Akiniai ar kontaktiniai lęšiai?

Akiniai ar kontaktiniai lęšiai?

Nusilpęs regėjimas kamuoja daugybę žmonių ir ši problema vis didėja, nes kuo toliau tuo labiau akys yra varginamos išorinių dirgiklių – televizoriaus, kompiuterio, darbo dirbtinėje šviesoje ar prietemoje. Jei akys jau nusilpto, tenka rinktis – nešioti akinius ar kontaktinius lęšius (linzes). Tiek akiniai, tiek kontaktiniai lęšiai turi savų privalumų ir trūkumų, todėl siūlome peržvelgti juos ir įvertinti savarankiškai, kuri regos korekcijos priemonė Jums labiau tinka.

Akiniai patogūs tuo, jog lengvai nuimami ir uždedami, jų priežiūra paprasta, nereikia kruopštaus valymo. Taip pat, tikimybė, kad akiniai sukels akių infekciją yra artima nuliui, mažiau tikėtina, kad kankins vadinamas sausų akių sindromas, nes akiniai (išskyrus sportinius) nesukuria deguonies trūkumo akims.

Galima pastebėti, kad akiniai apsaugo nuo vėjo, dulkių ar kitų nešvarumų. Tuo tarpu kontaktiniai lęšiai tokios apsaugos nesuteikia. Dar vienas akinių privalumas yra tas, kad jie gali tapti puikia žmogaus įvaizdžio detale, suteikiančia žaismingumo ar oficialumo. Tereikia išsirinkti tinkamus akinius.

Pagrindinis akinių trūkumas – jų nešiojimasis su savimi. Tam reikalingas dėklas, papildoma vieta rankinėje. Žinoma, tai negalioja jei akinius nešiosite nuolat. Taip pat akiniai ne visuomet dera prie žmogaus stiliaus. Be to aktyviai sportuojantiems, užsiimantiems ekstremaliomis pramogomis yra nemaža rizika netyčia juos sulaužyti ar sudaužyti. Dar turėtume paminėti, kad staiga pasikeitus oro temperatūrai akinių lęšiai rasoja, kas sukelia papildomų nepatogumų, pavyzdžiui, žiemą iš lauko įėjus į šiltą patalpą.

Griežtai draudžiama PatarimuPasaulis.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur be raštiško sutikimo, o jeigu sutikimas gautas, būtina nurodyti PatarimuPasaulis.lt šaltinį su aktyvia nuoroda į jį.

 

 

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto