Vynas: Kaip išsirinkti?

Kaip išsirinkti gerą vyną?

Išsirinkti gerą vyną ne visada taip paprasta, kaip gali atrodyti, ir tuomet, kada keliaujama į svečius, neretai kyla klausimas, kaip išsirinkti gerą vyną. Tai padaryti bus paprasčiau, jei laikysitės keleto patarimų: jie padės jums nepasimesti tarp  gausybės siūlomų vyno rūšių, ir galėsite išsirinkti tikrai gerą ir skanų vyną.

Pasitikėkite savo skoniu: pirkite paragavę

Jei nenorite nusivilti, ir tikitės, kad vyno skonis tikrai bus puikus, rinkitės tokį vyną, kurį jau esate ragavę.  Konsultantai visada jums gali padėti išsirinkti puikų vyną, tačiau jis nebūtinai tiks jūsų skoniui. Kiekvienas esame labai skirtingas, taigi, ir mėgstamiausias vynas tikrai nebus toks pat. Šiandien neretai yra organizuojamos įvairios vyno degustacijos, kurios gali padėti atrasti mėgstamą vyno rūšį, ir išsirinkti tinkamiausią vyną nebus taip sudėtinga.

Geras vynas– nebūtinai brangus

Kad ir kaip brangiai kainotų vynas, jis nebūtinai bus geras. Jei pasikliaujama nurodyta kaina, neretai tenka nusivilti. Net ir nebrangiai kainuojantis vynas taip pat gali būti geras, todėl svarbiausia kreipti dėmesį į tai, kas rašoma vyno etiketėje.

Sausas ar saldus vynas?

Visame pasaulyje vynai skirstomi į sausus ir saldžius. Tik Rusijoje yra gaminamas pusiau saldus vynas, kurio galima rasti ir Lietuvos parduotuvėse. Pusiau saldaus vyno sudėtyje paprastai yra ir tam tikrų cheminių priemaišų, ir to negalime vertinti kaip privalumo. Taigi, jei norite išsirinkti gerą vyną, vertėtų rinktis iš šių dviejų rūšių: saldaus ir sauso vyno. Čia pasitikėkite savo skoniu: negalime sakyti, kad kažkuris jų yra prastesnis.

Griežtai draudžiama PatarimuPasaulis.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur be raštiško sutikimo, o jeigu sutikimas gautas, būtina nurodyti PatarimuPasaulis.lt šaltinį su aktyvia nuoroda į jį.

 

 

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto