Orchidėjos

Orchidėjos: ką vertėtų žinoti?

Turbūt sutiksite, kad orchidėjos – vienos gražiausių gėlių. Žmonės jas neretai dovanoja. Tad jei gavote dovanų šią elegantišką gėlę, gali kilti klausimas, kaip ją prižiūrėti, kad nuolat žydėtų ir puoštų namus? Rūpintis orchidėja nėra sudėtinga, reikia tik žinoti kelias svarbias taisykles.  

Kaip išsirinkti orchidėją?

Kadangi orchidėjos paprastai yra parduodamos permatomuose vazonuose, išsirinkti sveiką augalą nėra sudėtinga. Apžiūrėkite orchidėjos šaknis: jos neturi būti sudžiūvusios, supuvusios ar supelijusios. Sveikos orchidėjos šaknys pilkos spalvos, o jei jos drėgnos – žalios. Sveikos orchidėjos lapai neturi būti susiraukšlėję, suglebę ar skylėti.

Orchidėjos laistymas

Laistyti orchidėjas patariama rečiau bet gausiau. Jų šaknys jautrios, ilgai būdamos drėgnos gali supūti. Jei orchidėją auginsite permatomame vazonėlyje, galėsite paprasčiau įvertinti augalo šaknų būklę. Orchidėjos nereikia laistyti, kol jos šaknys yra žalios ar šviesiai žalios spalvos. Kai šaknys tampa pilkos, gausiai palaistykite augalą.

Paprastai orchidėją tenka laistyti kas savaitę, vasaros metu – maždaug kas tris ar keturias dienas.  Stenkitės, kad vandens nepatektų ant augalo lapų – jei taip nutiko, vandens perteklių pašalinkite servetėle. Laistyti orchidėją patariama iki pusės panardinant vazonėlį į vandenį. Jeigu laistote į vazonėlį pilant vandens, nepamirškite pašalinti iš vazonėlio vandens perteklių, nes šių gėlių šaknų negalima laikyti vandenyje. Laistymui idealiai tinka lietaus vanduo, tačiau jeigu tokio vandens neturite, tiks ir nusistovėjęs vandentiekio vanduo.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (1 balsas)