Akiniai nuo saulės

Ką reikėtų žinoti perkant akinius nuo saulės?

Atėjęs pavasaris vis dažniau palepina saulės spinduliais, ir greitai turėsime pasiruošti akinius nuo saulės – spiginimas į akis tikrai nėra malonus. Kokybiški akiniai nuo  saulės tikrai padės jums apsaugoti akis, ir renkantis tinkamiausius akinius taupyti tikrai nereikėtų – verčiau rinkitės vienus, tačiau tikrai kokybiškus akinius. Juos išsirinkti tikrai nėra labai paprasta, tad jums gali pagelbėti keli naudingi patarimai. Tikėtina, kad tai padės jums akinius išsirinkti paprasčiau.

Stikliniai ar plastikiniai akiniai?

Tai nėra labai svarbu. Skirtumas tik tas, kad stikliniai akinių lęšiai yra trapesni, jie lengviau pažeidžiami nei plastikiniai lęšiai. Svarbu atminti tik tiek, kad jokiu būdu negalima nešioti akinių, kurių lęšiai yra subraižyti – tai gali turėti neigiamos įtakos jūsų regėjimui. Būtina akinius apsaugoti nuo galimų pažeidimų, ir tam geriausiai tiks specialūs akinių dėklai.

Akinių ženklinimas

Neretai skaičiai ir raidės, žymimi ant etiketės, visiškai nieko nesako. Žinoma, jums visada gali pagelbėti konsultantai, tačiau išsirinkti akinius galėsite dar paprasčiau, jei žinosite tam tikras ženklinimo reikšmes:

  • UV protection – tai akiniai, turintys šimtaprocentinę apsaugą nuo ultravioletinių saulės spindulių;
  • UVA protection – apsauga nuo A spindulių, kurie yra pavojingi lęšiui, ir gali lemti kataraktos vystymąsi;
  • UVB protection – apsauga nuo B spindulių, kurie itin pavojingi akims;
  • High UV protection – akiniai, turintys dar didesnę apsaugą nuo ultravioletinių spindulių;
  • B-15, G-15 – raidė parodo spalvą (B – ruda, G – pilka), o skaičius – šviesos pralaidumo lygį. Jei skaičius yra 15, tai parodo, kad akiniai nuo saulės praleidžia 15 procentų saulės spindulių, ir 85 procentus sugeria;
  • Skaičiai I, II, III, IV parodo, koks yra apsaugos laipsnis. I yra mažiausias apsaugos laipsnis, ir tai reiškia, kad akiniai tinkami esant debesuotumui. IV – didžiausias apsaugos laipsnis, ir tokius akinius galima rinktis būnant kalnuose ar prie jūros;
  • Cosmetic – toks užrašas parodo, kad akiniai tėra aksesuaras, tačiau jokių apsaugos funkcijų neturi.
Griežtai draudžiama PatarimuPasaulis.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur be raštiško sutikimo, o jeigu sutikimas gautas, būtina nurodyti PatarimuPasaulis.lt šaltinį su aktyvia nuoroda į jį.

 

 

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto