Cukrus

Ar bloga cukraus reputacija – tikrai pelnyta?

Cukrus yra naudojamas kasdien: klaidinga manyti, kad juo tik saldiname kavą ar arbatą, nes jo gausu ir įvairiuose maisto produktuose. Pirmasis cukrus buvo pagamintas dar šeštame amžiuje prieš mūsų erą, ir šiandien būtų sunku įsivaizduoti savo dieną be cukraus. Nors neretai yra įspėjama apie jo daromą žalą, tačiau jis taip pat yra ir naudingas.

Cukrus sudaro 10 procentų mitybos raciono

Jei per dieną suvartojate apie 1500 kcal, 150 kcal turėtų sudaryti cukrus. Amerikos širdies asociacija nurodo, kad norint palaikyti sveiką širdį, kasdien reikėtų suvalgyti apie 6 arbatinius šaukštelius cukraus. Tačiau čia kalbama ne vien apie tą cukrų kurį kasdien dedame į arbatą ar kavą. Cukraus gausu ir vaisiuose, uogose, duonoje, meduje, ir t.t. Tikrai neverta manyti, kad cukraus poveikis organizmui yra vien tik žalingas. Iš cukraus mes gauname energijos, tačiau svarbu tai, kad cukraus kiekis nebūtų pernelyg didelis.

Tai įdomu

* Per metus vienas asmuo suvartoja apie 36 kg cukraus. Maždaug 6 kilogramus šio kiekio sudaro baltasis cukrus, naudojamas iš cukraus pakelio, o likusią dalį suvartojame su maistu.

* 2001 metais cukraus buvo atrasta ir kosmose.

* Citrinose cukraus yra daugiau nei braškėse.

* Cukrus padeda greitai atgauti energiją. Jei jums sunku susikoncentruoti, užkąskite juodos duonos arba juodojo šokolado.

* Cukrus gali padėti atsikratyti žagsulio: tereikia sučiulpti gabalėlį cukraus ar palaikyti žiupsnelį cukraus miltelių po liežuviu.

* Cukrus naudojamas ne tik maiste, bet ir vaistų pramonėje bei statybose. Pavyzdžiui, cukrus gali sulėtinti cemento stingimą.

Griežtai draudžiama PatarimuPasaulis.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur be raštiško sutikimo, o jeigu sutikimas gautas, būtina nurodyti PatarimuPasaulis.lt šaltinį su aktyvia nuoroda į jį.

 

 

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto