Kaip ištampyti per mažus batus?

Kaip ištampyti per mažus batus?

Ką daryti, jei pastebėjote, kad nusipirkti nauji batai yra kiek per ankšti? Nenusiminkite, yra daug būdų, kaip namų sąlygomis galima ištampyti avalynę iki jums tinkamo dydžio. 

 • Jei per ankšti batai yra odiniai, savaitę laiko kasdien juos avėkite – eikite su šiais batais į darbą ir visur kitur. Žinoma šis būdas yra paprasčiausias, tačiau jis gali sukelti nepatogumų ir diskomforto pojūtį. Jei šis būdas jums netinka, pasinaudokite kitais siūlomais batų ištampymo būdais.
   
 • Mūvėkite storas kojines ir apsiaukite naujuosius batus. Tada plaukų džiovintuvu nuo 20 iki 30 sekundžių pakaitinkite avimų batų paviršių, leiskite batų paviršiui atvėsti ir pakartokite procedūrą. Kai tik pajusite, jog jūsų koja bate jaučiasi kiek laisviau ištraukite ją su kojine iš bato – jūsų batas jau išsitampė. Tiesa, ši procedūra, kaip ir prieš tai buvusi, tinka tik grynos odos batams, nes natūralios odos skaidulos gana lengvai keičia formą. Taip pat po šios procedūros ant batų užtepkite odos gaminiams skirtą kondicionierių, kad batų oda atgautų procedūros metu prarastą drėgmę ir nesuskilinėtų. Jei jūsų batai ne odiniai, siūlome rinktis kitą batų ištampymo būdą.
   
 • Šis batų ištampymo būdas tinka ne odiniams (dirbtinės odos, medžiaginiams ir kitiems batams). Į sandarų plastikinį maišelį pripilkite vandens ir įdėkite maišelį į batą, tada batą su maišeliu per naktį palikite šaldiklyje. Vanduo maišelyje užšals ir pavirs į ledą, kuris išplės batą. Ištraukę batą iš šaldiklio palikite jį 20-30 minučių kambaryje, kad batas atitirptų ir tik tada iš jo ištraukite maišelį su vandeniu. 
   
 • Į batą įkiškite atitinkamo dydžio, nuluptą bulvę ir palikite ją bate per naktį. Džiūdama bulvė ne tik sugers bate esančią drėgmę bei plėsdamasi ištemps batą, tačiau ir sugers nemalonų bato kvapą. 
   
 • Galiausiai, batų ištampymui galite įsigyti specialų avalynės ištampymui skirtą įrankį, tačiau šis įrankis, dėl nemažo dydžio, geriausiai tiks vyriškų batų ištampymui, nes panaudojus šį įrankį moteriškiems batams jie gali tapti per dideli.  

Visus aukščiau minėtus būdus galite pamatyti šiame vaizdo klipe: 

 

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Draudžiama PatarimuPasaulis.lt skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur be raštiško sutikimo, o jeigu sutikimas gautas, būtina nurodyti PatarimuPasaulis.lt šaltinį su aktyvia nuoroda į jį.