Orchidėjų persodinimas

Orchidėjų persodinimas: kaip tai tinkamai atlikti?

Orchidėjos – tai kambarinės gėlės, kurių priežiūra gerokai skiriasi nuo kitų namuose auginamų augalų. Skiriasi  ne tik tai, kokioje temperatūroje turi būti auginama gėlė, bet ir tai, kaip ji turi būti laistoma bei persodinama. Dauguma orchidėjų auga ne dirvožemyje, bet ant kitų augalų, todėl jos vadinamos epifitais. Namuose orchidėjos yra auginamos puriame substrate, kuris šioms kambarinėms gėlėms yra tarsi kitų augalų atrama. Kai pastebite, kad orchidėjų šaknys ima lipti per vazonėlį, tai reiškia, kad atėjo laikas augalą persodinti. Orchidėjų persodinimas tikrai neretais atvejais kelia įvairių klausimų, taigi, kaip tai tinkamai atlikti, ir ką svarbu žinoti?

Kada būtina persodinti orchidėją?

Nors šių augalų nerekomenduojama persodinti pernelyg dažnai, tačiau tam tikrais atvejais tai atlikti bus būtina. Jei pastebite, kad substratas yra suiręs, orchidėjos šaknys gali likti be pakankamos ventiliacijos, ir jos ims pūti. Kad taip nenutiktų, persodinkite orchidėją  net ir tuo atveju, jei ji jau pradėjo žydėti. Apžiūrėdami orchidėją įvertinkite ne tik tai, ar šaknys nėra pakankamai sausos, bet taip pat įsitikinkite, kad substratas nepradėjo irti. Jei taip nutiko, nedelsdami imkitės gėlės persodinimo. Ar reikia persodinti orchidėją, galėsite sužinoti apžiūrėję jos šaknis. Jei jų galiukai yra žali, persodinti nerekomenduojama. Orchidėją persodinkite tik tada, jei šaknys yra šviesios ir gelsvos.

Pašalinkite seną substratą

Pirmas dalykas, kurį reikės padaryti, - tai atskirti seną orchidėjos substratą. Atsargiai išimkite orchidėją iš vazonėlio. Jei šaknys bus prikibusios prie vazonėlio dugno, pasinaudokite medine mentele, kuri padės jums paprasčiau išimti augalą. Paruoškite kambario temperatūros vandens, į kurį panardinkite augalo šaknis. Tai padės pašalinti seno substrato likučius. Apkirpkite senas augalo šaknis, kurios pradėjusios pūti arba sudžiūvusios. Tam naudokite tik sterilius įrankius, kurie nepažeis sveikų augalo šaknų. Pakirptas šaknis rekomenduojama pabarstyti medžio anglimi arba cinamonu. Išdžiovinkite orchidėjos šaknis, ir galėsite sodinti ją naują substratą.

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (2 balsai (-ų))