Akiniai ar kontaktiniai lęšiai?

Akiniai ar kontaktiniai lęšiai?

Nusilpęs regėjimas kamuoja daugybę žmonių ir ši problema vis didėja, nes kuo toliau tuo labiau akys yra varginamos išorinių dirgiklių – televizoriaus, kompiuterio, darbo dirbtinėje šviesoje ar prietemoje. Jei akys jau nusilpto, tenka rinktis – nešioti akinius ar kontaktinius lęšius (linzes). Tiek akiniai, tiek kontaktiniai lęšiai turi savų privalumų ir trūkumų, todėl siūlome peržvelgti juos ir įvertinti savarankiškai, kuri regos korekcijos priemonė Jums labiau tinka.

Akiniai patogūs tuo, jog lengvai nuimami ir uždedami, jų priežiūra paprasta, nereikia kruopštaus valymo. Taip pat, tikimybė, kad akiniai sukels akių infekciją yra artima nuliui, mažiau tikėtina, kad kankins vadinamas sausų akių sindromas, nes akiniai (išskyrus sportinius) nesukuria deguonies trūkumo akims.

Galima pastebėti, kad akiniai apsaugo nuo vėjo, dulkių ar kitų nešvarumų. Tuo tarpu kontaktiniai lęšiai tokios apsaugos nesuteikia. Dar vienas akinių privalumas yra tas, kad jie gali tapti puikia žmogaus įvaizdžio detale, suteikiančia žaismingumo ar oficialumo. Tereikia išsirinkti tinkamus akinius.

Pagrindinis akinių trūkumas – jų nešiojimasis su savimi. Tam reikalingas dėklas, papildoma vieta rankinėje. Žinoma, tai negalioja jei akinius nešiosite nuolat. Taip pat akiniai ne visuomet dera prie žmogaus stiliaus. Be to aktyviai sportuojantiems, užsiimantiems ekstremaliomis pramogomis yra nemaža rizika netyčia juos sulaužyti ar sudaužyti. Dar turėtume paminėti, kad staiga pasikeitus oro temperatūrai akinių lęšiai rasoja, kas sukelia papildomų nepatogumų, pavyzdžiui, žiemą iš lauko įėjus į šiltą patalpą.

Kontaktiniai lęšiai, atvirkščiai nei akiniai, kuo puikiausiai tinka sportuojantiems, aktyviai pramogaujantiems. Be to jie beveik nepastebimi, todėl tiks tiems, kuriems labai sunku išsirinkti prie veido formos tinkančius akinius.

Nemažas kontaktinių lęšių trūkumas yra tas, kad jie gali sukelti ašarojimą, akių sausėjimą, reikia turėti kantrybės ir išmokti jais naudotis. Be to, kontaktiniai lęšiai ilgainiui dažniausiai tampa brangesne regėjimo korekcijos priemone nei akiniai. Taip yra dėl dažnesnio jų keitimo, priežiūros priemonių kainos.

Taigi, akiniai ar kontaktiniai lęšiai? Visgi akinius vertėtų turėti, net jeigu nešiojate kontaktinius lęšius, nes juos užsidėsite paprasčiau ir greičiau. O išmėginti kontaktinius lęšius šiai dienai nėra sudėtinga ar brangu, nes optikose galima įsigyti ir vienkartinių.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Partneriai

Draudžiama PatarimuPasaulis.lt skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur be raštiško sutikimo, o jeigu sutikimas gautas, būtina nurodyti PatarimuPasaulis.lt šaltinį su aktyvia nuoroda į jį.