, kaip taisyklė, didžioji dalis žmonių duomenų perdavimui skirtų įrankių niekada neišjungia, o tai stipriai sumažina baterijos gyvavimo laiką. Anot eksperto, kai didelio poreikio nėra, mobilųjį internetą (Mobile data), bevielį internetą (WiFi) ar Bluetooth ryšį geriau iš viso išjungti, nes duomenų perdavimas (ypač Mobile data) „suvalgo“ didžiąją dalį Jūsų telefono baterijos. Mėgstate vasarą, šilumą ir gulinėjimą prie ežero ar jūros? Puiku! Tačiau turėkite omenyje, jog jūsų telefonui tai nepatinka. Jeigu pasinaudosite šiais patarimais, turėtumėte išvengti problemų ir vasaros džiaugsmo tikrai netemdys rūpesčiai dėl sugedusio telefono.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Draudžiama PatarimuPasaulis.lt skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur be raštiško sutikimo, o jeigu sutikimas gautas, būtina nurodyti PatarimuPasaulis.lt šaltinį su aktyvia nuoroda į jį.